Veritabanları

Temizle

Toplam 147 veritabanı bulundu.
 • World News Digest DENEME

  Son Erişim Tarihi : 2020-11-13

  1940’tan itibaren tarihi içeriklerle birlikte dünyaya dair güncel olayları öne çıkarır; kapsamlı tarihsel video çekimlerine kolay erişim sağlar. Ayrıca NewsEdge aracılığıyla, çoğu, uluslararası kaynaklardan gelen güncel gazete başyazılarını içeren haber bülteni de sunmaktadır. Ülke, önemli kişi ve konulara göre tarama olanağı ve içeriğe anında erişim imkanı sunmaktadır.

 • ACADEMIC SEARCH ULTIMATE(EBSCO)

  Özellikle akademik kurumlar için tasarlanmış olan Academic Search Complete (ASC), 4.400 ü hakemli dergi olmak üzere, 5.400 den fazla dergiyi tam metin olarak kullanıma sunmaktadır. Academic Search Complete, dünya üzerindeki en kapsamlı online tam metin bilgi bankasıdır. Veritabanı, tüm akademik disiplinlerden, 9.800 den fazla dergide yayınlanan makalelerin indeks ve özetleri yanı sıra, toplamda 10.900 dan fazla yayını ( monograflar, raporlar, konferans tutanakları vb ) indeksler. Veritabanı içerisindeki tam metin makaleler, taranabilir PDF formatında, 1887 li yıllara kadar geriye gidebilmektedir. ASC, 1.000 den fazla dergide yayınlanmış makalelerin taranabilir atıf ve referans bilgilerini de içermektedir.

 • ACAR INDEKS

  Akademik Arastirmalar Indeksi (acarindex.com) internet üzerinde yayinlanan yerli ve yabanci akademik çalismalarin dizinlendigi ücretsiz bir kaynaktir. Site üzerinden arama sorgulari yapabilir, akademik yayinlara baglantili siteler üzerinden ulasabilirsiniz. Ücretsiz olarak

 • AÇIK DERS COURSERA

  Coursera dünyanin en iyi üniversiteleri ve egitim kuruluslari ile ortakligi olan, herkese açik, ücretsiz, online dersler sunmak için çalisan bir egitim platformudur.

 • AÇIK ERİŞİM DERGİ / E-KİTAP VERİTABANLARI

  OPENJ-GATE.COM: 3800 den fazla açik erisimli dergiye tam metin erisilebilmektedir. DOAJ, tam metin olarak erisilebilen ve ücretli abonelik gerektirmeyen 670 den fazla online derginin konularina göre kategorilere ayrilarak listelendigi bir dizin hizmetidir. Dergilerin konulari çesitli mühendislik disiplinlerinden sosyal bilimlere, tiptan isletmeye, vb. birçok disipline yayilmistir. DOAB, 33 yayinevinin 1231 akademik kitabini açik erisimli sunmaktadir. PLOS, açik erisimli fen bilimleri ve tip dergilerini kullanima sunan bir web sitesidir. OPENJ-GATE.COM DOAJ(DIRECTORY OF OPEN ACCESS JOURNALS) DOAB (DIRECTORY OF OPEN ACCESS BOOKS) PLOS (PUBLIC LIBRARY OF SCIENCE)

 • AIDSDRUGS - AIDSRIALS

  AIDSDRUGS, AIDS ile ilgili klinik uygulamalarda test edilmis kimyasal ve biyolojik ilaçlar konusunda hazirlanmis bir e-sözlüktür. AIDSTRIALS, AIDS ile ilgili arastirmalar, klinik bilgiler ve saglik politikalari ile ilgili kaynaklari veren bibliyografik bir veri tabanidir.

 • ALMANHAL İSLAM ARAŞTIRMALARI E-DERGİ PAKETİ

  Koleksiyonda bulunan 720 adet e-dergi, ilahiyat konularına ek olarak; sosyal bilimler, coğrafya, isletme, ekonomi, Arap Dili Edebiyatı, eğitim,bilim ve teknoloji, hukuk, medya ve iletişim, güzel sanatlar, sanat mimarisi, psikoloji, felsefe, siyasal bilimler vb. konuları da içeriyor. Almanhal İslam Araştırmaları veri tabanı özellikle İlahiyat ve İslam Araştırmaları için Orta Doğu'daki en iyi yayıncılardan derlenmiş bilimsel içeriği, Arapça detaylı arama yapılabilen dünyadaki ilk ve tek veri tabanıdır. Orta Doğu'nun önde gelen güvenilir yayıncıları tarafından telif hakları güvence altına alınmış orijinal akademik araştırmaları, üniversite yayınlarını, bilim toplulukları ve araştırma kuruluşlarının çalışmalarını tek şemsiye altında toplayabilmiş tek koleksiyondur. Konular: İslam Fıkıh: : mevzuat, hukuk ve yasal hükümler içermektedir. İslam ve Diğer Disiplinler: İslam'da diğer konular; İş Dünyasında İslam, Tıpta İslam, Siyasette İslam; İslam'ın diğer dinlerle Kutsal kitaplar ve konular çerçevesinde detaylı ve derinlemesine karşılaştırılmasını ele alan araştırmalar Konulara göre özelleştirilmiş İslami İlimler koleksiyonu: a. İnanç b. Kuran Bilimleri c. Hadis Bilimleri d. İslam Mezhepleri e. Peygamber Biyografisi f. İslam Felsefesi g. İslam Ahlakı h. İslam Kültürü ve İslam tarihi. ı. Arap dili ve Edebiyatı

 • AMERICAN ACADEMY OF PEDIATRICS (AAP) JOURNALS & PERIODICALS

  American Academy of Pediatrics (AAP) 68 ülkeden 60.000 üyesi bulunan dünya çapında bir pediatri derneğidir. - 45.000’in üzerinde makaleye tam metin erişim,· - Başka hiç bir platformda yayınlanmayan içerikler,· - Pediatri alanındaki tüm uzmanların birbirleriyle iletişime geçmesini sağlayan pediatri blogları,· - Multimedya özellikler. Pediatri alanında belli başlı 6 dergi yayımlamaktadır. 1. Pediatrics 2. Pediatrics in Review 3. NeoReviews 4. AAP Grand Rounds 5. AAP News 6.Hospital Pediatrics

 • AMERICAN CHEMICAL SOCIETY(ACS)

  American Chemical Society tarafından 1879 yılından günümüze kadar yayınlanan, kimya ve ilgili alanlarına yönelik dergilere tam metin erişim sağlamaktadır.

 • AMERICAN MEDICAL ASSOCIATION(AMA) DERGİLERİ

  American Medical Association (AMA), 1847 yılında ABD’de kurulmuş, en büyük mesleki tıp derneklerinden biridir. Amacı, tıp bilimini, tıp sanatını ve halk sağlığı konularındaki gelişmeleri desteklemektir. American Medical Association, tütün kullanımından ergen sağlığına, AIDS’den yaşlı bakımına, hastaların ve halkın sağlığı için önemli birçok konuda çalışmalar yapmaktadır. AMA, öncelikle JAMA, The Journal of the American Medical Association dergisini ve ardından da 8 uzmanlık alanı yayını olan Archives Journals arşivlerini yayımlamaktadır. JAMA ve Archive Journals günümüzün, en seçkin hakemli tıp yayınları arasında değerlendirilmektedir. Her dergi, kendi alanında klinik dergi sıralamalarının başlarında yer almaktadır.

 • APPLIED SCIENCE & BUSINESS PERIODICALS RETROSPECTIVE (EBSCO HOST)

  Applied Science & Business Periodicals Retrospective, 1913-1983 döneminde yayınlanmış olan 2,000 den fazla yayını indeksleyen yaşam bilimleri ve iktisadi idari bilimler alanındaki temel indekslerden biridir. Yaklaşık 4,7 milyondan fazla kayıtın yer aldığı veritabanında, çevre mühendisliği, ekonomi, elektrik ve elektronik mühendisliği, enerji kaynakları ve araştırmaları, finans, havacılık ve uzay, endüstri mühendisliği, iletişim ve bilgi teknolojileri, iş sağlığı ve güvenliği, kimyasal maddeler ve eczacılık, maden mühendisliği, muhasebe, nükleer enerjisi ve mühendisliği, otomotiv mühendisliği, pazarlama ve satış, şirket birleşmeleri, ulaşım, uluslararası ticaret ve yayıncılık ve daha pek çok konuda birincil öneme sahip yayınları içermektedir.

 • APPLIED SCIENCE & TECHNOLOGY INDEX RETROSPECTIVE : 1913-1983 (EBSCO HOST)

  Bu arşiv veri tabanı 1913 ve 1983 yılları arasındaki önemli bilimsel çalışmalara, tartışmalı konuların çözümlerine, yenilikçilerin bulgularına ve teknolojinin gelişmesine adına yapılan araştırmalara ışık tutan mükemmel bir referans kaynağıdır. 1,400’den fazla süreli yayındaki 3 milyonun üzerinde makale barındıran Applied Science & Technology Index Retrospective: 1913-1983, aynı zamanda kitap incelemelerini özetleri ile indekslerken, Industrial Arts Index (1913-1957) tam dosyalarını da içerir.

