Toplam 118 veritabanı bulundu.
 • Academic Search Ultimate (EBSCO)

  Özellikle akademik kurumlar için tasarlanmış olan Academic Search Complete (ASC), 4.400 ü hakemli dergi olmak üzere, 5.400 den fazla dergiyi tam metin olarak kullanıma sunmaktadır. Academic Search Complete, dünya üzerindeki en kapsamlı online tam metin bilgi bankasıdır. Veritabanı, tüm akademik disiplinlerden, 9.800 den fazla dergide yayınlanan makalelerin indeks ve özetleri yanı sıra, toplamda 10.900 dan fazla yayını ( monograflar, raporlar, konferans tutanakları vb ) indeksler. Veritabanı içerisindeki tam metin makaleler, taranabilir PDF formatında, 1887 li yıllara kadar geriye gidebilmektedir. ASC, 1.000 den fazla dergide yayınlanmış makalelerin taranabilir atıf ve referans bilgilerini de içermektedir.

 • Aidsdrugs - Aidsrials

  AIDSDRUGS, AIDS ile ilgili klinik uygulamalarda test edilmis kimyasal ve biyolojik ilaçlar konusunda hazirlanmis bir e-sözlüktür. AIDSTRIALS, AIDS ile ilgili arastirmalar, klinik bilgiler ve saglik politikalari ile ilgili kaynaklari veren bibliyografik bir veri tabanidir.

 • Akademik İntihal (intihal.net)

  Akademik İntihal (intihal.net)), akademik çalışmalardaki benzerlik oranını tespit etmek için Türkiye’de üretilmiş yerli bir programdır. Birçok intihal tipini tespit etmek için özelleşmiş, internet tabanlı bir benzerlik tespit ve raporlama yazılımıdır. intihal.net ile çalışmanızın özgünlük testini 3 adımda gerçekleştirebilirsiniz. İntihal.net farklı dosya formatlarını desteklemektedir. Programa üye olan kurumlar hem doküman tipi hem de doküman sayısı bakımından hiçbir sınırlandırma olmadan sistemden faydalanabilirler. Akademik İntihal (intihal.net) herhangi bir kullanıcı sayısı veya tarama sayısı sınırı olmadan kullanılabilir. İntihal.net’de doküman tipi sınırlaması olmaksızın öğrenci ödevi, yüksek lisans tezi, doktora tezi veya makale/bildiri taraması yapılabilir. Belgenizin otomatik olarak depoya eklenmesi problemini yaşamadan rahatlıkla benzerlik testi yapabilirsiniz. İntihal.net’de sınıf mantığı klasör sistemi üzerine kuruludur. Akademisyen hesabında, öğrenci ödevleri için kolaylıkla sınıf oluşturabilir ya da bir sınıf oluşturma zorunluluğu olmadan kişisel dokümanınızı test edebilirsiniz. Öğrencilerin ödevlerini yüklemesi için oluşturduğunuz sınıfın klasör kodunu bilmesi yeterlidir. Akademik İntihal (intihal.net) birçok intihal tipini tespit etmek için özelleşmiş internet tabanlı bir intihal tespit ve raporlama yazılımıdır. İntihal.net' in bilimsel veritabanında dokümanlarınızın özgünlüklerini test edebilirsiniz. Üniversite internet ağındaki bilgisayarlardan veya http://kutuphane.kocaeli.edu.tr/proxy.php adresindeki kılavuzda anlatılan uzaktan erişim ayarlarının yapıldığı kampüs dışındaki bilgisayarlardan ...@kocaeli.edu.tr uzantılı mail adresinizi kullanarak kayıt oluşturabilirsiniz. Üyelikler admin onayından sonra aktifleşecektir. Önceki yıllarda ...@kocaeli.edu.tr uzantılı mail adresleri ile Akademik İntihal (intihal.net) üyeliği oluşturan kullanıcılarımızın yeniden başvuru yapması gerekmemektedir. Kurumumuzdaki öğrenciler de Akademik İntihal (intihal.net) üyeliği oluşturabilir fakat doküman yüklemek için hocalarından alacakları Klasör Kodu'na ihtiyaçları bulunmaktadır. Akademisyen tarafından klasör kodu oluşturulurken klasörün adı, klasörün aktif olarak doküman yüklenebileceği tarih aralığı ve öğrencinin yüklediği dokümana ait raporu görebilmesi gibi seçenekler belirlenmelidir.

 • American Academy Of Pediatrics (AAP) Journals & Periodicals

  American Academy of Pediatrics (AAP) 68 ülkeden 60.000 üyesi bulunan dünya çapında bir pediatri derneğidir. - 45.000’in üzerinde makaleye tam metin erişim,· - Başka hiç bir platformda yayınlanmayan içerikler,· - Pediatri alanındaki tüm uzmanların birbirleriyle iletişime geçmesini sağlayan pediatri blogları,· - Multimedya özellikler. Pediatri alanında belli başlı 6 dergi yayımlamaktadır. 1. Pediatrics 2. Pediatrics in Review 3. NeoReviews 4. AAP Grand Rounds 5. AAP News 6.Hospital Pediatrics

 • American Chemical Society(ACS)

  American Chemical Society tarafından 1879 yılından günümüze kadar yayınlanan, kimya ve ilgili alanlarına yönelik dergilere tam metin erişim sağlamaktadır.

 • Annual Reviews

  İçeriğindeki dergilerin kapsamında yaşam bilimlerinden, biyomedikal bilimlerinden, fen bilimlerinden, tarım bilimlerinden, sosyal bilimlerden ve ekonomiden 51 konu yer almaktadır. Tıp ve Psikoloji Nobel ödülünü kazananların %56'sı ve Kimya Nobel ödülünü kazananların %42'si Annual Reviews yazarlarıdır. Annual Reviews Stanford'daki bilim insanları tarafından 1932 yılında kurulmuştur. Konu ile ilgili kısa videoyu izlemek için buraya tıklayın: https://www.annualreviews.org/about/what-we-do Her bir Annual Reviews'da, bir alandaki en önemli konulara ilişkin 20+ makale bulunmaktadır. Tanıtım bölümüne sahip olan her makalede konu derinlemesine ele alınmaktadır ve en az 130 atıf vardır. Alıntılanan atıflar yazarlarımızca dikkatli bir biçimde seçilmektedir ve daha kapsamlı bir keşif sürecine giden birincil araştırmanın yolunu açmaktadırlar. Dergi etki faktörleri için https://www.annualreviews.org/about/impact-factors adresine bakabilirsiniz. Yeni ciltler yayınlandığında içindekiler tablosu hakkında ve diğer faydalı konulardaki eposta uyarılarını almak için kullanıcı adı ve parola oluşturarak kayıtlı kullanıcı olmanız önerilir. Unutmayınız: (parola 8 karakterden oluşmalı ve büyük harf, sayı ve en az bir adet harf/sayı dışı karakter içermelidir). Kayıt yaptıran mensuplarımız, yayınlandıkça oluşturulan ve bazen resmi yayından altı ay kadar önce çıkarılan Reviews in Advance'e erişme olanağına sahip olacaklardır.

 • Applied Scıence & Technology Index Retrospective : 1913-1983 (EBSCO HOST)

  Bu arşiv veri tabanı 1913 ve 1983 yılları arasındaki önemli bilimsel çalışmalara, tartışmalı konuların çözümlerine, yenilikçilerin bulgularına ve teknolojinin gelişmesine adına yapılan araştırmalara ışık tutan mükemmel bir referans kaynağıdır. 1,400’den fazla süreli yayındaki 3 milyonun üzerinde makale barındıran Applied Science & Technology Index Retrospective: 1913-1983, aynı zamanda kitap incelemelerini özetleri ile indekslerken, Industrial Arts Index (1913-1957) tam dosyalarını da içerir.

 • Applied Science & Business Periodicals Retrospective (EBSCO HOST)

  Applied Science & Business Periodicals Retrospective, 1913-1983 döneminde yayınlanmış olan 2,000 den fazla yayını indeksleyen yaşam bilimleri ve iktisadi idari bilimler alanındaki temel indekslerden biridir. Yaklaşık 4,7 milyondan fazla kayıtın yer aldığı veritabanında, çevre mühendisliği, ekonomi, elektrik ve elektronik mühendisliği, enerji kaynakları ve araştırmaları, finans, havacılık ve uzay, endüstri mühendisliği, iletişim ve bilgi teknolojileri, iş sağlığı ve güvenliği, kimyasal maddeler ve eczacılık, maden mühendisliği, muhasebe, nükleer enerjisi ve mühendisliği, otomotiv mühendisliği, pazarlama ve satış, şirket birleşmeleri, ulaşım, uluslararası ticaret ve yayıncılık ve daha pek çok konuda birincil öneme sahip yayınları içermektedir.

 • Asce Online Research Library

  Dünyanın en geniş inşaat mühendisliği araştırma ve uygulama makalelerinin tam metinlerini içeren ASCE Online Research Library, tüm inşaat mühendisliği disiplinlerini kapsamaktadır.

 • Atatürk Üniversitesi Türkiyat Enstitüsü Dergisi

  Atatürk Üniversitesi Türkiyat Arastirmalari Enstitüsü Türkiye ve Türk dünyasinda Türk dili, edebiyati, tarihi, arkeolojisi, sanati, halk bilimi, musikisi, kültür ve uygarligi…. ile ilgili bilimsel arastirma ve incelemeler yapmak ve elde edilen bilgi, bulgu ve belgeleri bilim dünyasiyla ve kamuoyuyla paylasmak amaciyla 11 Temmuz 1992 tarihinde kurulmustur. Türkiyat Arastirmalari Enstitüsünde kuruldugu günden bu yana pek çok toplanti (sempozyum, çalistay, panel, konferans) düzenlenmis; Türk dili, lehçeleri, Türk edebiyati ve Türk tarihi ile ilgili 16 kitap yayimlanmis; süreli yayin olarak da Atatürk Üniversitesi Türkiyat Arastirmalari Enstitüsü Dergisi çikartilmistir. Ilk sayisi 1994 yilinda yayimlanan; bugüne kadar yayin hayatina basarili bir sekilde devam eden ve yayimlanan 1000’in üzerinde makale ile Türkiye’nin sosyal bilimler alaninda yüz aklarindan biri olan Atatürk Üniversitesi Türkiyat Arastirmalari Enstitüsü Dergisi basta ULAKBIM olmak üzere Akademia Sosyal Bilimler Indeksi (ASOS INDEX) ve Modern Language Association (MLA) gibi indekslerce taranmaktadir. Atatürk Üniversitesi Türkiyat Arastirmalari Enstitüsü hem basili olarak hem de elektronik ortamda yayimlanmaktadir.

 • AYEUM

  Araştırma Yöntemleri Eğitim ve Uygulama Merkezi (AYEUM) sosyal, fen, sağlık ve eğitim bilimlerinde kullanılan nitel, nicel ve karma yöntemler hakkında araştırmacılara yönelik online eğitim vermek üzere kurulmuş akademik bir eğitim platformudur. Bu doğrultuda yüksek lisans, doktora öğrencilerine, doktora sonrası araştırmacılara, akademisyenlere, kamu kurum ve kuruluşlarındaki uzmanlara bilimsel araştırma yöntemlerini ve bilimsel araştırma sürecinde kullanılan bilgisayar yazılımlarını ayrıntılı bir şekilde öğretmeyi amaçlamaktadır. AYEUM kullanımı için www.ayeum.com adresinde ....@kocaeli.edu.tr uzantılı maillerinizle kayıt olmanız ve kayıt sonrasında mail hesabınıza gelecek olan onay linkine tıklamanız yeterlidir. (Kampüs dışından erişmek için Proxy Ayarları yapılmalıdır )

 • Beck Online Hukuk Veri Tabanı

  Beck Online hukuk alanında önemli bir kaynaktır. ÖNEMLİ: Beck Online veritabanına yerleşke içinden sadece "Merkez Kütüphane ve Hukuk Fakültesi " bilgisayarlarından erişilebilmektedir. Aynı zamanda "yerleşke dışı erişim (proxy)" ayarları yapılarak da dışarıdan erişim sağlanmaktadır. Proxy ayarları için tıklayınız. İçerik: ---500 adet tam metin kitap (Kitap listesi ektedir.) ---65 adet tam metin profesyonel hukuk dergisi ---Mahkeme kararları ---Yasalar ---Hukuk Yorumları

  Kullanım Kılavuzları ve Broşürler

 • BiblioMed

  ScopeMed is an Online Journal/Article Management system that can enable all of the operations of the editorial functions of a journal.

 • Bookcites Atıf Dizini

  BookCites Atıf Dizini; Türkiye merkezli yayıncıların yayımladığı kitapları temel alan bir atıf dizinidir. Türkiye merkezli yayıncılar tarafından yayımlanan binlerce kitabı ve hakemli konferanslar/sempozyumlar sonucu yayımlanan akademik kitaplarda bulunan atıfları kapsar. Bookcites’da; * 350 + yayınevi * 35.000 + yayınevi kitabı * 2200 + tam metin bildiri kitabı * 90.000 + tam metin bildirisi * 4 milyon + atıf bulunmaktadır. Hangi özellikler mevcut? * Arama sonuçlarında yıllara göre sıralama seçeneği, * Her makale için yazar, yayınevi, yıl gibi bilgilere arama sonucundan kitaba tıklayarak erişim, * Bulunan sonuçların kolayca yazdırılabilmesi, * Mobil cihaz uyumu.

 • Business Source Ultimate (EBSCO HOST)

  İktisadi ve idari bilimler alanında üretilmiş, dünyanın en kapsamlı tam metin veritabanıdır. Harvard, Standford, Wharton, MIT, Oxford, Cambridge, London School of Economics gibi dünyanın en önemli üniversitelerinin birincil danışma kaynakları arasındadır. Veritabanı içerisindeki tam metin makaleler, 1886 lı yıllara kadar geriye gitmesinin yanı sıra (JSTOR un Business koleksiyonunu büyük oranda içerir), 1.200 den fazla akademik dergide yayınlanan makalelerin atıf bilgilerine de erişmek mümkündür ( ISI sadece 234 derginin atıf bilgileri vermektedir ). BSC ile kendi alanında lider tam metin hakemli dergiler yanında, tam metin kitaplar, vaka incelemeleri, şirket profilleri ve swot analizleri, bildiriler, ülke ekonomik raporları, endüstri raporları, pazar araştırma raporları ve tam metin ticari dergilere erişim mümkündür. BSC, 1.400 den fazlası hakemli dergi olmak üzere, 20.000 den fazla başlığı ( tam metin kitaplar, vaka incelemeleri, şirket profilleri, ülke ekonomik raporları, endüstri raporları, Wall Street röportajları, pazar araştırma raporları, SWOT analizleri, tartışma metinleri ) tam metin olarak kullanıma sunmaktadır.

 • ChemID - NLM

  Biyotip konusuyla ilgili 339.000 kimyasal bilesigi kapsayan bir e-sözlüktür.

 • Chemspider

  ChemSpider, 63 milyondan fazla yapıya, özelliğe ve ilgili bilgiye hızlı erişim sağlayan ücretsiz bir kimyasal yapı veritabanıdır. ChemSpider, yaklaşık 280 veri kaynağından gelen bileşikleri entegre ederek ve birleştirerek araştırmacıların, tek bir çevrimiçi aramadan, serbestçe erişilebilen kimyasal verilerin en kapsamlı görünümünü keşfetmelerini sağlar.

 • Clinical Key

  CLINICAL KEY Elsevier in yeni ürünü Clinical Key doktorlarınızın sorularına daha hızlı yanıt veren daha akıllı bir arama seçeneği sunan kapsamlı bir veritabanıdır. Elsevier e ait Clinical Key veritabanı içinde 35 tıbbi uzmanlık alanı yer almaktadır. Doody Core Titles E-Kitap listesi içinde yer alan Elsevier kitaplarının %95 inden fazlası Elsevier Clinical Key kapsamı içinde bulunmaktadır.Elsevier Clinical Key, Elsevier in tum tıbbi ve cerrahi icerigini – 1100 den fazla kitap, 600 den fazla en saygın dergi ve 9000 den fazla cerrahi ve tıbbi mudahale videosu – bir araya getirerek ve uygulama rehberleri, hastaları egitici brosurler ve MEDLINE ın tamamı gibi diger degerli icerikle birlestirerek gerceklestirmektedir. Elsevier Clinical Key, bir klinik bilgi arama motorundan ya da size tek turde bilgi sunan bir hasta bası aracından fazlasıdır. Bu, tıp uzmanlarının bilgiyi ve cevapları nasıl aradıklarını anlamak icin tasarlanmıs ilk akıllı klinik bilgi motorudur. Genis Kapsamlı ve Guvenilir İcerik: Elsevier ClinicalKey, cevaplarını, en buyuk klinik kaynak koleksiyonlarının arasından sunar – diger tum geleneksel klinik arama motorlarından buyuk bir koleksiyondur.Tum tıbbi ve cerrahi uzmanlık alanlarını kapsar. Kanıta dayalı en guncel cevapları sunar. Klinik Aramalarda 3 Temel İhtiyaç Vardır : 2000 in uzerinde doktorla birlikte yurutulen kapsamlı arastırmanın sonucunda, klinik bilgi aramalarında 3 temel ihtiyac tespit edilmistir. Elsevier bu urun icin asagidaki 3 temel ihtiyaci gozonune alarak urunu gelistirmistir: ? Kapsamlılık: Geleneksel klinik arama motorlarının hepsinin yeterince kapsamlı olmaması nedeniyle, doktorlar, tam cevabı alabilmek icin genellikle ikinci bir kaynaga basvurmak zorunda kalmaktadır. ? Guvenilirlik: Geleneksel klinik arama motorlarının hepsi guvenilir olmadıgı icin doktorlar genellikle cevapları kontrol etme ihtiyacı duymaktadır. ? Hız: Doktorlar, geleneksel arama motorlarının hepsinin cevapları hızlı bir sekilde saglayamamaları nedeniyle, ilgili klinik cevapları da arastırarak vakit kaybetmektedir. Kullanım kılavuzu: Tam içerik listesi : ClinicalKey Tanıtım Videosu: ÖNEMLİ: Kayit islemleri mutlaka kurumsal email adresi ile yapılmalıdır. 1-KİŞİSEL HESAP OLUŞTURMA: Sadece bir kez www.clinicalkey.com sayfasının sag-ust kosesinde bulunan Register ikonuna tiklayip kayit yaparak kisisel hesap olusturmaniz gerekmektedir. Bir seferlik bu kayit isleminden sonra, kendi hesabınıza log in bolumunden girerek asagidaki ozellikleri kullanabilirsiniz: a) Clinical Key altındaki 1180+ kitabin PDF iceriklerine erisim ve download b) Cikti alma c) Resimleri otomatik sunuma ekleme: Presentation Maker d) Arama sonuclarinizdaki icerikleri daha sonra okumak icin okuma listenize ekleme: Reading List. 2-UZAKTAN ERİŞİM (Mobil cihazlardan erişim): Kisisel hesap olusturduktan sonra ekteki dokumanda aciklandigi uzere uzaktan erisiminizi aktive ederek bu hesabınız ile ClinicalKey e uzaktan (ev,ofis)/mobil cihazlarla erişim sağlayabilirsiniz. Kullanım Kılavuzları ve Broşürler:

  Kullanım Kılavuzları ve Broşürler

 • Consumer Drug Information - FDA

  U.S. Food & Drug Administration / Center for Drug Evaluation and Research tarafindan hazirlanir. Yeni üretilen ilaçlar hakkinda detayli bilgi ve ilaç yönetmeliklerini verir. New and Generic Drug Approvals, FDA Drug Approvals List, New Drugs Approved for Cancer Indications gibi sitelere baglantilari içermektedir.

 • Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Yayınları / Çevresel Gösteriler Kitaplığı Türkiye Çevre Sorunları Ve Öncelikleri Raporu

  Çevre ve Sehircilik Bakanligi Çevresel Etki Degerlendirmesi Izin ve Denetim Genel Müdürlügü tarafindan, çevre hakkinda mevcut durumu yillar itibariyle kolay anlasilir sekilde sunmaya çalisan "Çevresel Göstergeler Kitapçigi" ile illerimizin çevre sorunlarinin ve önceliklerinin neler oldugunu kaynaklariyla ortaya koyan, ayni zamanda bu sorunlarin çözümü için ne tür tedbirler alindigini belirten "Türkiye Çevre Sorunlari ve Öncelikleri Raporu" yayinlanarak kullanima sunulmustur. Yine Bakanlik tarafindan yayinlanan, insan faaliyetleri ve dogal nedenlerle ortaya çikabilecek çevresel etkiler, çevrenin mevcut durumu ve çevre sorunlari hakkinda bilgi sahibi olmak ve buna göre politikalar gelistirilmesine yardimci olmak, uygulanan politikalarin basarisini izlemek açisindan faydasi olacak yayinlar da web sayfasinda kullanima sunulmaktadir.

 • De Gruyter Open

  De Gruyter Open, açik erisimli akademik içerik yayimlayan lider bir yayinevidir. Tüm önemli akademik disiplinlerde yayim yapan De Gruyter Open, 350 den fazla akademik dergi ve 100 ün üzerinde kitaba ev sahipligi yapmaktadir. Önceki adi Versita olan sirket, 2001 yilinda kurulmustur ve De Gruyter Group un bir koludur. Yayinevi, en iyi akademik içerigi tüm akademisyenlere ve okuyuculara ayni sekilde ücretsiz olarak sunmayi misyon edinmistir. Baslik listesini ekte görebilirsiniz.

  Ek

 • Dynamed (EBSCO HOST)

  National Science Foundation - NSF ( ABD American Ulusal Bilim Vakfı ) desteği ile üretilmiş, dünyanın en kapsamlı ve güncel, kanıta dayalı klinik referans sistemidir. 2000 e yakın hastalık hakkında doğrudan tedavi ve tanıya yönelik bilgiler verir. Basit ancak güçlü konulara ayrılmış bir menüsü, doktorlara, tıp öğrencilerine ve diğer sağlık profesyonellerine, saygın yayınlar, kuruluşlar ve katkıda bulunan klinik çalışanlarının verdiği üst düzey, sentezlenmiş bilgilere erişme olanağı sağlar. DynaMed içerisindeki bilgiler her gün gözden geçirilir ve 500 den fazla tıp dergisi doğrudan ve dolaylı olarak izlenir. Her bir dergi, kapak kapak incelenir ve her bir makale de bilimsel geçerlilik açısından değerlendirilir. Bu sistematik literatür takip süreci sayesinde, DynaMed in içeriğini, eldeki en iyi kanıtlar belirler. DynaMed, NSF tarafından desteklenen bilimsel bir çalışmada, rast gele sorulan 698 klinik soruya, % 87 oranında cevap vererek, bir çok kanıta dayalı referans sistemini geride bırakmıştır.

 • E-Book Academic Collection

  213.000’den fazla tam metin akademik kitabın yer aldığı, kitapların hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak görülebileceği kaynaklar vardır. Tüm akademik disiplinlerde elektronik kitapların yer aldığı bu veritabanında dünyaca önemli yayınevlerininden kitaplar yer alır. Oxford, Wiley, Springer, Elsevier gibi yayınevlerinin kitaplarına bu veritabanından erişebilirsiniz.

 • Ebook Central Open Access Collection

  Ebook Central Open Access Collection, Springer Nature B.V., Walter de Gruyter GmbH, Bloomsbury Academic, Amsterdam University Press, Open Book Publishers ve Amsterdam University Press’in de aralarında olduğu birçok yayıncıdan binlerce kitap içermektedir. Güncel içerik sayısı şu anda 5.269 elektronik kitapdır ve içerik sürekli olarak artmaktadır. Ebook Open Access Collection, Tıp/Sağlık, Mühendislik, İşletme/Ekonomi, Sanat/Mimarlık ve daha birçok konu başlığında elektronik kitap içermektedir.

 • EBSCO HOST

  Veri tabanları: -Academic Search Complete (Tüm disiplinler) -Applied Science & Business Periodicals Retrospective, 1913-1983 -Book Index with Reviews (BIR) (Kütüphanecilik, sağlama, danışma kaynağı) -Business Source Complete (İktisadi ve İdari Bilimler) -ERIC (Eğitim) -Computers & Applied Science Complete (Mühendislik, uygulamalı bilimler) -Dynamed (Tıp, hemşirelik, kanıta dayalı tıp) -Education Index Retrospective : 1929-1983 -Environment Complete (Çevre, çevre mühendisliği) -GreenFILE(Çevre ve ilişkili disiplinler) -Health Source: Nursing / Academic Edition (Sağlık, tıp, hemşirelik) - History Reference Center (Tarih) -Humanities International Complete (Beşeri Bilimler) -Humanities & Social Sciences Index Retrospective Retro Index : 1907-1984 -Legal Collection (Hukuk) -Library, Information Science & Technology Abstracts with Full Text ( Kütüphanecilik) -MasterFILE Premier (Sosyal bilimler) -MEDLINE (Tıp) -Newspaper Source (Danışma kaynağı) -Professional Development Collection (Eğitim) -Psychology & Behavioral Sciences Collection (Psikoloji, psikiyatri) -Regional Business News (Ekonomi) -Religion and Philosophy (Din, felsefe) -Serials Directory(Danışma kaynağı) -Ulakbim Ulusal veritabanları

 • Education Index Retrospective: 1929-1983 (EBSCO HOST)

  Education Index Retrospective: 1929-1983Education Index Retrospective, çok-kültürlü/etnik eğitim, dil sanatları, din eğitimi, eğitimde bilgisayarlar, fen ve matematik, hükümet fonları, kütüphanecilik, literatür standartları, okul öncesi eğitim, okul yönetimi, orta öğretim, sanat dalları, sosyal çalışmalar, sürekli eğitim, uzaktan eğitim, yetişkin eğitimi, yüksek öğrenim v.b. konularında birçoğu hakemli olmak üzere 700 den fazla yayını detaylı bir şekilde indeksleyerek 835.000 den fazla kayıt sunar. Arşiv niteliğindeki literatürde aranılan bilgi, güncellenmiş konu başlıkları sayesinde günümüzün anahtar kelimeleri ile rahatlıkla bulunabilir. Ayrıca, eski tarihlere ışık tutması açısından orijinal konu başlıkları da korunmuştur.

 • Educational Resource Information Center (Eric) (EBSCO HOST)

  Eğitim ve ilişkili akademik disiplinlerdeki araştırmacıların temel danışma kaynağıdır. Educational Resource Information Center (Eğitim Kaynakları Bilgi Merkezi) tarafından üretilen bir veri tabanıdır. 1966 yılından günümüze 1.2 milyondan fazla kayıt (makaleler, kitaplar, tezler, bildiriler, teknik raporlar vb dokümanlar ) kullanıma sunulmaktadır. Veritabanında 600 den fazla dergi indekslenmektedir. EBSCOhost ERIC veritabanıyla 100 binden fazla ERIC dokümanına tam metin olarak erişim mümkündür.

 • Eigenfactor

  Bilimsel dergilerin impact faktörlerini inceleyebileceginiz ücretsiz bir adres.

 • Elsevier ScienceDirect e-Kitapları

  Elsevier tarafından yayınlanmış, aşağıda konu başlıkları bulunan yaklaşık 41.000 e-kitap tam metin olarak erişime açılmıştır. Focus: Agricultural, Biological, and Food Sciences Focus: Biomedical Engineering Focus: Biochemistry, Genetics and Molecular Biology Focus: Biomedical Science and Medicine Focus: Chemical Engineering Focus: Chemistry Focus: Energy Focus: Engineering Focus: Earth and Planetary Sciences Focus: Environmental Science Focus: Finance Focus: Forensics, Security, and Criminal Justice Focus: Immunology and Microbiology Focus: Mathematical Sciences Focus: Materials Science Focus: Neuroscience Focus: Psychology Focus: Pharmacology, Toxicology and Pharmaceutical Science Focus: Social Sciences

 • Emerald Premier E-Journals

  Ağırlıklı olarak yönetim bilimleri alanında yayın yapan Emerald Yayınevi'nin bütün edergilerini içeren Emerald Premier eJournal Koleksiyonu erişime açılmıştır.

 • Essential Science Indicators

  ESI ile yüzlerce disiplinde etkili bireyleri, kurumları, makaleleri, yayınları, ve ülkeleri belirleyebilir, bununla birlikte gelecekteki çalışmaları etkileyebilecek yeni araştırma alanları bulabilirsiniz.

 • Expertpath

  ExpertPath, Elsevier firmasi tarafindan sunulan, Amirsys tarafından patologlar için oluşturulmuş karar destek sistemidir. ExpertPath anatomik patalojinin tüm alanlarında tanınmış uzmanların ortak bilgi ve deneyimlerine anında erişim sunmaktadır. Kapsamı : 4.000’in üzerinde teşhis bilgisi 50.000 taranabilir, notlar içeren yüksek kalitede patoloji görüntüsü Teşhis gruplarına genel bakış Organ sistemleri için özet bilgilere sahip tablolar Normal histoloji konuları Numune işleme protokolleri ve en iyi uygulamaları Tüm Anatomik Pataloji Uzmanlık Alanları Expertpath tüm anatomik patoloji uzmanlık alanlarında karar destek bilgilerini içermektedir.

 • Greenfile (EBSCO HOST)

  GreenFILE, çevre, çevre kirliliği, sürdürülebilir tarım, yenilenebilir enerji kaynakları, geri dönüşüm gibi çevre ve ilişkili bir çok konu başlığındaki makaleleri içermektedir. Veritabanında 300 bine yakın bibliyografik kayıt yanında, 4.500 ün üzerinde çevre ile ilgili açık erişimli tam metin makaleye de erişim mümkündür.