 • ARASTIRMAX -BILIMSEL YAYIN INDEKSI

  Arastirmax, bireysel (bilim insanlari, arastiricilar, yazarlar, akademisyenler, ögretmenler, çalisanlar, devlet adamlari, vatandaslar, ögrenciler) ve kurumsal (bilgi uzmanlari ve/veya bilgi-belge yöneticileri olarak çalisan kütüphaneciler, arsivciler, enformasyon ve/veya dokümantasyon uzmanlari) düzeyde bilgi kullanicilarinin gereksinim duyduklari bilgiye, zamaninda, güncel, güvenilir, hizli, eksiksiz, uygun biçimde siniflandirilmis olarak elektronik ortamda ücretsiz sekilde erismelerini saglamak amaciyla kurulmus Türkiye nin ilk tam metin bilimsel veritabani platformlarindan biridir.Arastirmax, gerek bireysel gerekse kurumsal düzeyde kullanicilarina, bilgiye erisim, edinim ve yeni bilgi yaratim süreçlerinde etkin bir biçimde yararlanabilecekleri istenilen ölçüt üzerinden gelismis arama, siniflama, içerik indirme ve yazdirma gibi seçenekler sunmaktadir. Türkiye nin ulusal ve uluslararasi düzeyde Türkçe yazilmis lider bilimsel bilgi içerik saglayicisi ve indeksi olmak çabasi çerçevesinde, platformumuzun ulusal ve uluslararasi düzeyde Türkçe yayin yapan hakemli bilimsel dergilerde yayinlanan eserleri indeksleme ve sunma çabalari devam etmekte, sizlerden gelen istek ve öneriler dogrultusunda gelistirilmekte ve Türk bilim dünyasina içerik saglayici olarak geometrik bir hizla büyümektedir.Çabalarimiza katkida bulunmak amaciyla, bireysel düzeyde yayinlarinizi sistemimize ekleyebilir ya da editörü oldugunuz bilimsel yayin için indekslenme basvurusunda bulunabilirsiniz.

 • ASCE ONLINE RESEARCH LIBRARY

  Dünyanın en geniş inşaat mühendisliği araştırma ve uygulama makalelerinin tam metinlerini içeren ASCE Online Research Library, tüm inşaat mühendisliği disiplinlerini kapsamaktadır.

 • Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Dijital Platformu DENEME

  Son Erişim Tarihi : 2020-12-31

  Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki kurumlar yayınlarını yıl sonuna kadar ücretsiz olarak uzaktan erişime açıyor. Ülkemizin en büyük kamu yayıncılarından olan Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesinde bulunan Türk Tarih Kurumu, Türk Dil Kurumu, Atatürk Araştırma Merkezi ve Atatürk Kültür Merkezi, yazarları tarafından uzaktan erişime açılmasına onay verilen yayınları kitap.ayk.gov.tr platformunda ücretsiz ve çevrim içi olarak okurların hizmetine sunuyor. Üyelik ya da herhangi bir ücret gerektirmeyen uygulama, kitapseverlerin 200’ün üzerinde kitaba kolaylıkla erişmesini sağlıyor. Türk dili, tarihi ve kültürüne ilişkin önemli kaynak eserleri, araştırma, inceleme ve tercümeleri kapsayan uygulamayla, küresel salgından dolayı kaynaklara ulaşmakta zorluk yaşayan araştırmacıların bilgiye kolayca erişimine katkı sağlanması hedefleniyor.

 • ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ TÜRKİYAT ENSTİTÜSÜ DERGİSİ

  Atatürk Üniversitesi Türkiyat Arastirmalari Enstitüsü Türkiye ve Türk dünyasinda Türk dili, edebiyati, tarihi, arkeolojisi, sanati, halk bilimi, musikisi, kültür ve uygarligi…. ile ilgili bilimsel arastirma ve incelemeler yapmak ve elde edilen bilgi, bulgu ve belgeleri bilim dünyasiyla ve kamuoyuyla paylasmak amaciyla 11 Temmuz 1992 tarihinde kurulmustur. Türkiyat Arastirmalari Enstitüsünde kuruldugu günden bu yana pek çok toplanti (sempozyum, çalistay, panel, konferans) düzenlenmis; Türk dili, lehçeleri, Türk edebiyati ve Türk tarihi ile ilgili 16 kitap yayimlanmis; süreli yayin olarak da Atatürk Üniversitesi Türkiyat Arastirmalari Enstitüsü Dergisi çikartilmistir. Ilk sayisi 1994 yilinda yayimlanan; bugüne kadar yayin hayatina basarili bir sekilde devam eden ve yayimlanan 1000’in üzerinde makale ile Türkiye’nin sosyal bilimler alaninda yüz aklarindan biri olan Atatürk Üniversitesi Türkiyat Arastirmalari Enstitüsü Dergisi basta ULAKBIM olmak üzere Akademia Sosyal Bilimler Indeksi (ASOS INDEX) ve Modern Language Association (MLA) gibi indekslerce taranmaktadir. Atatürk Üniversitesi Türkiyat Arastirmalari Enstitüsü hem basili olarak hem de elektronik ortamda yayimlanmaktadir.

 • BECK ONLINE HUKUK VERİ TABANI

  Beck Online hukuk alanında önemli bir kaynaktır. ÖNEMLİ: Beck Online veritabanına yerleşke içinden sadece "Merkez Kütüphane ve Hukuk Fakültesi " bilgisayarlarından erişilebilmektedir. Aynı zamanda "yerleşke dışı erişim (proxy)" ayarları yapılarak da dışarıdan erişim sağlanmaktadır. Proxy ayarları için tıklayınız. İçerik: ---500 adet tam metin kitap (Kitap listesi ektedir.) ---65 adet tam metin profesyonel hukuk dergisi ---Mahkeme kararları ---Yasalar ---Hukuk Yorumları

 • BUSINESS SOURCE ULTIMATE (EBSCO HOST)

  İktisadi ve idari bilimler alanında üretilmiş, dünyanın en kapsamlı tam metin veritabanıdır. Harvard, Standford, Wharton, MIT, Oxford, Cambridge, London School of Economics gibi dünyanın en önemli üniversitelerinin birincil danışma kaynakları arasındadır. Veritabanı içerisindeki tam metin makaleler, 1886 lı yıllara kadar geriye gitmesinin yanı sıra (JSTOR un Business koleksiyonunu büyük oranda içerir), 1.200 den fazla akademik dergide yayınlanan makalelerin atıf bilgilerine de erişmek mümkündür ( ISI sadece 234 derginin atıf bilgileri vermektedir ). BSC ile kendi alanında lider tam metin hakemli dergiler yanında, tam metin kitaplar, vaka incelemeleri, şirket profilleri ve swot analizleri, bildiriler, ülke ekonomik raporları, endüstri raporları, pazar araştırma raporları ve tam metin ticari dergilere erişim mümkündür. BSC, 1.400 den fazlası hakemli dergi olmak üzere, 20.000 den fazla başlığı ( tam metin kitaplar, vaka incelemeleri, şirket profilleri, ülke ekonomik raporları, endüstri raporları, Wall Street röportajları, pazar araştırma raporları, SWOT analizleri, tartışma metinleri ) tam metin olarak kullanıma sunmaktadır.

 • Cambridge Journals Online DENEME

  Son Erişim Tarihi : 2020-11-15

  Cambridge Journals Online (CJO), 15.11.2020 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. CJO Cambridge Üniversitesi tarafından yayınlanan Bilim, Teknoloji, Tıp, Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarında tam metin dergiler içeren önemli bir veri tabanıdır.

 • ChemID - NLM

  Biyotip konusuyla ilgili 339.000 kimyasal bilesigi kapsayan bir e-sözlüktür.

 • CHEMSPIDER

  ChemSpider, 63 milyondan fazla yapıya, özelliğe ve ilgili bilgiye hızlı erişim sağlayan ücretsiz bir kimyasal yapı veritabanıdır. ChemSpider, yaklaşık 280 veri kaynağından gelen bileşikleri entegre ederek ve birleştirerek araştırmacıların, tek bir çevrimiçi aramadan, serbestçe erişilebilen kimyasal verilerin en kapsamlı görünümünü keşfetmelerini sağlar.

 • CLINICAL KEY

  CLINICAL KEY Elsevier in yeni ürünü Clinical Key doktorlarınızın sorularına daha hızlı yanıt veren daha akıllı bir arama seçeneği sunan kapsamlı bir veritabanıdır. Elsevier e ait Clinical Key veritabanı içinde 35 tıbbi uzmanlık alanı yer almaktadır. Doody Core Titles E-Kitap listesi içinde yer alan Elsevier kitaplarının %95 inden fazlası Elsevier Clinical Key kapsamı içinde bulunmaktadır.Elsevier Clinical Key, Elsevier in tum tıbbi ve cerrahi icerigini – 1100 den fazla kitap, 600 den fazla en saygın dergi ve 9000 den fazla cerrahi ve tıbbi mudahale videosu – bir araya getirerek ve uygulama rehberleri, hastaları egitici brosurler ve MEDLINE ın tamamı gibi diger degerli icerikle birlestirerek gerceklestirmektedir. Elsevier Clinical Key, bir klinik bilgi arama motorundan ya da size tek turde bilgi sunan bir hasta bası aracından fazlasıdır. Bu, tıp uzmanlarının bilgiyi ve cevapları nasıl aradıklarını anlamak icin tasarlanmıs ilk akıllı klinik bilgi motorudur. Genis Kapsamlı ve Guvenilir İcerik: Elsevier ClinicalKey, cevaplarını, en buyuk klinik kaynak koleksiyonlarının arasından sunar – diger tum geleneksel klinik arama motorlarından buyuk bir koleksiyondur.Tum tıbbi ve cerrahi uzmanlık alanlarını kapsar. Kanıta dayalı en guncel cevapları sunar. Klinik Aramalarda 3 Temel İhtiyaç Vardır : 2000 in uzerinde doktorla birlikte yurutulen kapsamlı arastırmanın sonucunda, klinik bilgi aramalarında 3 temel ihtiyac tespit edilmistir. Elsevier bu urun icin asagidaki 3 temel ihtiyaci gozonune alarak urunu gelistirmistir: ? Kapsamlılık: Geleneksel klinik arama motorlarının hepsinin yeterince kapsamlı olmaması nedeniyle, doktorlar, tam cevabı alabilmek icin genellikle ikinci bir kaynaga basvurmak zorunda kalmaktadır. ? Guvenilirlik: Geleneksel klinik arama motorlarının hepsi guvenilir olmadıgı icin doktorlar genellikle cevapları kontrol etme ihtiyacı duymaktadır. ? Hız: Doktorlar, geleneksel arama motorlarının hepsinin cevapları hızlı bir sekilde saglayamamaları nedeniyle, ilgili klinik cevapları da arastırarak vakit kaybetmektedir. Kullanım kılavuzu: Tam içerik listesi : ClinicalKey Tanıtım Videosu: ÖNEMLİ: Kayit islemleri mutlaka kurumsal email adresi ile yapılmalıdır. 1-KİŞİSEL HESAP OLUŞTURMA: Sadece bir kez www.clinicalkey.com sayfasının sag-ust kosesinde bulunan Register ikonuna tiklayip kayit yaparak kisisel hesap olusturmaniz gerekmektedir. Bir seferlik bu kayit isleminden sonra, kendi hesabınıza log in bolumunden girerek asagidaki ozellikleri kullanabilirsiniz: a) Clinical Key altındaki 1180+ kitabin PDF iceriklerine erisim ve download b) Cikti alma c) Resimleri otomatik sunuma ekleme: Presentation Maker d) Arama sonuclarinizdaki icerikleri daha sonra okumak icin okuma listenize ekleme: Reading List. 2-UZAKTAN ERİŞİM (Mobil cihazlardan erişim): Kisisel hesap olusturduktan sonra ekteki dokumanda aciklandigi uzere uzaktan erisiminizi aktive ederek bu hesabınız ile ClinicalKey e uzaktan (ev,ofis)/mobil cihazlarla erişim sağlayabilirsiniz. Faydalı Dokümanlar:

  Clinical Key Hastane Yönetimi Broşürü

  Clinical Key Tıp Kütüphanesi Broşürü

  Clinical Key Sunumu

  Clinical Key - Sık Sorulan Sorular

  Clinical Key - Kullanıcı Kılavuzu

  Frost and Sullivian ClinicalKey raporu

  ClinicalKey Kitap Listesi

  ClinicalKey Dergileri Doğrudan Erişim Adresleri

  ClinicalKey Kitapları Doğrudan Erişim Adresleri

  FirstConsult Monografları Doğrudan Erişim Adresleri

  ClinicalKey Yeni Özellikler Broşürü

  ClinicalKey Dergi Listesi

  ClinicalKey İlaç Listesi

 • CONSUMER DRUG İNFORMATİON - FDA

  U.S. Food & Drug Administration / Center for Drug Evaluation and Research tarafindan hazirlanir. Yeni üretilen ilaçlar hakkinda detayli bilgi ve ilaç yönetmeliklerini verir. New and Generic Drug Approvals, FDA Drug Approvals List, New Drugs Approved for Cancer Indications gibi sitelere baglantilari içermektedir.

 • ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI

  ÇEVRE VE SEHIRCILIK BAKANLIGI TARAFINDAN HAZIRLANMIS OLAN RAPORLAR. 1- AVRUPA CEVRE AJANSI CALISMALARI-2011 2- ÇEVRESEL GOSTERGELER-2011 3- ENVIRONMENTAL INDICATORS-2011 4- TÜRKIYE CEVRE DURUM RAPORU-2011 5- TÜRKIYE CEVRE SORUNLARI VE ENVANTERI 2007-2008

 • ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI YAYINLARI / Çevresel Gösteriler Kitaplığı Türkiye Çevre Sorunları ve Öncelikleri Raporu

  Çevre ve Sehircilik Bakanligi Çevresel Etki Degerlendirmesi Izin ve Denetim Genel Müdürlügü tarafindan, çevre hakkinda mevcut durumu yillar itibariyle kolay anlasilir sekilde sunmaya çalisan "Çevresel Göstergeler Kitapçigi" ile illerimizin çevre sorunlarinin ve önceliklerinin neler oldugunu kaynaklariyla ortaya koyan, ayni zamanda bu sorunlarin çözümü için ne tür tedbirler alindigini belirten "Türkiye Çevre Sorunlari ve Öncelikleri Raporu" yayinlanarak kullanima sunulmustur. Yine Bakanlik tarafindan yayinlanan, insan faaliyetleri ve dogal nedenlerle ortaya çikabilecek çevresel etkiler, çevrenin mevcut durumu ve çevre sorunlari hakkinda bilgi sahibi olmak ve buna göre politikalar gelistirilmesine yardimci olmak, uygulanan politikalarin basarisini izlemek açisindan faydasi olacak yayinlar da web sayfasinda kullanima sunulmaktadir.

 • DART - EUROPE E - THESES PORTAL

  DART-Europe is a partnership of research libraries and library consortia who are working together to improve global access to European research theses. DART-Europe is endorsed by LIBER (Ligue des Bibliothèques Européennes de Recherche), and it is the European Working Group of the Networked Digital Library of Theses and Dissertations (NDLTD).

 • De Gruyter Dergi Koleksiyonu DENEME

  Son Erişim Tarihi : 2020-11-30

  De Gruyter e-Dergi Koleksiyonu 30 Kasım 2020 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. De Gruyter, ekonomi ve hukuktan dil bilimlerine, matematik ve kimyadan mühendisliğe kadar farklı alanlarda yayın yapan 400’den fazla hakemli akademik dergiye erişim imkanı sunmaktadır.

 • DE GRUYTER OPEN

  De Gruyter Open, açik erisimli akademik içerik yayimlayan lider bir yayinevidir. Tüm önemli akademik disiplinlerde yayim yapan De Gruyter Open, 350 den fazla akademik dergi ve 100 ün üzerinde kitaba ev sahipligi yapmaktadir. Önceki adi Versita olan sirket, 2001 yilinda kurulmustur ve De Gruyter Group un bir koludur. Yayinevi, en iyi akademik içerigi tüm akademisyenlere ve okuyuculara ayni sekilde ücretsiz olarak sunmayi misyon edinmistir. Baslik listesini ekte görebilirsiniz.

 • DENTİSTRY & ORAL SCİENCES SOURCE

  Dentistry & Oral Sciences Source™ veri tabanı, diş hekimliği konusunda dünyanın tek tam metin veri tabanıdır. Diş hekimleri ve araştırmacılara tüm araştırmalarını başlayıp bitirebilecekleri temel bir kaynak hizmeti sunar. Ayrıntılı indekslemesinin yanı sıra bu disiplindeki en çok okunan akademik dergileri ve kitapları tam metin olarak sunan bu kaynak, bugünün ve geleceğin diş hekimlerinin hizmetindedir. Diş hekimliği konusunda 300 den fazla temel akademik derginin indekslenip 250 den fazlasının tam metin olarak yer aldığı Dentistry & Oral Sciences Source™ ta ayrıca onlarca kitaba, konferans kaydına ve dergiye tam metin olarak erişebilirsiniz. Dentistry & Oral Sciences Source™ veri tabanının kapsadığı alanlardan bazıları; - Dişbilimi ve Diş Hekimligi - Diş Sağlığı (Dental Public Health) - Diş Anesteziyolojisi (Dental Anesthesiology) - Endodonti (Endodontics) - Forensik Odontoloji (Forensic Odontology) - Genel Diş Hekimliği (General Dentistry) - Yaşlılar için Diş Tedavisi ve Bakımı (Geriatric Dentistry) - Çocuklar için Diş Tedavisi ve Bakımı (Pediatric Dentistry) - Ağız ve Çene Patolojisi (Oral and Maxillofacial Pathology) - Ağız ve Çene Radyolojisi (Oral and Maxillofacial Radiology) - Ağız ve Çene Cerrahisi (Oral and Maxillofacial Surgery) - Diş Düzeltimi, Ortodonti ve Ağız Ortopedisi (Orthodontics and Dentofacial Orthopaedics) - Kozmetik Diş Hekimliği (Cosmetic Dentistry) - Diş kemiği ve Diş Eti Hastalıkları (Periodontics) - Protez, takma diş (Prosthodontics)

 • DYNAMED (EBSCO HOST)

  National Science Foundation - NSF ( ABD American Ulusal Bilim Vakfı ) desteği ile üretilmiş, dünyanın en kapsamlı ve güncel, kanıta dayalı klinik referans sistemidir. 2000 e yakın hastalık hakkında doğrudan tedavi ve tanıya yönelik bilgiler verir. Basit ancak güçlü konulara ayrılmış bir menüsü, doktorlara, tıp öğrencilerine ve diğer sağlık profesyonellerine, saygın yayınlar, kuruluşlar ve katkıda bulunan klinik çalışanlarının verdiği üst düzey, sentezlenmiş bilgilere erişme olanağı sağlar. DynaMed içerisindeki bilgiler her gün gözden geçirilir ve 500 den fazla tıp dergisi doğrudan ve dolaylı olarak izlenir. Her bir dergi, kapak kapak incelenir ve her bir makale de bilimsel geçerlilik açısından değerlendirilir. Bu sistematik literatür takip süreci sayesinde, DynaMed in içeriğini, eldeki en iyi kanıtlar belirler. DynaMed, NSF tarafından desteklenen bilimsel bir çalışmada, rast gele sorulan 698 klinik soruya, % 87 oranında cevap vererek, bir çok kanıta dayalı referans sistemini geride bırakmıştır.

 • E-BOOK ACADEMIC COLLECTION

  180.000’den fazla tam metin akademik kitabın yer aldığı, kitapların hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak görülebileceği kaynaklar vardır. Tüm akademik disiplinlerde elektronik kitapların yer aldığı bu veritabanında dünyaca önemli yayınevlerininden kitaplar yer alır. Oxford, Wiley, Springer, Elsevier gibi yayınevlerinin kitaplarına bu veritabanından erişebilirsiniz.