 • Hukuk Kaynakları.Com Elektronik Bibliyografya

  Ulusal hukuk kaynaklarina özet veya tam metin erisimi saglayan bir veritabani. Içeriginde 46.000 künye bulunmakta.Son güncelleme ile 2000-2013 yillari arasinda yazilmis yüksek lisans ve doktora tezleri de veri tabanina eklendi. Bu yenilik, ayni zamanda, hangi hocanin hangi tezleri yönettiginin tam listesinin kolayca edinilebilmesine de imkan taniyor.

 • IEEE

  IEL veritabanı, elektrik-elektronik mühendisliği, bilgisayar bilimleri, uygulamalı fizik ve biyomedikal/biyoteknoloji alanlarında IEEE ve IEE nin 413 dergisi ve toplamda 1220 konferans serisinin, 1988 yılından itibaren tüm içeriğine tam metin olarak erişim sağlar. 1950-1987 döneminden seçilen 100,000 e yakın makaleye ve 1250 adet güncel IEEE standardına da tam metin erişim mevcuttur.

 • Incites

  Web tabanlı bir akademik değerlendirme aracı olan InCites, kurumların ve araştırmacıların araştırma performansını analiz etmeye olanak tanır. InCites araştırmacı ve kuruluşlarının atıf verileri, global metrikleri ve profil bilgileri ile, akademik performansın değerlendirmesine imkan sağlar. InCites ile araştırmacı ve kurumların performansını nitel ve nicel ölçekte karşılaştırabilir, yeni araştırma trendleri yakalayabilir, gelişime açık potansiyel alanları keşfedebilir, yeni ortaklıklar ve fon olanakları bulabilir ve metriklerden faydalanarak araştırma stratejileri geliştirebilirsiniz.

 • Indech E-Books

  InTech is a pioneer and world is largest multidisciplinary open access publisher of books covering the fields of Science, Technology and Medicine. Since 2004, InTech has collaborated with 87235 authors and published 2420 books and 6 journals with the aim of providing free online access to high-quality research and helping leading academics to make their work visible and accessible to diverse new audiences around the world.

 • Iop Electronic Journals - Iop Science

  Institute of Physics'in Fizik, BiomedikalMühendisliği, Malzeme Mühendisliği, Elektrik, Makina ve BilgisayarMühendisliği alanlarındaki 113 dergiye tam metin erişim olanağı sağlayan Elektronik Dergi Hizmeti, 100.000 den fazla makale ve 30'dan çok konu başlığı ile hizmet vermektedir.

 • İdealonline Tıp Kitapları

  "İdealonline”, Tıp kitaplarını bir platform altında toplayan, kapsamlı bilgiye Türkçe kaynaklarda da ulaşılmasını sağlayan ve bunları okuyucuların hizmetine sunan veri tabanıdır. Tıp eğitimi sürekli okumayı ve yenilikleri takip etmeyi gerektirir. İdealonline farklı yayınevlerinden Tıp alan kitaplarını bir araya getirerek araştırmacılara sunmaktadır. Üniversite kütüphaneleri tarafından aktif olarak kullanılan İdealonline, yayınların araştırmacılara ulaşması için etkili bir veritabanıdır.

 • İntihal.net

  Akademik İntihal (intihal.net)), akademik çalışmalardaki benzerlik oranını tespit etmek için Türkiye’de üretilmiş yerli bir programdır. Birçok intihal tipini tespit etmek için özelleşmiş, internet tabanlı bir benzerlik tespit ve raporlama yazılımıdır. intihal.net ile çalışmanızın özgünlük testini 3 adımda gerçekleştirebilirsiniz. İntihal.net farklı dosya formatlarını desteklemektedir. Programa üye olan kurumlar hem doküman tipi hem de doküman sayısı bakımından hiçbir sınırlandırma olmadan sistemden faydalanabilirler. Akademik İntihal (intihal.net) herhangi bir kullanıcı sayısı veya tarama sayısı sınırı olmadan kullanılabilir. İntihal.net’de doküman tipi sınırlaması olmaksızın öğrenci ödevi, yüksek lisans tezi, doktora tezi veya makale/bildiri taraması yapılabilir. Belgenizin otomatik olarak depoya eklenmesi problemini yaşamadan rahatlıkla benzerlik testi yapabilirsiniz. İntihal.net’de sınıf mantığı klasör sistemi üzerine kuruludur. Akademisyen hesabında, öğrenci ödevleri için kolaylıkla sınıf oluşturabilir ya da bir sınıf oluşturma zorunluluğu olmadan kişisel dokümanınızı test edebilirsiniz. Öğrencilerin ödevlerini yüklemesi için oluşturduğunuz sınıfın klasör kodunu bilmesi yeterlidir. Akademik İntihal (intihal.net) birçok intihal tipini tespit etmek için özelleşmiş internet tabanlı bir intihal tespit ve raporlama yazılımıdır. İntihal.net' in bilimsel veritabanında dokümanlarınızın özgünlüklerini test edebilirsiniz. Üniversite internet ağındaki bilgisayarlardan veya http://kutuphane.kocaeli.edu.tr/proxy.php adresindeki kılavuzda anlatılan uzaktan erişim ayarlarının yapıldığı kampüs dışındaki bilgisayarlardan ...@kocaeli.edu.tr uzantılı mail adresinizi kullanarak kayıt oluşturabilirsiniz. Üyelikler admin onayından sonra aktifleşecektir. Önceki yıllarda ...@kocaeli.edu.tr uzantılı mail adresleri ile Akademik İntihal (intihal.net) üyeliği oluşturan kullanıcılarımızın yeniden başvuru yapması gerekmemektedir. Kurumumuzdaki öğrenciler de Akademik İntihal (intihal.net) üyeliği oluşturabilir fakat doküman yüklemek için hocalarından alacakları Klasör Kodu'na ihtiyaçları bulunmaktadır. Akademisyen tarafından klasör kodu oluşturulurken klasörün adı, klasörün aktif olarak doküman yüklenebileceği tarih aralığı ve öğrencinin yüklediği dokümana ait raporu görebilmesi gibi seçenekler belirlenmelidir.

 • İSAM (İslam Araştırmaları Merkezi) Online Kütüphanesi

  İSAM Kütüphanesi tam metin erişimli ; İlahiyat Makaleler veritabanı, Osmanlıca Makaleler veritabanı, Osmanlı Salnameleri veritabanı, Dokümantasyon veritabanı, Risaleler veritabanı ile Türk Tarih Edebiyat Kültür ve Sanat Makaleleri veritabanını araştırmacıların erişimine sunmuştur.

 • İSAM Dokümantasyon Veri Tabanı

  Bu veri tabanı TDV İslâm Ansiklopedisi’nde yer alan maddelerin yazımında başvurulan doküman dosyalarını araştırmacılarla paylaşmak amacıyla hazırlanmıştır. Veri tabanında yer alan ve ihtiyaç duyduğunuz kaynaklardan İSAM kütüphanesinde kayıtlı olan eserlerin bibliyografik künyelerini kutuphane@isam.org.tr e-posta adresine bildirerek fotokopilerini ücreti mukabili talep edebilirsiniz.

 • İTÜ Dergisi

  ITÜ Dergisi, bilimsel ve teknik makaleleri, teknik notlari, okuyuculardan gelen elestiri ve katkilari yayinlamak için ITÜ Rektörlügü tarafindan çikarilmaktadir.

 • Journal Citation Reports (JCR)

  JCR (Journal Citation Reports) veri tabanı 2006 yılından günümüze bilimsel dergilere ait etki faktörlerini ve performans ölçümlerini içerir.

 • JoVE - Basic Biology

  2006 yılında yayın hayatına başlayan JoVE,(Journal of Visualized Experiments) bilimsel çalışmaların, deneylerin ve araştırmaların video ortamına aktarıldığı dünyanın ilk hakem heyetli video veri tabanıdır. Makaleler, Pub/Medline, Scifinder ve Scopus tarafından indexlenmiştir ve dünyada impact faktörü olan tek video veritabanıdır.(1.325). Şu an itibari ile JoVE içerisinde 6,000 video makale mevcut olup; her ay 80 tane yeni video eklenmektedir. Science Education Basic Biology, biyolojideki temel deneylerin video protokolleri ve kavramları içeren, öğrenci eğitimine yönelik olarak oluşturulan eğitim videolarından oluşmaktadır. • Genel Laboratuvar Teknikleri • Hücresel ve Moleküler Biyolojide Temel Yöntemler • Bioyoloji 1 • Biyoloji 2 • Laboratuvar Hayvanları • Laboratuvar Güvenliği

 • JoVE - Immunology & Infection

  2006 yılında yayın hayatına başlayan JoVE,(Journal of Visualized Experiments) bilimsel çalışmaların, deneylerin ve araştırmaların video ortamına aktarıldığı dünyanın ilk hakem heyetli video veri tabanıdır. Makaleler, Pub/Medline, Scifinder ve Scopus tarafından indexlenmiştir ve dünyada impact faktörü olan tek video veritabanıdır.(1.325). Şu an itibari ile JoVE içerisinde 6,000 video makale mevcut olup; her ay 80 tane yeni video eklenmektedir. JOVE - IMMUNOLOGY & INFECTION bağışıklık sistemi, enfeksiyon mekanizmaları, patojenlere biyolojik yanıt ve ayrıca terapötik ajanlar ve bunların hastalıkların tedavi edilmesindeki etkinlikleri ile ilgili çalışmaları kapsar. Konular şunları içerir: • Mikrobiyoloji • İmmünoloji • Alerjik Hastalıklar • Bağışıklık Hücresi Gelişimi ve Otoimmün Hastalıklar • Patojenik Bakteriler, Mantarlar, Parazitler, Virüsler ve Bulaşıcı Prionlar • In vitro ve in vivo Patogenez Modelleme • Küresel Sağlık Çalışmaları • Epidemiyolojik Teknikler

 • JoVE - Medicine

  2006 yılında yayın hayatına başlayan JoVE,(Journal of Visualized Experiments) bilimsel çalışmaların, deneylerin ve araştırmaların video ortamına aktarıldığı dünyanın ilk hakem heyetli video veri tabanıdır. Makaleler, Pub/Medline, Scifinder ve Scopus tarafından indexlenmiştir ve dünyada impact faktörü olan tek video veritabanıdır.(1.325). Şu an itibari ile JoVE içerisinde 6,000 video makale mevcut olup; her ay 80 tane yeni video eklenmektedir. JoVE Medicine, vaka çalışmaları, klinik prosedürler, ameliyatlar, klinik araştırma metodolojileri ve hastalık ve tedavi hayvan modellerini içeren biyomedikal araştırma ve klinik tıbbı birbirine bağlar. Konular şunları içerir: • Dahiliye • Klinik denemeler • Hayvan Hastalık Modelleri • Cerrahi Alt Uzmanlık Alanları (Kardiyotorasik, Nöro, Ortopedik, Ağız ve Çene-Yüz, Nakil vb.) • Klinik Öğretim Kaynakları • İnsan fizyolojisi • Onkoloji • In vivo Görüntüleme Teknikleri (Ultrason, CT, PET, MRI)

 • JoVE Biology

  2006 yılında yayın hayatına başlayan JoVE,(Journal of Visualized Experiments) bilimsel çalışmaların, deneylerin ve araştırmaların video ortamına aktarıldığı dünyanın ilk hakem heyetli video veri tabanıdır. Makaleler, Pub/Medline, Scifinder ve Scopus tarafından indexlenmiştir ve dünyada impact faktörü olan tek video veritabanıdır.(1.325). Şu an itibari ile JoVE içerisinde 6,000 video makale mevcut olup; her ay 80 tane yeni video eklenmektedir. JoVE Biology, yaşamın ve canlı organizmaların işlevlerini anlamayı amaçlayan hücresel, moleküler ve organizma biyolojisi alanlarında standart teknikler ve yeni deneysel yaklaşımlar yayınlamaktadır. Konular şunları içerir: • Hücre Sinyal Yolları ve Hücre • İletişim • Biyoinformatik • Gen Dizileme • Hücresel ve Moleküler Görüntüleme • Hücresel ve Genetik Terapötikler • In vivo ve in vitro Hastalık Modelleri • Protein Etkileşimleri ve Kinetik • Metabolizma • Yaşlanma Modelleri

 • JoVE Lab Manual Chemistry Series

  2006 yılında yayın hayatına başlayan JoVE,(Journal of Visualized Experiments) bilimsel çalışmaların, deneylerin ve araştırmaların video ortamına aktarıldığı dünyanın ilk hakem heyetli video veri tabanıdır. Makaleler, Pub/Medline, Scifinder ve Scopus tarafından indexlenmiştir ve dünyada impact faktörü olan tek video veritabanıdır.(1.325). Şu an itibari ile JoVE içerisinde 6,000 video makale mevcut olup; her ay 80 tane yeni video eklenmektedir. JoVE Medicine, vaka çalışmaları, klinik prosedürler, ameliyatlar, klinik araştırma metodolojileri ve hastalık ve tedavi hayvan modellerini içeren biyomedikal araştırma ve klinik tıbbı birbirine bağlar. Konular şunları içerir: • Dahiliye • Klinik denemeler • Hayvan Hastalık Modelleri • Cerrahi Alt Uzmanlık Alanları (Kardiyotorasik, Nöro, Ortopedik, Ağız ve Çene-Yüz, Nakil vb.) • Klinik Öğretim Kaynakları • İnsan fizyolojisi • Onkoloji • In vivo Görüntüleme Teknikleri (Ultrason, CT, PET, MRI)

 • JoVE SE Chemistry Series

  2006 yılında yayın hayatına başlayan JoVE,(Journal of Visualized Experiments) bilimsel çalışmaların, deneylerin ve araştırmaların video ortamına aktarıldığı dünyanın ilk hakem heyetli video veri tabanıdır. Makaleler, Pub/Medline, Scifinder ve Scopus tarafından indexlenmiştir ve dünyada impact faktörü olan tek video veritabanıdır.(1.325). Şu an itibari ile JoVE içerisinde 6,000 video makale mevcut olup; her ay 80 tane yeni video eklenmektedir.

 • JSTOR (Journal Stroage)

  JSTOR (Journal Storage) veritabanı, uluslararası düzeyde yayınlanmış 359 hakemli dergiyi kapsar. Dergiler ilk çıkış yılından günümüze kadar olan (son 2-5 yıl hariç) tüm sayılarına erişilmektedir. Arşiv niteliğinde bir veritabanıdır. Antropoloji, arkeoloji, ekoloji, Amerika ve Afrika çalışmaları, Asya çalışmaları, bitki bilimi, işletme, Ortadoğu çalışmaları, ekonomi, maliye, eğitim, fen bilimleri, tarih, dil, edebiyat, felsefe, siyaset bilimleri, nüfus etüdleri, sosyoloji, coğrafya, din, folklör, film, gösteri sanatları, müzik, istatistik ve matematik konularını kapsamaktadır. JSTOR Dergi Listesi JSTOR Kullanım Kılavuzu

 • Kezana

  Kezana Türk Üniversitelerinin en kapsamlı açık erişim koleksiyonlarını içerir. Binlerce tez ve dergi içinde tarama yapma imkanı sunar. Platform kullanımı için kayıt olarak giriş yapmanız yeterlidir.

 • Legal Online Hukuk Veri Tabanı

  Legal Online Veri Tabanı, 22.000’den fazla makaleye, 700 cilt dergiye,400’e yakın kitaba, “Legalbank” elektronik hukuk bankası içeriğinde yer alan milyonlarca Kanun, KHK, Cumhurbaşkanı Kararnamesi, Uluslararası Sözleşme, Tüzük, Bakanlar Kurulu Kararı, Cumhurbaşkanı Kararı, Yönetmelik, Tebliğ, vb. mevzuat belgesine, Yüksek Mahkeme Kararlarına (Yargıtay, Danıştay, Bölge Adliye Mahkemesi, Bölge İdare Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay vb.), Dilekçe ve Belge örneklerine, Makalelere, 71 konu başlığı altında düzenlenen mevzuat ve içtihat paketleri ile uzmanlık alanlarına göre ayrılmış içeriğe, tek tıkla ve pratik bir şekilde erişim imkanı sunuyoruz.Akıllı arama motoru, Birbiriyle ilişkilendirilmiş kanun maddesinden ilgili yüksek mahkeme kararı, dava dilekçesi örneği, mevzuat ve makalelere tek tıkla erişim imkânı, Her an güncellenen içeriğe ana sayfa üzerinden kolaylıkla ulaşabilme, Kitap ve dergilerde ayda 50 sayfa kopyalama ve sınırsız çıktı alabilme, Dilekçe ve belgeleri Word dosyası olarak kaydedebilme, özellikleri ile araştırmalarınızı zaman kaybetmeden hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

 • LMS Video Eğitim Portalı

  Bu portalı kullanarak Üniversitemiz öğrencileri, meslekleri için çok gerekli birçok yazılımın eğitim videolarını ücretsiz indirebileceklerdir. Portalın kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgiye ekteki dosyadan (Video Eğitim Kullanım Kılavuzu) erişilebilir.

 • MasterFİLE Complete (EBSCO HOST)

  Bu veri tabanı dünyanın önde gelen yayıncılardan derlenmiş ve genel ilgi alanlarına dair kaynakları barındıran dünyanın en kapsamlı tam metin popüler dergi kaynağıdır. Ek olarak, referans kitapları ve kapsamlı bir görsel koleksiyonu sunar. MasterFILE Complete ile işletmeden sağlığa, fitness ve spordan dinlenme ve eğlenceye, bilimden kültürel çalışmalara, eğitimden modaya kadar birçok konuyu kapsar.1922'ye kadar uzanan içeriğinde 2,400'den fazla tam metin dergiye ek olarak, 850'nin üzerinde referans kitabı, 73,000'i aşkın birincil kaynak dökümanı ve 1.4 milyon civarında görsel (fotoğraf, harita, bayrak) yer almaktadır.

 • Medline / Pubmed - NLM

  National Library of Medicine tarafindan hazirlanan bibliyografik bir veri tabanidir. Bu veri tabani tip ve saglik bilimleri, veterinerlik konusunu içerir. Index Medicus, Index to Dental Literature ve International Nursing Index i kapsamaktadir. Bazi tam metin makalelere baglanti verir. Ayrica MEDLINE / PubMed e NLM Gateway den de erisim vardir.

 • Medlineplus - NLM

  Saglik çalisanlarinin ve saglik tüketicilerinin dogru ve güncel tibbi bilgiye erisilebilmesi amaciyla hazirlamisir; tüketici sagligi, hastaliklar ve detaylari hakkinda genis bilgi bulunabilmektedir. MedlinePlus, NLM ve National Institutes for Health tarafindan üretilen bilgilere ve tip ansiklopedileri, sözlükler, hastane ve doktor rehberleri, ilaç rehberleri gibi kaynaklara tam metin erisim saglamaktadir .