 • EBOOK CENTRAL E-KİTAP VERİTABANI

  70.000 nin üzerinde elektronik tam metin kitap içeren Ebrary Academic Complete E-Kitap veritabanı, Ebrary firmasına ait 16 akademik koleksiyonu kapsamaktadır. Bu zengin koleksiyonlar, lisans ve lisansüstü eğitimi gören öğrenciler, araştırmacılar ve akademisyenler için ideal bir başvuru kaynağıdır.

  Kılavuz 1

  Kılavuz 2

 • EBSCO HOST

  Veri tabanları: -Academic Search Complete (Tüm disiplinler) -Applied Science & Business Periodicals Retrospective, 1913-1983 -Book Index with Reviews (BIR) (Kütüphanecilik, sağlama, danışma kaynağı) -Business Source Complete (İktisadi ve İdari Bilimler) -ERIC (Eğitim) -Computers & Applied Science Complete (Mühendislik, uygulamalı bilimler) -Dynamed (Tıp, hemşirelik, kanıta dayalı tıp) -Education Index Retrospective : 1929-1983 -Environment Complete (Çevre, çevre mühendisliği) -GreenFILE(Çevre ve ilişkili disiplinler) -Health Source: Nursing / Academic Edition (Sağlık, tıp, hemşirelik) - History Reference Center (Tarih) -Humanities International Complete (Beşeri Bilimler) -Humanities & Social Sciences Index Retrospective Retro Index : 1907-1984 -Legal Collection (Hukuk) -Library, Information Science & Technology Abstracts with Full Text ( Kütüphanecilik) -MasterFILE Premier (Sosyal bilimler) -MEDLINE (Tıp) -Newspaper Source (Danışma kaynağı) -Professional Development Collection (Eğitim) -Psychology & Behavioral Sciences Collection (Psikoloji, psikiyatri) -Regional Business News (Ekonomi) -Religion and Philosophy (Din, felsefe) -Serials Directory(Danışma kaynağı) -Ulakbim Ulusal veritabanları

 • ECONTÜRK

  Ekonomi, isletme ve maliye alaninda Türkçe ve Ingilizce olarak yayinlanmis tüm akademik çalismalari, teblig, makale ve raporlar

 • EDUCATION INDEX RETROSPECTİVE: 1929-1983 (EBSCO HOST)

  Education Index Retrospective: 1929-1983Education Index Retrospective, çok-kültürlü/etnik eğitim, dil sanatları, din eğitimi, eğitimde bilgisayarlar, fen ve matematik, hükümet fonları, kütüphanecilik, literatür standartları, okul öncesi eğitim, okul yönetimi, orta öğretim, sanat dalları, sosyal çalışmalar, sürekli eğitim, uzaktan eğitim, yetişkin eğitimi, yüksek öğrenim v.b. konularında birçoğu hakemli olmak üzere 700 den fazla yayını detaylı bir şekilde indeksleyerek 835.000 den fazla kayıt sunar. Arşiv niteliğindeki literatürde aranılan bilgi, güncellenmiş konu başlıkları sayesinde günümüzün anahtar kelimeleri ile rahatlıkla bulunabilir. Ayrıca, eski tarihlere ışık tutması açısından orijinal konu başlıkları da korunmuştur.

 • EDUCATIONAL RESOURCE INFORMATION CENTER (ERIC) (EBSCO HOST)

  Eğitim ve ilişkili akademik disiplinlerdeki araştırmacıların temel danışma kaynağıdır. Educational Resource Information Center (Eğitim Kaynakları Bilgi Merkezi) tarafından üretilen bir veri tabanıdır. 1966 yılından günümüze 1.2 milyondan fazla kayıt (makaleler, kitaplar, tezler, bildiriler, teknik raporlar vb dokümanlar ) kullanıma sunulmaktadır. Veritabanında 600 den fazla dergi indekslenmektedir. EBSCOhost ERIC veritabanıyla 100 binden fazla ERIC dokümanına tam metin olarak erişim mümkündür.

 • EİGENFACTOR

  Bilimsel dergilerin impact faktörlerini inceleyebileceginiz ücretsiz bir adres.

 • ELSEVIER e-KİTAP PAKETLERİ

  Elsevier tarafından yayınlanan, aşağıda konuları belirtilmiş e-kitaplar tam metin olarak erişiminize sunulmuştur. -Engineering (2019 yılına ait 182 e-kitap) -Materials Science (2019 yılına ait 45 e-kitap) -Chemistry (2018 yılına ait 139 e-kitap)

 • EMERALD PREMIER E-JOURNALS

  Ağırlıklı olarak yönetim bilimleri alanında yayın yapan Emerald Yayınevi'nin bütün edergilerini içeren Emerald Premier eJournal Koleksiyonu erişime açılmıştır.

 • EXPERTPATH

  ExpertPath, Elsevier firmasi tarafindan sunulan, Amirsys tarafından patologlar için oluşturulmuş karar destek sistemidir. ExpertPath anatomik patalojinin tüm alanlarında tanınmış uzmanların ortak bilgi ve deneyimlerine anında erişim sunmaktadır. Kapsamı : 4.000’in üzerinde teşhis bilgisi 50.000 taranabilir, notlar içeren yüksek kalitede patoloji görüntüsü Teşhis gruplarına genel bakış Organ sistemleri için özet bilgilere sahip tablolar Normal histoloji konuları Numune işleme protokolleri ve en iyi uygulamaları Tüm Anatomik Pataloji Uzmanlık Alanları Expertpath tüm anatomik patoloji uzmanlık alanlarında karar destek bilgilerini içermektedir.

 • Films on Demand DENEME

  Son Erişim Tarihi : 2020-11-13

  165,545 segmentten oluşan 29 bine yakın videoyu sınırsız bir şekilde size sunar.

 • FREEBOOKS4 DOCTORS

  Internet üzerinde yer alan tip ve saglik bilimleriyle ilgili çesitli konulardaki 500 den fazla kitaba tam metin erisim olanagi saglanmaktadir. Kitaplarin Ilgili Oldugu Konular

 • GEOREF

  GeoRef veritabanı, her yıl 100.000 den fazla referans içeriği eklemesiyle büyümektedir. Şu an için 3 milyon kaynak yer almaktadır. Bu kaynaklar, dergi, kitap, harita, grafik, konferans bildirileri, raporlar ve tezleri içermektedir. Yayın dili İngilizce dışında olan kaynaklara da GeoRef In Process kanalı ile yayın öncesinde ulaşma imkanı bulunmaktadır.Derinlemesine indeksleme teknolojisi tam metine gitmeden görsellere doğrudan ulaşma imkanı vermektedir.

 • GEOSCİENCE WORLD (GSW)

  GeoScience World yer bilim ve jeoloji alanlarında çok kapsamlı bir veritabanıdır. 47 adet dergi içermektedir. GeoRef veritabanı, her yıl 100.000 den fazla referans içeriği eklemesiyle büyümektedir. Şu an için 3 milyon kaynak yer almaktadır. Bu kaynaklar, dergi, kitap, harita, grafik, konferans bildirileri, raporlar ve tezleri içermektedir. Yayın dili İngilizce dışında olan kaynaklara da GeoRef In Process kanalı ile yayın öncesinde ulaşma imkanı bulunmaktadır.Derinlemesine indeksleme teknolojisi tam metine gitmeden görsellere doğrudan ulaşma imkanı vermektedir.

 • GREENFILE (EBSCO HOST)

  GreenFILE, çevre, çevre kirliliği, sürdürülebilir tarım, yenilenebilir enerji kaynakları, geri dönüşüm gibi çevre ve ilişkili bir çok konu başlığındaki makaleleri içermektedir. Veritabanında 300 bine yakın bibliyografik kayıt yanında, 4.500 ün üzerinde çevre ile ilgili açık erişimli tam metin makaleye de erişim mümkündür.

 • Health Reference Center DENEME

  Son Erişim Tarihi : 2020-11-13

  Kitap ve dergilerden toplam 588,727 makaleye erişim sağlar. Vücut sistemleri, güncel sağlık sorunları, önemli hastalıklar ve koşullar, tedaviler ve prosedürlerin yanı sıra sağlık ve beslenme konularında kapsamlı bir içerik sağlar.

 • HİPERKİTAP VERİTABANI

  Hiperkitap; Hiperlink tarafından geliştirilmiş, bilim insanlarının, öğrencilerin ve meraklıların akademik bilgiye hızlı ve kolay erişebildikleri Türkiye nin ilk Türkçe online e-kitap veritabanıdır. Hiperkitap ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 300 yayınevinin 12.000 den fazla e-kitabı bulunmaktadır. Hiperkitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir. Önde gelen üniversitelerin akademik yayınları da Hiperkitap ta yer almaktadır. Kullanıcılar; Hiperkitap ta bulunan 12.000 den fazla e-kitabı online olarak görüntülemenin yanı sıra bilgisayarlara, android cihazlara, iPad ve iPhonelara ödünç alabilmektedirler. Böylece internet erişimine ihtiyaç duymadan e-kitaplardan yararlanabilmektedirler. “My library” özelliğiyle Hiperkitap ta kendi kütüphanelerini oluşturarak e-kitap sayfalarında notlar alabilmekte, 60 sayfaya kadar çıktı alıp paylaşabilmekte, farklı formatlarda atıf verebilmektedirler.

 • HUKUK KAYNAKLARI.COM ELEKTRONİK BİBLİYOGRAFYA

  Ulusal hukuk kaynaklarina özet veya tam metin erisimi saglayan bir veritabani. Içeriginde 46.000 künye bulunmakta.Son güncelleme ile 2000-2013 yillari arasinda yazilmis yüksek lisans ve doktora tezleri de veri tabanina eklendi. Bu yenilik, ayni zamanda, hangi hocanin hangi tezleri yönettiginin tam listesinin kolayca edinilebilmesine de imkan taniyor.

 • HUKUKTÜRK MEVDUAT & İÇTİHAT VERİTABANI

  T.C. Mevzuatı (Kanunlar, Kanun Hükmünde Kararnameler, Tüzükler, Yönetmelikler, Bakanlar Kurulu Kararları, Genelgeler, Tebliğler) ve İçtihatları (Yargıtay, Danıstay, Anayasa Mahkemesi, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararları), Resmi Gazete, Mevzuat Grupları, Türk Hukuk Bibliyografyası, Dilekçe ve Sözleşme Örnekleri, Kanun Tasarıları, Kanun Gerekçeleri, Yeni ve Değişen Mevzuat, Hukuk Sözlüğü gibi hukuki bilgi kaynaklarını bünyesinde bulunduran Hukuk Bilgi Bankası dır. Öne çıkan özellikler: . Yeni içerik, arayüz ve hızlı arama motoru (mili saniyelerde) . Aramalarda "doğal dil işleme" özelliği . Son 16 ayda 45.000 tasnif edilmiş içtihat . 8000 yeni, tasnifli Uyuşmazlık Mahkemesi içtihadı . Resmi Gazetenin ilk sayısından günümüze kadar olan içeriğinin sunumu . İçeriğin Word veya PDF ortamına aktarılabilmesi . İngilizce arayüz ve menüler . Metinlerin üstünde “Google Translate” ile bütün içeriklerin anında istenilen dile çevrilebilme olanağı . Aramalarda sıralama özelliği; o En sık arananlar o Eskiden yeniye sıralama o Yeniden eskiye sıralama seçenekleri . Kopyalamalarda "seçili metni kopyala" kullanıldığında otomatik atıf oluşturma özelliği. Örn; "mahkemece; dosyanın önceki bilirkişiler dışında ve aralarında elektrik mühendisi bilirkişilerin de bulunduğu üç kişilik yeni bir bilirkişi kuruluna verilmesi, sonradan alınan ve farklı sonuçlar içeren ikinci raporla önceki rapor arasındaki çelişkinin, davaya konu tahakkuk dönem ve türü dikkate alınarak, tahakkuk döneminde yürürlükte bulunan Elektrik Piyasası Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği, 622 sayılı EPDK kararı ve sözleşme hükümlerine göre değerlendirilerek çelişkiyi giderecek ve davalının bilirkişi raporlarına karşı itirazlarını da karşılar nitelikte yeni bir rapor alınıp, hasıl olacak sonuç dairesinde ve davacının dava ettiği 322.793,28 TL lik miktar dikkate alınarak hüküm tesis edilmesi gerekir.” “YARGITAY 3. Hukuk Dairesi, E. 2015/4614, K. 2015/8661, T. 14.05.2015, www.hukukturk.com” . Anayasa Mahkemesi nin Bireysel Başvuru kararları ve Uluslararası Anlaşmalar HukukTürk e eklenmiştir.

 • IEEEXPLORE

  IEL veritabanı, elektrik-elektronik mühendisliği, bilgisayar bilimleri, uygulamalı fizik ve biyomedikal/biyoteknoloji alanlarında IEEE ve IEE nin 413 dergisi ve toplamda 1220 konferans serisinin, 1988 yılından itibaren tüm içeriğine tam metin olarak erişim sağlar. 1950-1987 döneminden seçilen 100,000 e yakın makaleye ve 1250 adet güncel IEEE standardına da tam metin erişim mevcuttur.

 • INCITES

  Web tabanlı bir akademik değerlendirme aracı olan InCites, kurumların ve araştırmacıların araştırma performansını analiz etmeye olanak tanır. InCites araştırmacı ve kuruluşlarının atıf verileri, global metrikleri ve profil bilgileri ile, akademik performansın değerlendirmesine imkan sağlar. InCites ile araştırmacı ve kurumların performansını nitel ve nicel ölçekte karşılaştırabilir, yeni araştırma trendleri yakalayabilir, gelişime açık potansiyel alanları keşfedebilir, yeni ortaklıklar ve fon olanakları bulabilir ve metriklerden faydalanarak araştırma stratejileri geliştirebilirsiniz.

 • IOP ELECTRONIC JOURNALS - IOP SCIENCE

  Institute of Physics'in Fizik, BiomedikalMühendisliği, Malzeme Mühendisliği, Elektrik, Makina ve BilgisayarMühendisliği alanlarındaki 113 dergiye tam metin erişim olanağı sağlayan Elektronik Dergi Hizmeti, 100.000 den fazla makale ve 30'dan çok konu başlığı ile hizmet vermektedir.

 • İDEALONLINE TIP KİTAPLARI

  "İdealonline”, Tıp kitaplarını bir platform altında toplayan, kapsamlı bilgiye Türkçe kaynaklarda da ulaşılmasını sağlayan ve bunları okuyucuların hizmetine sunan veri tabanıdır. Tıp eğitimi sürekli okumayı ve yenilikleri takip etmeyi gerektirir. İdealonline farklı yayınevlerinden Tıp alan kitaplarını bir araya getirerek araştırmacılara sunmaktadır. Üniversite kütüphaneleri tarafından aktif olarak kullanılan İdealonline, yayınların araştırmacılara ulaşması için etkili bir veritabanıdır.

 • İDEALONLİNE SÜRELİ YAYIN VERİTABANI DENEME

  Son Erişim Tarihi : 30.04.2020

  İdealonline bilgi kaynaklarını bir platform altında toplayan, kapsamlı ve geniş bilgiye Türkçe kaynaklarda da ulaşılmasını sağlayan, bunları okuyucuların hizmetine sunan veri tabanıdır. İdealonline güncel içerik bilgileri aşağıdaki gibidir; 800+ Dergi 13.000 Arşiv Sayısı 105.000+ Tam Metin Makale

 • İNDECH E-BOOKS

  InTech is a pioneer and world is largest multidisciplinary open access publisher of books covering the fields of Science, Technology and Medicine. Since 2004, InTech has collaborated with 87235 authors and published 2420 books and 6 journals with the aim of providing free online access to high-quality research and helping leading academics to make their work visible and accessible to diverse new audiences around the world.

 • İNDEX SCHOLAR

  Index Scholar is a not for profit service which dedicates it is sources for producing professional works with amateur soul. We help scholars, researchers, and students discover, use, and build upon a wide range of content in a trusted digital archive of academic journals and other scholarly content. We use information technology and tools to increase productivity and facilitate new forms of scholarship.

 • İSAM (İslam Araştırmaları Merkezi) Online Kütüphanesi

  İSAM Kütüphanesi tam metin erişimli ; İlahiyat Makaleler veritabanı, Osmanlıca Makaleler veritabanı, Osmanlı Salnameleri veritabanı, Dokümantasyon veritabanı, Risaleler veritabanı ile Türk Tarih Edebiyat Kültür ve Sanat Makaleleri veritabanını araştırmacıların erişimine sunmuştur.

 • iSAM DOKÜMANTASYON VERİ TABANI

  Bu veri tabanı TDV İslâm Ansiklopedisi’nde yer alan maddelerin yazımında başvurulan doküman dosyalarını araştırmacılarla paylaşmak amacıyla hazırlanmıştır. Veri tabanında yer alan ve ihtiyaç duyduğunuz kaynaklardan İSAM kütüphanesinde kayıtlı olan eserlerin bibliyografik künyelerini kutuphane@isam.org.tr e-posta adresine bildirerek fotokopilerini ücreti mukabili talep edebilirsiniz.

 • İTÜ DERGİSİ

  ITÜ Dergisi, bilimsel ve teknik makaleleri, teknik notlari, okuyuculardan gelen elestiri ve katkilari yayinlamak için ITÜ Rektörlügü tarafindan çikarilmaktadir.

 • JOURNAL CITATION REPORTS (JCR)

  JCR (Journal Citation Reports) veri tabanı 2006 yılından günümüze bilimsel dergilere ait etki faktörlerini ve performans ölçümlerini içerir.

 • JOURNAL TOCs

  Sitenin temel hedefi, Türkçe de çikmis yönetim bilimi yayinlarinin dökümünü yapmak, siniflandirmak ve bir tarama motoru araciligiyla arastirmacilara ve ilgililere sunmaktir. Sitede, 123 tam metin yayina ek olarak, 6300 e yakin makale ve kitap özeti ile makale ve kitap künyelerine yer verilmektedir

 • JOVE- JOURNAL OF VİSUALİZED EXPERİMENTS

  2006 yılında yayın hayatına başlayan JoVE,(Journal of Visualized Experiments) bilimsel çalışmaların, deneylerin ve araştırmaların video ortamına aktarıldığı dünyanın ilk hakem heyetli video veritabanıdır. Makaleler, Pub/Medline, Scifinder ve Scopus tarafından indexlenmiştir ve dünyada impact faktörü olan tek video veritabanıdır.(1.325). Şu an itibari ile JoVE içerisinde 6,000 video makale mevcut olup; her ay 80 tane yeni video eklenmektedir.Açık olan bölümler: JOVE Biology Hücre sinyali yolu ve hücre iletişimi, biyoenformatikler, gen sıralama, hücresel ve moleküler görüntüleme, hücresel ve genetik tedavi bilimi gibi genel biyolojinin tüm alanlarını kapsamaktadır. JOVE Medicine Dahili tıp, klinik denemeler, hayvan hastalıkları, insan psikolojisi gibi konularda bilgi sağlamaktadır. JOVE Neuroscience Beyin ve sinir sisteminin yapısı, işlevi, fizyolojisi, patofizyolojisini inceleyen multidisipliner bir bölümdür. Nörolojik hastalıklar ve bozukluklar içinde cerrahi teknikleri içeren videolar sunmaktadır.

 • JSTOR (JOURNAL STORAGE)

  JSTOR (Journal Storage) veritabanı, uluslararası düzeyde yayınlanmış 359 hakemli dergiyi kapsar. Dergiler ilk çıkış yılından günümüze kadar olan (son 2-5 yıl hariç) tüm sayılarına erişilmektedir. Arşiv niteliğinde bir veritabanıdır. Antropoloji, arkeoloji, ekoloji, Amerika ve Afrika çalışmaları, Asya çalışmaları, bitki bilimi, işletme, Ortadoğu çalışmaları, ekonomi, maliye, eğitim, fen bilimleri, tarih, dil, edebiyat, felsefe, siyaset bilimleri, nüfus etüdleri, sosyoloji, coğrafya, din, folklör, film, gösteri sanatları, müzik, istatistik ve matematik konularını kapsamaktadır. JSTOR Dergi Listesi JSTOR Kullanım Kılavuzu

 • JURİX HUKUK VERİTABANI

  Jurix, Türkiye'de yayımlanan tüm hukuk dergilerini, armağanları, sempozyum ve konferans bildirilerini tek bir platform aracılığı ile kullanıcılarla buluşturmayı hedefleyen bir hukuk veritabanıdır.

 • KİM KİMDİR?

  Edebiyat, sanat, din, devlet-siyaset, bilisim, basin-yayin, düsünürler, egitim,hukuk, ekonomi, magazin, saglik, spor gibi çesitli alanlarda ün yapmis kisiler hakkinda bilgi içermektedir

 • LEGAL HUKUK VERİTABANI

  Legal Online Veri Tabanı, 22.000’den fazla makaleye, 700 cilt dergiye,400’e yakın kitaba, “Legalbank” elektronik hukuk bankası içeriğinde yer alan milyonlarca Kanun, KHK, Cumhurbaşkanı Kararnamesi, Uluslararası Sözleşme, Tüzük, Bakanlar Kurulu Kararı, Cumhurbaşkanı Kararı, Yönetmelik, Tebliğ, vb. mevzuat belgesine, Yüksek Mahkeme Kararlarına (Yargıtay, Danıştay, Bölge Adliye Mahkemesi, Bölge İdare Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay vb.), Dilekçe ve Belge örneklerine, Makalelere, 71 konu başlığı altında düzenlenen mevzuat ve içtihat paketleri ile uzmanlık alanlarına göre ayrılmış içeriğe, tek tıkla ve pratik bir şekilde erişim imkanı sunuyoruz.Akıllı arama motoru, Birbiriyle ilişkilendirilmiş kanun maddesinden ilgili yüksek mahkeme kararı, dava dilekçesi örneği, mevzuat ve makalelere tek tıkla erişim imkânı, Her an güncellenen içeriğe ana sayfa üzerinden kolaylıkla ulaşabilme, Kitap ve dergilerde ayda 50 sayfa kopyalama ve sınırsız çıktı alabilme, Dilekçe ve belgeleri Word dosyası olarak kaydedebilme, özellikleri ile araştırmalarınızı zaman kaybetmeden hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

 • LMS VİDEO EĞİTİM PORTALI

  Bu portalı kullanarak Üniversitemiz öğrencileri, meslekleri için çok gerekli birçok yazılımın eğitim videolarını ücretsiz indirebileceklerdir. Portalın kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgiye ekteki dosyadan (Video Eğitim Kullanım Kılavuzu) erişilebilir.

 • MASTERFILE COMPLETE (EBSCO HOST)

  Bu veri tabanı dünyanın önde gelen yayıncılardan derlenmiş ve genel ilgi alanlarına dair kaynakları barındıran dünyanın en kapsamlı tam metin popüler dergi kaynağıdır. Ek olarak, referans kitapları ve kapsamlı bir görsel koleksiyonu sunar. MasterFILE Complete ile işletmeden sağlığa, fitness ve spordan dinlenme ve eğlenceye, bilimden kültürel çalışmalara, eğitimden modaya kadar birçok konuyu kapsar.1922'ye kadar uzanan içeriğinde 2,400'den fazla tam metin dergiye ek olarak, 850'nin üzerinde referans kitabı, 73,000'i aşkın birincil kaynak dökümanı ve 1.4 milyon civarında görsel (fotoğraf, harita, bayrak) yer almaktadır.

 • MATHSCINET

  MathSciNet, 1940 yılından günümüze kadar matematikle ilgili yayınlara ait eleştiri, atıf ve bibliyografik bilgi veren web tabanlı bir veri tabanıdır ve Amerikan Matematik Derneği tarafından oluşturulmuştur. Yaklaşık olarak 1799 adet güncel seri ve dergi PDF formatında ve tarama / browse yoluyla elde edilebilir. MathSciNet’de 366.765 orjinal makaleye bağlantı vardır, ayrıca 10.843 eleştiri yapan kişi ve 407.053 yazar indekslenmiştir.

 • MEDLINE COMPLETE (EBSCO HOST)

  Tıp ve sağlık bilimleri alanındaki temel danışma kaynağıdır. MEDLINE® veri tabanı ile ilgili başlıca disiplinler şunlardır; tıp, hemşirelik, diş hekimliği, veterinerlik ve klinik öncesi bilimler. MEDLINE®, National Library of Medicine tarafından oluşturulmuş MeSH (Medical Subject Headings) yani tıbbi konu terimlerini kullanır. Ağaç diagramı şeklinde erişilebilen alt başlıklar aracılığıyla 4,800’den fazla güncel biyomedikal dergide yer alan künye bilgileri taranabilir. Index Medicus, International Nursing Index, Index to Dental Literature, HISTLINE, SPACELINE, PREMEDLINE®, AIDSLINE®, BIOETHICSLINE® ve HealthSTAR® kaynaklarını da indeksler.

 • MEDLİNE / PUBMED - NLM

  National Library of Medicine tarafindan hazirlanan bibliyografik bir veri tabanidir. Bu veri tabani tip ve saglik bilimleri, veterinerlik konusunu içerir. Index Medicus, Index to Dental Literature ve International Nursing Index i kapsamaktadir. Bazi tam metin makalelere baglanti verir. Ayrica MEDLINE / PubMed e NLM Gateway den de erisim vardir.

 • MEDLİNEPLUS - NLM

  Saglik çalisanlarinin ve saglik tüketicilerinin dogru ve güncel tibbi bilgiye erisilebilmesi amaciyla hazirlamisir; tüketici sagligi, hastaliklar ve detaylari hakkinda genis bilgi bulunabilmektedir. MedlinePlus, NLM ve National Institutes for Health tarafindan üretilen bilgilere ve tip ansiklopedileri, sözlükler, hastane ve doktor rehberleri, ilaç rehberleri gibi kaynaklara tam metin erisim saglamaktadir .

 • MEGARON PLANLAMA TASARIM YAPIM YTÜ MİMARLIK FAKÜLTESİ E-DERGİSİ

  Megaron Yildiz Teknik Üniversitesi Mimarlik Fakültesi tarafindan 3 ayda bir yayinlanan elektronik dergidir. Planlama-tasarim-yapim ana basliklari altinda yer alan bilimsel ve teknik makalelerin tam metinlerini WEB üzerinden kullanima sunar. Derginin yayin dili Türkçe ve ingilizcedir. MEGARON ESKI SAYILAR

 • MENDELEY - MAKALE YAZMA VE REFERANS ARACI

  Mendeley size sizlerin araştırmalarınızı düzenlemeye, diğer akademisyenlerle çevrimiçi işbirliği yapmanıza, son araştırmaları keşfetmenize yardımcı olabilen akademik sosyal ağ ve ücretsiz bir referans yönetim aracıdır. Erişim ve üyelik Adresi: http://www.mendeley.com/ Mendeley ile; • Otomatik bibliyografiler oluşturulabilir. • Kolaylıkla çevrimiçi olarak diğer araştırmacılarla işbirliği yapılabilir. • Diğer araştırma yazılımlarından makaleleri kolaylıkla ithal edebilir. • Araştırmacı okuduğu makaleye dayalı ilgili diğer makaleleri bulabilir. • Araştırmacı çevrimiçi olarak herhangi bir yerden makalesine ulaşabilir. • 1000 ve üzerinde dergi için atıf biçimlerine ulaşabilir ve atıf yöntemi seçimi ile yeni biçimler oluşturabilirsiniz. • Birden fazla PDF dosyasını aynı anda açabilir, sürekli olarak araştırma dosyanıza dönüş yapabilirsiniz, ayrıca yanına notlar alabilirsiniz. • iPhone ve iPad uygulamaları ile yolculuk sırasında ve ya herhangi bir süreçte makaleleri okumaya devam edebilirsiniz. Mendeley.com a yapacağınız küçük bir kayıt işleminden sonra programı ücretsiz bilgisayarınıza indirerek yukarıda bahsi geçen imkanlardan faydalanabilirsiniz. "Mendeley Desktop", "Zotero" gibi tamamen ücretsiz bir kaynakça yönetim programı olup; bu tür programların yetenekleri hakkında karşılaştırmalı analize http://www.mendeley.com/compare-mendeley/ adresinden erişebilirsiniz. Kullanıcı Kılavuzu

 • MİLLİ KÜTÜPHANE SÜRELİ YAYIN BİLGİ SİSTEMİ

  Milli Kütüphane Baskanligi koleksiyonunda bulunan Eski Harfli Türkçe gazete ve dergilerinin tamami dijitallestirilerek tam metin olarak www.sureli.mkutup.gov.tr ve www.mkutup.gov.tr adresinde Süreli Yayin Bilgi Sistemi adiyla hizmete sunulmustur. Kütüphane içerisinde okuyucularimiza intranet üzerinden de hizmet verilmektedir. Gazete ve dergilerden eser adi, yazar, yil, yayinlayan gibi arama uçlari ile tarama yapilarak tam metin olarak görüntüsüne ulasilabilir. Tarihle aramada hicri, rumi, miladi olarak ayri ayri tarama yapilabilir. Ayrica dergilerin içindeki makalelerden de tarama yapabilir tam metin görüntüsüne ulasabilirsiniz. Makale aktarim islemine devam edilmektedir.2011 yili içerisinde 1928 yilindan itibaren ilk yayinlanan Türkçe gazete ve dergilerin dijitallestirilmesi çalismalarina baslanacaktir.

 • NECMİ-NAZIM VE NESİR EDEBİ METİN İNCELEME PROGRAMI

  NECMI - Nazim ve Nesir Edebi Metin Inceleme programi Türk dili üzerinde arastirma yapmak isteyen herkesin kullanimina ücretsiz olarak sunulmustur. Bu program, bilgisayar ortaminda uygun sekilde olusturulan siir, hikaye, roman vs. her türlü Türkçe edebi metin dosyasi üzerinde incelemeler yaparak, kullanilan sözcük türlerine, sözcüklere, hecelere, harflere ya da noktalama isaretlerine iliskin raporlari HTML dosyalari halinde olusturur.Necmi Selametin kendisi Nazim Hikmet ve Makinalasmak (Kanguru Yayinlari) adli kitabini bu program ile elde edilen raporlari kullanarak yazmistir.

 • NEWSPAPER SOURCE PLUS (EBSCO HOST)

  Dünyadaki önemli haberler için tam metin içerik sağlayan bu veri tabanı, gazetelerden, haber bültenlerinden ve haber dergilerinden milyonlarca kayıt içerir. Ek olarak, televizyon ve radyo haberlerinin metinlerini ve popüler haber kaynaklarından günlük bilgileri içerir.

 • ODTÜ MİMARLIK FAKÜLTESİ DERGİSİ

  ODTÜ Mimarlik Fakültesi Dergisi 1975 yilindan bu yana Mimarlik alaninda yapilan önemli bir bilimsel-akademik süreli yayin ve son 10 yildir da Türkiye’de yayinlanip ISI Web Index AHCI indeksinde Mimarlik alaninda yer alan tek dergidir.

 • OLDMEDLİNE - NLM

  1958 den 1965 yillari arasinda tip, klinik öncesi bilimler ve saglik bilimleri konusunda hazirlanmis bibliyografik veri tabanidir.

 • OPEN ACCESS THESES AND DİSSERTATİONS

  OATD.org aims to be the best possible resource for finding open access graduate theses and dissertations published around the world. Metadata (information about the theses) comes from over 1100 colleges, universities, and research institutions. OATD currently indexes 4,158,170 theses and dissertations.

 • OVID LWW

  Kardiyoloji, dermatoloji, mikrobiyoloji, hemşirelik, pediatri, üroloji, romatoloji gibi pek çok tıp alanında dergilere tam metin erişim sağlamaktadır.

 • OXFORD JOURNALS ONLINE

  Oxford Journals Collection prestijli, oldukça önem arz eden tam 217 dergi başlığı 1996 yılından günümüze kadar erişime sunulmaktadır. Oxford Journals Collectionda bulunan dergiler, Tıp tan Yaşam Bilimleri'ne, Matematik ve Fizik'ten Sosyal Bilimler'e, Beşeri Bilimler ve Hukuk'a kadar geniş bir yelpazedeki disiplinleri kapsamaktadır.

 • OXFORD UNIVERSITY PRESS e-KİTAP PAKETLERİ

  Oxford Universitesi Yayınevi tarafından hazırlanmış e-kitaplardır. Economics and Finance (2017-2019), Biology (2016-2019), Mathematics (2016-2019), Physics (2016-2019) paketlerine erişim sağlanmaktadır.

 • PROJE VERİTABANI - ULAKBİLİM

  TÜBITAK tarafindan desteklenen arastirma projelerinin kesin raporlarindan, indeksleme islemleri tamamlanan 3150 proje taranabilir veritabani seklindedir.

 • PROQUEST CENTRAL

  ProQuest Central bugün pazarda bulunan en geniş multidisipliner tam metin veri tabanıdır. ProQuest Central, 160’ın üzerinde konunun kapsandığı ProQuest’in en çok kullanılan 39 veri tabanını içermektedir. ProQuest Central Software & Information Industry Association (SIIA) tarafından En İyi Online Referans Hizmeti dalında 2010 CODIIE ödülünü kazanmıştır. ProQuest Central’ın içerdiği ana konu başlıkları şunlardır; İşletme: ProQuest Central içerisinde yer alan ABI/INFORM veri tabanı İşletme, Ekonomi, Muhasebe, Yönetim, Vergileme ve Hukuk gibi alanlara özel binlerce dergiye erişimi sağlamaktadır. Economist Intelligence Unit, BMI, ISI Emerging Markets ve daha fazlası gibi kaynaklardan pazar, endüstri ve ülke raporlarını içeren geniş bir koleksiyonu sunmaktadır. Bilim&Teknoloji: ProQuest Central içerisinde yer alan ProQuest Science Journals, ProQuest Biology Journals, ProQuest Computing ve ProQuest Telecommunications bilim ve teknoloji alanında binlerce dergiye erişimi sağlamaktadır. Sağlık&Tıp: ProQuest Health and Medical Complete, ProQuest Nursing and Allied Health Sciences, Psychology Journals, ve Pharmaceutical News Index kaynakları ile kullanıcılar 45 farklı ülkeden sağlanan uluslararası bir içeriğe erişme imkanına sahip olur. Kapsamlı Sağlık&Tıp koleksiyonu tam metin dergilerin yanı sıra tezler, profosyonel literatür ve tıp eğitim videolarını içermektedir. Sosyal Bilimler: ProQuest Central sosyal bilimler alanında binlerce bilimsel derginin yanı sıraNBER, RePEc, INSEAD, ve OECD gibi sağlayıcılardan binlerce working papers ve sosyal ve politik bilimler alanlarında binlerce profosyonel dergiyi içermektedir. Ayrıca Acta Politica, Berliner Journal für Soziologie, American Sociological Review, Human Rights Quarterly and Studies in East European Thought gibi sosyal bilimler alanında yanınlanan ayrıcalıklı dergileride içermektedir. Sanat&Beşeri Bilimler: Beşeri bilimler, Sanat ve Kültür alanlarında Edebiyat, Felsefe, Din,Tarih ve Performans Sanatları başlıklarında 1.000’nin üzerinde yayın içermektedir. Gazeteler: ProQuest Central 1.000’nin üzerinde uluslararası gazeteye erişim sağlamaktadır. Wall Street Journal*, The Guardian, El Mundo, Financial Times, The Times of India, The New York Times, Die Welt, and Le Monde, Los Angeles Times, ve Al Bawaba ve daha birçok gazetenin güncel tam metin içeriğine erişime imkan tanır. İçerik günlük olarak güncellenmektedir.

 • PROQUEST DISSERTATIONS & THESIS VERİTABANI

  ProQuest Dissertations and Theses Global — Full text dünyanın en kapsamlı tez ve bitirme ödevi koleksiyonudur. Kongre Kütüphanesi'nin resmi dijital tez arşivi ve lisans araştırmaları için kayıt veritabanı. PQDT — Full Text, dünyanın her tarafından 1743'den bugüne milyonlarca aranabilir tez bibliyografik künyesi yanında PDF biçiminde indirilebilen bir milyondan fazla tam metin tez ve bitirme ödevi içerir. Basılı kopya olarak satın alınabilecek 3 milyondan fazla yayın bulunmaktadır. Veritabanı 1997'den bu yana eklenen tezlerin çoğunun tam metnini ve daha eski lisans çalışmaları ile ilgili güçlü bir geriye dönük tam metin kapsamı sunmaktadır. Dünya çapında önde gelen 700 akademik kurumla oluşturulan tez yayımlama ortaklığı ve UMI'nin Dijital Arşiv ve Erişim Programı kapsamında tezlerin geriye dönük olarak dijitalleştirilmesi yoluyla veritabanına her yıl 15.000'den fazla yeni tezin ve bitirme ödevinin tam metni eklenmektedir. Tam Metin tezler dereceyi veren kurum tarafından gönderildikleri şekilde arşivlenmektedir. Bazıları PDF biçiminde, bazıları ise PDF görüntüsüdür. Temmuz 1980'den beri yayımlanan her tez yazarı tarafından kaleme alınmış 350 kelimelik bir özet içermektedir. 1988'den beri yayınlanan master tezleri 150 kelimelik özet içermektedir. 1637'den bu yana yazılan tezler için basit bibliyografik künyeler bulunmaktadır. Uygun durumlarda, PQDT — Full Text tezlerin ve bitirme ödevlerinin 24 sayfalık önizlemelerini sağlar. Kullanıcı Kılavuzu

 • REGIONAL BUSINESS NEWS (EBSCO HOST)

  Bu veritabanı, bölgesel iş dünyası yayınları için kapsamlı tam metin bilgiler sağlamaktadır. Regional Business News, ABD deki büyük şehir ve kırsal alanların tamamından 50 iş dünyası dergisi, gazete ve haberler içermektedir.

 • ROSETTA STONE YABANCI DİL EĞİTİMİ VERİTABANI

  Dünya çapındaki farklı eğitim kademelerindeki 22.000’den fazla okul, 8.000’den fazla özel şirket (Vodafone, Siemens, EasyJet, TripAdvisor, TDK, Hitachi…) ve 9.000’den fazla ulusal/uluslararası kâr amacı gütmeyen organizasyon tarafından tercih edilen Rosetta Stone Library Solution, dünyanın bir numaralı online dil eğitimi ve öğretimi aracıdır. Konuşma, yazma, okuma ve anlama becerilerini, insanların ana dillerini öğrenirken kullandığı doğal yöntemlerle geliştiren, patentli ve ödüllü Dynamic Immersion etkileşimli yaklaşımını kullanan Rosetta Stone Library Solution, 1.000’nin üzerindeki değerlendirmeye göre, 5 yıldız üzerinden 4,7 puan alarak bu alanda en yüksek puana sahip dil öğrenme aracıdır. İşte bu nedenle, dünyanın dört bir tarafında, milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. İçeriğinde; • 30 farklı dil • Okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerileri için ana dersler • Gramer, kelime bilgisi, telaffuz ve birçok alanda aktiviteler • Tüm cihazlarınızdan kolay erişim Hesap oluştururken ; Üniversite internet ağından bağlanmanız ya da uzaktan erişim ayarları yaparak giriş yapmanız gerekmektedir.

  Dil Degiştirme - Bilgisayar Kullanımı - Mobil Kullanım

  Kılavuz 1

 • ROYAL SOCIETY OF CHEMISTRY

  1841 yılında kurulan Royal Society of Chemistry analitik kimya, biyomoleküler kimya, biyometal, biyoteknoloji, katalizörler, kimyasal biyoloji, kristal mühendisliği, çevre bilimi, yeşil kimya, inorganik kimya, malzeme bilimi, medikal bilimleri, nano bilimi, doğal ürünler, organik kimya, fotokimyasal bilimler, foto-biyolojik bilimler, fiziko-kimya, polimer bilimler, yumuşak malzemeler, ve sistemler biyolojisi gibi kimya biliminin tüm dallarını kapsayan dergiler ve kitaplar yayımlamaktadır.·

 • ROYAL SOCİETY OF CHEMİSTRY ARŞİVİ

  The Royal Society of Chemistry arsivindeki 1.5 milyon sayfa ve 250.000 makaleyi bilim ve teknoloji alanindaki çalismalara destek olmak amaciyla ücretsiz erisime açmaktadir.

 • SAGE JOURNALS ONLİNE

  Ekonomi, insan bilimleri, sosyal bilimler, teknoloji, tıp ve genel bilimlerle ilgili dergilere tam metin erişim sağlamaktadır.

 • SCIENCE DIRECT

  Ağırlıklı olarak fen bilimleri alanındaki 2.280 dergiye 1995 yılından günümüze kadar tam metin erişim imkanı verirken, önceki yıllara da bibliyografik erişim sağlar. Elsevier ScienceDriect 2003 yılında Academic Press/Ideal ile birleşmiştir. Academic Press/Ideal tarafından yayınlanan dergilere de bu veritabanı altından erişilmektedir.

 • SCOPEMED

  ScopeMed is an Online Journal/Article Management system that can enable all of the operations of the editorial functions of a journal.

 • SCOPUS

  Scopus araştırma literatürünün ve nitelikli web kaynaklarının en geniş özet (abstract) ve atıf database`dir. Bilim insanlarının ihtiyaç duyduğu bilgiyi bulmak için tasarlanmıştır. Hızlı, kolay ve anlaşılır olan Scopus literatür araştırma prosesine üstün bir destek sağlar. Hergün güncelleştirilen Scopusun sundukları: 15,000 başlık 4,000 farklı yayıncıdan / 12,850 akademik dergiden fazlası, bu sayıya 535 genel erişime açık (Open Access) dergi de dahildir / 750 konferans proceedingleri / 600 ticari yayın 27 milyon abstrakt 245 milyon tüm abstraktlara eklenmiş referanslar 250 milyon bilimsel web sayfasından çıkan sonuçlar 13 milyon patent, ki bu patentler 4 en önemli patent bürosundan çıkmıştır Tam metin makalelerine ve diğer kütüphane kaynaklarına problemsiz erişim sağlayan linkler Konuyla en çok ilgisi olan bulgulara (hit`lere) bir bakışta görünüm sağlayacak yaratıcı tool`lar Sorgularınızla uyum içindeki yeni makaleler konusunda veya en çok faydalandığınız yazara ait sizin güncel kalmanızı sağlayacak uyarılar (alerts) 80 den fazla ve sayısı giderek artarak taranan türkçe akademik dergi Yazar Ayırımcısı (Author Profiling) ile aynı yazara ait ismin değişik yazılımları durumunda bugün mevcut databaseler içerisinde sunulan en etraflı ve kesin çözüm Atıf İzleyicisi (Citation Tracker) ile yazar ve makale analizleri sayesinde kim ne yapıyor, en iyi çalışma nerede yayınlanmış, okunacak en iyi paper`lar kimin, hangi konular popülerlik ve ilgi kazanıyor gibi konularda literatür araştırmasını güçlendirme

 • SOBİAD SOSYAL BİLİMLER ATIF DİZİNİ

  Sobiad Sosyal Bilimler Atıf Dizini Hakkında: Sobiad, Sosyal Bilimler alanında yayınlanan 570 derginin indekslendiği,atıflarının bulunduğu bir veritabanıdır ve aynı zamanda Türkiye merkezli en çok sosyal bilimler makalesinin bulunduğu milli bir indekstir. Sobiad'da; * 570 adet dergi bulunmaktadır. * 170,281 adet makale bulunmaktadır. * 3,382,514 adet atıf bulunmaktadır. * dergi,makale ve atıf sayıları gün geçtikçe artmaktadır. Hangi özellikler mevcuttur? Sobiad (Sosyal Bilimler Atıf Dizini), en basit arayüzü hedefleyerek kullanıcıların atıflarını bulmasına olanak sağlayacak yardımcı araçlar sunmaktadır: * Atıfta ara,İçerikte ara,Üniversite ara olmak üzere 3 farklı arama seçeneği mevcuttur. * Arama sonuçlarında yıllara göre sıralama seçeneği mevcuttur. * Her makale için yazar,özet,sayı,yıl,tür gibi bilgiler arama sonucundan makaleye tıklanarak erişilebilir, makaleler indirilebilir. * Kurumsal başvuru alınır ve kurumsal kullanım uygulanır. * Kurumsal kullanım sayısı ve makale indirme sayıları istatistik raporu olarak kuruma sunulur. * www.sobiad.com mobil uyumlu bir sitedir.

 • SPORTDISCUS WITH FULL TEXT

  660’dan fazla tam metin akademik dergi ve 230’dan fazla tam metin kitap ve monografi içeren SPORTDiscus with Full Text veri tabanı, en saygın ve kaliteli spor ve spor hekimliği dergilerini içeren, bu alanlar için özel olarak hazırlanmış temel bir tam metin kaynağıdır. 970’e yakın dergiden özetlere, 150.000’den fazla dergi için taranabilir atıf bilgisine ve sporla ilgili 3.800’den fazla detaylı video kaydına erişimi sağlayan bu güvenilir kaynak, SPORTDiscus indeksindeki en çok kullanılan dergilerin tam metnini hiçbir sınırlama getirmeden araştırmacıların ve öğrencilerin kullanımına sunar. Tam metin arşivi 1930’lu yıllara kadar uzanan SPORTDiscus with Full Text, Eğitmenlik ve Antrenörlük, Rekreasyon, İnsan Anatomisi ve Kinesiyoloji, Spor Animatörlüğü ve Turizm gibi spor literatürüyle ilgili tüm alanları detaylı bir şekilde kapsar.

 • SPRINGER NATURE ACADEMIC JOURNALS

  Nature Academic Journals Nature Dergi Grubu tarafından isminde ‘’Nature‘‘ ibaresi geçmeyen ve bir paralel segmentte yayın hayatına devam eden ‘’Academic Journals All’’ koleksiyonu oluşturulmuştur. Klinik bilimler, fizik bilimleri ve yaşam bilimleri alanında toplamda 39 dergi içermektedir. Bu koleksiyon , bir çok önde gelen akademik dernek/kuruluş ortaklıkları ile beraber yönetilmekte ve genişlemektedir. Abonelik ile birlikte 1997 yılına kadar geriye dönük erişim sağlanabilmektedir.

  Web 2

 • SPRINGER NATURE JOURNALS ALL

  Tıp personeli, tıp endüstrisi, sağlık hizmetleri ve eczacılık alanları için geniş kapsamlı bir veri tabanıdır. Micromedex, ilaçlar, ilaç hammaddeleri, ilaçların hastalıklarda kullanımı, yan etkileri, kullanım dozları, bitkisel ilaçlar, acil tıp, alternatif tıp, toksikoloji, akut bakım, hasta eğitimi, kimyasallar v.b. konuları içermektedir.

 • SPRINGER NATURE PALGRAVE MACMILLAN JOURNALS

  Palgrave Macmillan Dergileri, Nature Dergi Grubu’nun ’’PMJ All’’ dergi paketini oluşturmaktadır. İktisat, ekonomi, finans, sosyal bilimler, hukuk, yönetim bilimleri, filozofi ve hukuk alanlarında yayın yapan 46 dergiden oluşmaktadır. 1997 yılına kadar geriye dönük erişim sağlanmaktadır. Erişim SpringerLink platformu üzerinden sağlanmaktadır.

 • SPRINGER&NATURE E-BOOKS

  Her bir e-kitap Springer editörleri tarafından tüm dünyada seçilmiş çalışma alanlarında, en yetkin araştırmacılar tarafından yayınlanan bilimsel kalitesi tartışmasız olan kitaplardır. Erişilebilecek kitapların konu ve yıl bilgileri aşağıdadır. Biomedical and Life Science (2010, 2019 paketleri) Chemistry & Material Sciences (2016,2017,2019 paketleri) Computer Science (2017,2019 paketleri) Earth and Environment Science (2019 paketi) Energy (2019 paketi) Engineering (2016,2017,2019 paketleri) Intelligent Technologies & Robotics (2019 paketi) Mathematics & Statistics (2019 paketi) Medicine (2017,2019 paketi