 • Megaron Planlama Tasarım Yapım YTÜ Mimarlık Fakültesi E-Dergisi

  Megaron Yildiz Teknik Üniversitesi Mimarlik Fakültesi tarafindan 3 ayda bir yayinlanan elektronik dergidir. Planlama-tasarim-yapim ana basliklari altinda yer alan bilimsel ve teknik makalelerin tam metinlerini WEB üzerinden kullanima sunar. Derginin yayin dili Türkçe ve ingilizcedir. MEGARON ESKI SAYILAR

 • Mendeley - Makale Yazma Ve Referans Aracı

  Mendeley araştırmalarınızı düzenlemeye, diğer akademisyenlerle çevrimiçi işbirliği yapmanıza, son araştırmaları keşfetmenize yardımcı olabilen akademik sosyal ağ ve ücretsiz bir referans yönetim aracıdır. Erişim ve üyelik Adresi: http://www.mendeley.com/ Mendeley ile; • Otomatik bibliyografiler oluşturulabilir. • Kolaylıkla çevrimiçi olarak diğer araştırmacılarla işbirliği yapılabilir. • Diğer araştırma yazılımlarından makaleleri kolaylıkla ithal edebilir. • Araştırmacı okuduğu makaleye dayalı ilgili diğer makaleleri bulabilir. • Araştırmacı çevrimiçi olarak herhangi bir yerden makalesine ulaşabilir. • 1000 ve üzerinde dergi için atıf biçimlerine ulaşabilir ve atıf yöntemi seçimi ile yeni biçimler oluşturabilirsiniz. • Birden fazla PDF dosyasını aynı anda açabilir, sürekli olarak araştırma dosyanıza dönüş yapabilirsiniz, ayrıca yanına notlar alabilirsiniz. • iPhone ve iPad uygulamaları ile yolculuk sırasında ve ya herhangi bir süreçte makaleleri okumaya devam edebilirsiniz. Mendeley.com a yapacağınız küçük bir kayıt işleminden sonra programı ücretsiz bilgisayarınıza indirerek yukarıda bahsi geçen imkanlardan faydalanabilirsiniz. Kullanıcı Kılavuzu

 • Milli Kütüphane Süreli Yayın Bilgi Sistemi

  Milli Kütüphane Baskanligi koleksiyonunda bulunan Eski Harfli Türkçe gazete ve dergilerinin tamami dijitallestirilerek tam metin olarak www.sureli.mkutup.gov.tr ve www.mkutup.gov.tr adresinde Süreli Yayin Bilgi Sistemi adiyla hizmete sunulmustur. Kütüphane içerisinde okuyucularimiza intranet üzerinden de hizmet verilmektedir. Gazete ve dergilerden eser adi, yazar, yil, yayinlayan gibi arama uçlari ile tarama yapilarak tam metin olarak görüntüsüne ulasilabilir. Tarihle aramada hicri, rumi, miladi olarak ayri ayri tarama yapilabilir. Ayrica dergilerin içindeki makalelerden de tarama yapabilir tam metin görüntüsüne ulasabilirsiniz. Makale aktarim islemine devam edilmektedir.2011 yili içerisinde 1928 yilindan itibaren ilk yayinlanan Türkçe gazete ve dergilerin dijitallestirilmesi çalismalarina baslanacaktir.

 • National Library Of Medicine (NLM)

  NLM nin hazirladigi tip ve saglik konularinda 16 degisik veri tabanindan olusan ve bu veri tabanlari üzerinde tarama yapmaya olanak veren bir sistemdir.

 • Newspaper Source Plus (EBSCO HOST)

  Dünyadaki önemli haberler için tam metin içerik sağlayan bu veri tabanı, gazetelerden, haber bültenlerinden ve haber dergilerinden milyonlarca kayıt içerir. Ek olarak, televizyon ve radyo haberlerinin metinlerini ve popüler haber kaynaklarından günlük bilgileri içerir.

 • ODTÜ Mimarlık Fakültesi Dergisi

  ODTÜ Mimarlik Fakültesi Dergisi 1975 yilindan bu yana Mimarlik alaninda yapilan önemli bir bilimsel-akademik süreli yayin ve son 10 yildir da Türkiye’de yayinlanip ISI Web Index AHCI indeksinde Mimarlik alaninda yer alan tek dergidir.

 • Oldmedline - NLM

  1958 den 1965 yillari arasinda tip, klinik öncesi bilimler ve saglik bilimleri konusunda hazirlanmis bibliyografik veri tabanidir.

 • Open Access Theses And Dissertations

  OATD.org aims to be the best possible resource for finding open access graduate theses and dissertations published around the world. Metadata (information about the theses) comes from over 1100 colleges, universities, and research institutions. OATD currently indexes 4,158,170 theses and dissertations.

 • OVID LWW

  Kardiyoloji, dermatoloji, mikrobiyoloji, hemşirelik, pediatri, üroloji, romatoloji gibi pek çok tıp alanında dergilere tam metin erişim sağlamaktadır.

 • Oxford Journals Online

  Oxford Journals Collection prestijli, oldukça önem arz eden tam 525 dergi başlığı 1996 yılından günümüze kadar erişime sunulmaktadır. Oxford Journals Collectionda bulunan dergiler, Tıp tan Yaşam Bilimleri'ne, Matematik ve Fizik'ten Sosyal Bilimler'e, Beşeri Bilimler ve Hukuk'a kadar geniş bir yelpazedeki disiplinleri kapsamaktadır.

 • Oxford University Press e-Kitap Paketleri

  Oxford Universitesi Yayınevi tarafından hazırlanmış e-kitaplardır. Economics and Finance (2017-2019), Biology (2016-2019), Mathematics (2016-2019), Physics (2016-2019) paketlerine erişim sağlanmaktadır.

 • Proquest Dissertations & Thesis Veritabanı

  ProQuest Dissertations and Theses Global — Full text dünyanın en kapsamlı tez ve bitirme ödevi koleksiyonudur. Kongre Kütüphanesi'nin resmi dijital tez arşivi ve lisans araştırmaları için kayıt veritabanı. PQDT — Full Text, dünyanın her tarafından 1743'den bugüne milyonlarca aranabilir tez bibliyografik künyesi yanında PDF biçiminde indirilebilen bir milyondan fazla tam metin tez ve bitirme ödevi içerir. Basılı kopya olarak satın alınabilecek 3 milyondan fazla yayın bulunmaktadır. Veritabanı 1997'den bu yana eklenen tezlerin çoğunun tam metnini ve daha eski lisans çalışmaları ile ilgili güçlü bir geriye dönük tam metin kapsamı sunmaktadır. Dünya çapında önde gelen 700 akademik kurumla oluşturulan tez yayımlama ortaklığı ve UMI'nin Dijital Arşiv ve Erişim Programı kapsamında tezlerin geriye dönük olarak dijitalleştirilmesi yoluyla veritabanına her yıl 15.000'den fazla yeni tezin ve bitirme ödevinin tam metni eklenmektedir. Tam Metin tezler dereceyi veren kurum tarafından gönderildikleri şekilde arşivlenmektedir. Bazıları PDF biçiminde, bazıları ise PDF görüntüsüdür. Temmuz 1980'den beri yayımlanan her tez yazarı tarafından kaleme alınmış 350 kelimelik bir özet içermektedir. 1988'den beri yayınlanan master tezleri 150 kelimelik özet içermektedir. 1637'den bu yana yazılan tezler için basit bibliyografik künyeler bulunmaktadır. Uygun durumlarda, PQDT — Full Text tezlerin ve bitirme ödevlerinin 24 sayfalık önizlemelerini sağlar. Kullanıcı Kılavuzu

 • Regional Business News (EBSCO HOST)

  Bu veritabanı, bölgesel iş dünyası yayınları için kapsamlı tam metin bilgiler sağlamaktadır. Regional Business News, ABD deki büyük şehir ve kırsal alanların tamamından 50 iş dünyası dergisi, gazete ve haberler içermektedir.

 • Royal Society Of Chemistry Arşivi

  The Royal Society of Chemistry arsivindeki 1.5 milyon sayfa ve 250.000 makaleyi bilim ve teknoloji alanindaki çalismalara destek olmak amaciyla ücretsiz erisime açmaktadir.

 • Sage Journals Online

  Ekonomi, insan bilimleri, sosyal bilimler, teknoloji, tıp ve genel bilimlerle ilgili dergilere tam metin erişim sağlamaktadır.

 • Science Direct

  Ağırlıklı olarak fen bilimleri alanındaki 2.280 dergiye 1995 yılından günümüze kadar tam metin erişim imkanı verirken, önceki yıllara da bibliyografik erişim sağlar. Elsevier ScienceDriect 2003 yılında Academic Press/Ideal ile birleşmiştir. Academic Press/Ideal tarafından yayınlanan dergilere de bu veritabanı altından erişilmektedir.

 • Science Journal

  Yaşam bilimleri, sosyal bilimler, fiziksel ve uygulamalı bilimleri kapsamaktadır.

 • Scopus

  Scopus araştırma literatürünün ve nitelikli web kaynaklarının en geniş özet (abstract) ve atıf database`dir. Bilim insanlarının ihtiyaç duyduğu bilgiyi bulmak için tasarlanmıştır. Hızlı, kolay ve anlaşılır olan Scopus literatür araştırma prosesine üstün bir destek sağlar. Hergün güncelleştirilen Scopusun sundukları: 15,000 başlık 4,000 farklı yayıncıdan / 12,850 akademik dergiden fazlası, bu sayıya 535 genel erişime açık (Open Access) dergi de dahildir / 750 konferans proceedingleri / 600 ticari yayın 27 milyon abstrakt 245 milyon tüm abstraktlara eklenmiş referanslar 250 milyon bilimsel web sayfasından çıkan sonuçlar 13 milyon patent, ki bu patentler 4 en önemli patent bürosundan çıkmıştır Tam metin makalelerine ve diğer kütüphane kaynaklarına problemsiz erişim sağlayan linkler Konuyla en çok ilgisi olan bulgulara (hit`lere) bir bakışta görünüm sağlayacak yaratıcı tool`lar Sorgularınızla uyum içindeki yeni makaleler konusunda veya en çok faydalandığınız yazara ait sizin güncel kalmanızı sağlayacak uyarılar (alerts) 80 den fazla ve sayısı giderek artarak taranan türkçe akademik dergi Yazar Ayırımcısı (Author Profiling) ile aynı yazara ait ismin değişik yazılımları durumunda bugün mevcut databaseler içerisinde sunulan en etraflı ve kesin çözüm Atıf İzleyicisi (Citation Tracker) ile yazar ve makale analizleri sayesinde kim ne yapıyor, en iyi çalışma nerede yayınlanmış, okunacak en iyi paper`lar kimin, hangi konular popülerlik ve ilgi kazanıyor gibi konularda literatür araştırmasını güçlendirme

 • SOBİAD Sosyal Bilimler Atıf Dizini

  Sobiad fen, sağlık ve sosyal bilimler alanında özelleşmiş atıf arama ve bibliyometrik veri analizi yapan atıf dizinidir. Sobiad ağırlıklı olarak Türkiye merkezli elektronik dergilerde bulunan hem Türkçe hem de diğer dillerde yapılmış yayınları kapsamaktadır. Hangi özellikler mevcuttur? Sobiad (Sosyal Bilimler Atıf Dizini), en basit arayüzü hedefleyerek kullanıcıların atıflarını bulmasına olanak sağlayacak yardımcı araçlar sunmaktadır: * Atıfta ara,İçerikte ara,Üniversite ara olmak üzere 3 farklı arama seçeneği mevcuttur. * Arama sonuçlarında yıllara göre sıralama seçeneği mevcuttur. * Her makale için yazar,özet,sayı,yıl,tür gibi bilgiler arama sonucundan makaleye tıklanarak erişilebilir, makaleler indirilebilir. * Kurumsal başvuru alınır ve kurumsal kullanım uygulanır. * Kurumsal kullanım sayısı ve makale indirme sayıları istatistik raporu olarak kuruma sunulur. * www.sobiad.com mobil uyumlu bir sitedir.

 • Springer Nature Academic Journals

  Nature Academic Journals Nature Dergi Grubu tarafından isminde ‘’Nature‘‘ ibaresi geçmeyen ve bir paralel segmentte yayın hayatına devam eden ‘’Academic Journals All’’ koleksiyonu oluşturulmuştur. Klinik bilimler, fizik bilimleri ve yaşam bilimleri alanında toplamda 39 dergi içermektedir. Bu koleksiyon , bir çok önde gelen akademik dernek/kuruluş ortaklıkları ile beraber yönetilmekte ve genişlemektedir. Abonelik ile birlikte 1997 yılına kadar geriye dönük erişim sağlanabilmektedir.

 • Springer Nature Journals All

  Tıp personeli, tıp endüstrisi, sağlık hizmetleri ve eczacılık alanları için geniş kapsamlı bir veri tabanıdır. Micromedex, ilaçlar, ilaç hammaddeleri, ilaçların hastalıklarda kullanımı, yan etkileri, kullanım dozları, bitkisel ilaçlar, acil tıp, alternatif tıp, toksikoloji, akut bakım, hasta eğitimi, kimyasallar v.b. konuları içermektedir.

 • Springer Nature Palgrave Macmillian Journals

  Palgrave Macmillan Dergileri, Nature Dergi Grubu’nun ’’PMJ All’’ dergi paketini oluşturmaktadır. İktisat, ekonomi, finans, sosyal bilimler, hukuk, yönetim bilimleri, filozofi ve hukuk alanlarında yayın yapan 46 dergiden oluşmaktadır. 1997 yılına kadar geriye dönük erişim sağlanmaktadır. Erişim SpringerLink platformu üzerinden sağlanmaktadır.

 • Springer&Nature e-Books

  Her bir e-kitap Springer editörleri tarafından tüm dünyada seçilmiş çalışma alanlarında, en yetkin araştırmacılar tarafından yayınlanan bilimsel kalitesi tartışmasız olan kitaplardır. Erişilebilecek kitapların konu ve yıl bilgileri aşağıdadır. Biomedical and Life Science (2010, 2019,2020 paketleri) Chemistry & Material Sciences (2016,2017,2019,2020 paketleri) Computer Science (2017,2019,2020 paketleri) Earth and Environment Science (2019,2020 paketleri) Energy (2019,2020 paketleri) Engineering (2016,2017,2019,2020 paketleri) Intelligent Technologies & Robotics (2019,2020 paketleri) Mathematics & Statistics (2019,2020 paketleri) Medicine (2017,2019,2020 paketleri) Physics & Astronomy (2019,2020 paketleri) Professional and applied Computing (2019,2020 paketleri)

 • Springerlink

  Springer yayınevine ait kimya, bilgisayar bilimleri, matematik, fizik, sosyal bilimler gibi konularındaki 2244 dergiye tam metin erişim sağlamaktadır.

 • Taylor & Francis E-Dergileri

  Sosyal ve Beşeri Bilimler ; Fen Bilimleri, Teknoloji ve Tıp alanlarında toplam 2187 elektronik dergiden oluşmaktadır.

 • TSE - Türk Standartları Enstitüsü Standartları

  Öğretim Elemanlarımız TSE - Türk Standartları Enstitüsü hesap bilgileri için volkan.ozvatan@kocaeli.edu.tr ye mail gönderebilir. Öğrencilerimiz ulaşmak istedikleri standartları danışman hocalarından temin edebilir.

 • Turcademy Türkçe E-Kitap Veritabanı

  Turcademy, Türkiye'de tüm akademik yayınları tek bir portal altında toplayarak akademik yayınların dijital olarak akademisyenlere, araştırmacılara ve öğrencilere kolay bir şekilde ulaştırmak ve Türkiye'deki e-kitap yayıncılığına katkıda bulunmak amacıyla geliştirilmiş yerli bir e-kitap platformudur. Türkiye'deki 20 yayınevinin yayınlamış olduğu farklı alanlarda 10.000'in üzerinde Türkçe akademik kitap Turcademy veri tabanı üzerinden kullanıma sunulmaktadır. Turcademy veri tabanı bünyesinde Sosyal ve Beşeri Bilimler, Doğa Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Mühendislik Bilimleri, Güzel Sanatlar, Hukuk ve Kültür Koleksiyonları içerisinde ders kitabı, akademik kitap niteliğindeki binlerce Türkçe kitap kullanıcılar ile buluşmaktadır. Turcademy erişimi için kampüs içindeki bilgisayarlardan giriş yapılmalı (Kampüs dışından erişmek için Proxy Ayarları) ve ..@kocaeli.edu.tr uzantılı mail adresleri ile kayıt olunmalıdır. Daha önce Turcademy hesabı olan akademisyenlerimiz aynı hesap bilgileri ile giriş yapabilirler.

  Kılavuz 1

 • Turnitin İntihal Programı

  Yükseköğretim Kurulu tarafından güncellenen "Lisansüstü Eğitim-Öğretim Programı Açılması ve Yürütülmesine Dair İlkeler" in "D.Tezler" bendi, 1. maddesi gereğince "Lisansüstü eğitim tezleri savunmaya alınmadan önce, ilgili öğrenci tarafından düzenlenecek intihal programı raporu teslim edilir." koşulu getirilmiştir.

  Turnitin ile :

  • Öğrenciler daha iyi birer araştırmacı ve yazar haline gelirler. Daha orijinal içerikli çalışmalar ortaya koyarlar ve kaynak materyalleri doğru kullanmayı ve doğru alıntı yapmayı öğrenirler.

  • Öğretmenler zamandan tasarruf ederler. Turnitin’in kolay okunur Orijinallik Raporu sayesinde, daha önce şüphelendikleri intihallerin kanıtlarını araştırmak için harcadıkları zamanı şimdi daha iyi yazarlar yetiştirmek üzere geri bildirimde bulunmak için kullanırlar.

  • Kurumlar, eğitim ve öğretim düzeylerini geliştirirler. Turnitin’in sürekli kullanımı, kuruma,kendisini, eğitim misyonunu ve verdiği diploma derecelerinin tamlığını garanti altına almada yardım eder.

  Sistemin kullanılmaya başlaması için:

  • Öncelikle; öğretim üyelerimiz için sistemde hesap oluşturulma işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu işlem kütüphane yöneticiliğinde gerçekleştirilecek olup, @kocaeli.edu.tr uzantılı eposta kullanılarak ad, soyad ve ünvan bilgilerinin volkan.ozvatan@kocaeli.edu.tr adresine bildirilmesi gerekmektedir.

  • Öğretim üyeleri belirttikleri e-posta hesaplarına gelecek aktivasyon mailindeki şifrelerle sisteme giriş yapabileceklerdir.

  Hesap oluşturulabilecek akademik kadrolar :

  • Araştırma görevlisi, Okutman, Öğretim görevlisi kadrolarında olup derslere giren akademisyenlerimiz, (yüksek lisans, doktora yapan bu kadrolardaki akademisyenlerimiz de sisteme kayıt olabilmektedir. Diğer yüksek lisans ve doktora öğrencileri kayıt olamamaktadır.)

  • Yard. Doç. Dr., Doç. Dr., Prof. Dr. kadrolarında olan öğretim üyelerimiz için hesap oluşturulabilecektir.

  Önemli not: Sisteme tez eklenirken -enstitü taramasında çakışmaması için- isteğe bağlı ayarlardan "depo yok" seçeneği seçilmelidir. Sadece enstitüler onaydan çıkmış tezleri depolayarak sisteme ekleyeceklerdir.

  Kılavuzlar:

  Kullanıcılar için Şifre Oluşturma Kılavuzu

  Öğretmenler için Kolay Kullanım Kılavuzu

  Öğrenciler için Kolay Kullanım Kılavuzu

  Ödev Ekleme Kılavuzu

  Turnitin Destek Merkezi

  Turnitin bilgi

  Turnitin Verimlilik Özeti


 • Tümer Altaş Online Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi

  Kayıt olmak için: • https://tumeraltas.com.tr/ adresine girdikten sonra ..@kocaeli.edu.tr uzantılı mail adresinizi kullanarak yeni hesap oluşturabilirsiniz. Not: Kayıt ve veri tabanı kullanımı için kurum ağına bağlı olmanız gerekmez. Veri tabanı İçeriği: • Sınav Hazırlık Paketleri o (e) YDS: 2005 -2012 yılları arası çıkmış 1278 adet KPDS sorusu ve her bir sorunun video çözümü. o YÖKDİL: 2005 -2012 yılları arası çıkmış 3178 adet ÜDS (sağlık, sosyal, fen) soruları ve her bir sorunun video çözümü. o TIPDİL: 2005 -2012 yılları arası çıkmış 1019 adet ÜDS Sağlık Sorusu ve her bir sorunun video çözümü. o PTE: Sınavın 20 soru türüne ait tanıtım ve etkili stratejiler o IELTS: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler. o TOEFL iBT: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler. • Beceri paketleri o Dinleyerek Kelime: 3642 Akademik sınav kelimesi ve her kelime için Hafıza Teknikleriyle oluşturulmuş ses bağlantısı. Sadece dinleyerek kelime öğrenme. o Çeviri Videoları 1: Cümle Çeviri Videoları. o Çeviri Videoları 2: Paragraf Çevirileri ve Strateji videoları. o Gramer: Binlerce soruluk gramer testleri o Görüntülü Gramer Konu Anlatımı: A’dan Z’ye tüm gramer konularının en ince detaylarıyla anlatıldığı 335 video anlatımlı içerik. • Özel paketler o Kelime++: 15 adet kelime paketi: binlerce soru o OKeY: Tüm beceriler tek pakette: Okuma-anlama, gramer, kelime, konuşma, yazma, dinleme • Toplamda 10.000 üzeri görsel ve işitsel içerik; on binlerce ekstra soru

 • Türk Eğitim İndeksi

  Türk Egitim Indeksi, egitim bilimleri alaninda düzenli olarak basili ya da elektronik yayinlanmakta olan "hakemli" dergileri taramayi ve egitim bilimleri alaninda profesyonel indeksleme hizmetini sunmayi hedeflemektedir.

 • Türkiye Akademik Arşivi

  http://arsiv.ulakbim.gov.tr/ bu adresteki portal TÜBİTAK ULAKBİM tarafından geliştirilen ve içeriği tüm üniversitelerden sağlanan Türkiye Akademik Arşivi..

 • Türkiye İstatislik Kurumu Kütüphane Katalogu

  TÜIK Kütüphanesi, istatistik alaninda en genis koleksiyona sahip arastirma ve ihtisas kütüphanesidir. TÜIK yayinlarinin tamamina üye olmadan da erisilebilmektedir. Ayni zamanda kütüphane OECD nin derleme kütüphanesi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

 • Türkiye İstatislik Kurumu Veritabanları

  TÜIK, Türkiyenin sosyal yapisi, ekonomik durumu ve kültürel yasama iliskin yüzlerce konuda, binlerce degiskenle ürettigi istatistikleri, haber bültenleri, yayinlar, veri tabanlari, mobil veri dagitim servisi ile kullanicilarla paylasmaktadir.

 • Türkiye Kaynakçası

  Türkiye Kaynakçasi veya kaynakca.info, konusu Türkiye olan bir arastirma, ögrenme ve paylasma ortamidir. Kaynakca.info içerigine atifta bulunurken "Türkiye kaynakçasi", genel olarak siteye (yazilim + içerik) atifta bulunurken de kaynakca.info demeyi tercih ediyoruz. Kaynakca.info, Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümünde verilen "Bilgisayar ve Tarih" dersinde dogup gelismistir. Ilk kez, 1996 yilinda bölüm programlarinda yer verilen dersin bir parçasi olarak, ögrencilere temel düzeyde veri tabani kavramlarini ögretmek ve SQL dilini kullanarak uygulama yapmalarini saglamak hedeflenmisti. Dersin uygulamali kisminda kullanilmak üzere gelistirilen bibliyografik veritabani ve buna dayali olarak yapilan ögrenci ödev ve tezleri kaynakca.info için gerekli veri ve metodolojik bilgi birikimini saglamistir. Baslangiçta sadece yerel agda çalisan bu veritabani, 2008 yilinda web tabanli olarak Internet üzerinden kullanima açilmistir. Sonrasinda, gelistirme Hacettepe Üniversitesinin sagladigi proje destekleri kapsaminda devam etmistir. Sistem, bugün arastirma ve egitim entegrasyonunda model bir uygulama olarak öne çikmaya baslamistir. Kaynakca.info yu kullanarak binlerce eserin künyesine (ve varsa tam metnine) çok kolayca ulasabilir, elinizdeki eser künyelerini ve bunlarin tam metinlerini binlerce baska kisinin kullanimina sunabilir, bibliyometrik analizler yapabilir, e-ögrenme sorulari hazirlayabilir veya daha önce hazirlanmis sorulari cevaplayabilir, "Benim Kaynakçam" özelligini kullanarak kendi özellesmis kaynakçalarinizi olusturup yönetebilir ve okudugunuz eser ve yazarlar hakkinda yorum, elestiri, degerlendirme ve derecelendirme yapabilirsiniz.

 • Türkoloji Sorgu Sistemi

  TÜRKSOR, Türk Dili, edebiyati, tarihi, halk bilimi ve dilbilim basta olmak üzere konuyla ilgili internet kaynaklarini dizinleyen bir sistemdir. Amaçlar:- Alana özgü dizinlemenin güncel olarak yapilmasi ve en güncel sonuçlarin sunulmasi. - Atiflarin belirlenmesi ve dizinlenebilmesi.

 • TÜRKOMP Ulusal Gıda Kompozisyon Veritabanı

  TÜBITAK- MAM Gida Enstitüsü nün Saglik Bakanligi ve Gida Tarim ve Hayvancilik Bakanligi ile yürüttügü proje kapsaminda Ulusal Gida Kompozisyon Veri Tabani (TURKOMP) olusturulmustur.TürKomp ta 500 den fazla gidaya ait 100 bilesen için yaklasik 63.000 veri bulunmaktadir.Veri tabani üzerinden gidalarin enerji ve besin degerlerine ulasabilir, aramalarinizi “gidaya”, “bilesene” ve “beslenmeye” göre yapabilir, bilesenlere göre gidalari çoktan aza dogru siralayabilirsiniz. Ayrica iki farkli besinin besin degerleri açisindan karsilastirilmasi mümkündür.

 • Uptodate Anywhere

  Klinik bilimlere yönelik kanıta dayalı acil tıp, hematoloji, nöroloji, akciğer hastalıkları, yoğun bakım ve uyku bozuklukları gibi dallarda vaka sunumlarını içeren Klinik Karar Destek Sistemidir. UpToDate aplikasyonunu mobil cihazlarınıza indirerek kullanabilirsiniz. Not: Klinik kararlara yönelik hasta odaklı bir yaklaşım sunarak, tedavi farklılıklarının azaltılmasına ve tedavi aşamasında hasta sonuçlarının iyileştirilmesine yardımcı olan UpTodate Advanced modülüne UpToDate Anywhere içinden erişim sağlanmaktadır. Aşağıda takip edilecek adımlar ile Kurumunuz içindeki bilgisayarlarınızdan bir kez kayıt yaptıktan sonra, oluşturulan kullanıcı adı ve şifre ile UpToDate'e evden, telefon ve tabletlerden erişmek mümkün olacaktır. Kayıt işlemi: 1. Kurumunuz içinden UpToDate’e giriniz www.uptodate.com/online 2. Ana sayfanın üstünde yer alan Log-in/Register sekmesine tıklayınız. 3. UpToDate kayıt sayfası üzerinde çıkan alanları doldurarak kendinize ait kullanıcı adı ve şifrenizi oluşturunuz. 4. Kayıt işleminiz bittikten sonra UpToDate Mobil Aplikasyonun nasıl yüklendiği bilgisini içermekte olan bir onay maili e-posta adresinize gönderilecektir. ŞİFRENİZİN AKTİF KALMASI İÇİN 90 GÜNDE BİR UPTODATE KİŞİSEL HESABINIZA KURUM İÇİNDEN LOG IN/GİRİŞ YAPMANIZ GEREKMEKTEDİR.

  Kullanım Kılavuzları ve Broşürler

 • Verimlilik Kütüphanesi

  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından kitaplar, araştırma ve inceleme sonuçları, sektör raporları ve kılavuzlar gibi birçok türde esere erişim sağlamak amacıyla oluşturulmuştur.

 • Web Of Science

  WOS (Web of Science) 1970 dan günümüze Science Citation Index-Expanded ve Social Sciences Citation Index, Proceedings Citation Index ve Proceedings Social Sciences Citation Index e erişim sağlayan bibliyografik bir veri tabanıdır. Makalelerin bibliyografik bilgileri, yararlanılan kaynakları ve atıfları listeler.

 • Wiley Online Library

  Bilgisayar, çevre bilim, eğitim, fizik, hukuk, istatistik, işletme, kimya, matematik, materyal bilim, mühendislik, psikoloji, sosyal bilimler, tıp ve sağlık bilimleri alanlarındaki dergilere tam metin erişim sağlamaktadır.

 • Yök-Tez Kataloğu

  1987 yilindan itibaren Türkiyedeki üniversitelere verilen doktora, tipta uzmanlik, bilim uzmanligi ve sanatta yeterlik tezlerine ait bibliyografik bilgileri veren bir veri tabanidir.

 • Zentralblatt MATH (zbMATH)

  Zentralblatt MATH (zbMATH) matematik alanında dünyanın en kapsamlı ve uzun süredir devam eden özet ve inceleme hizmeti sağlayan bir veri tabanıdır. Avrupa Matematik Derneği (EMS), Heidelberg Academy of Sciences and Humanities ve FIZ Karlsruhe tarafından düzenlenmiştir. Yazı işleri, Leibniz Associaton'ın bir üyesi olarak kar amacı gütmeyen bir şirket ve kamu yararına tanınmış bir organizasyon olan FIZ Karlsruhe'nin Berlin ofisi tarafından yapılmaktadır. ZbMATH veri tabanı, şu anda yaklaşık 3.000 dergi ve kitap serisinden ve 180.000 kitaptan alınan incelemeler ve özetlerle birlikte yaklaşık 4 milyon bibliyografik kayıt içerir. Kapsamı 18. yüzyıldan başlar ve "Jahrbuch über die Fortschritte der Mathematik" veri tabanının entegrasyonu ile 1868'den günümüze kadar tamamlanır. Erişim Adresi: https://www.zbmath.org/

Yeni Veritabanları

Essential Science Indicators

ESI ile yüzlerce disiplinde etkili bireyleri, kurumları, makaleleri, yayınları, ve ülkeleri belirleyebilir, bununla birlikte gelecekteki çalışmaları etkileyebilecek yeni araştırma alanları bulabilirsiniz.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors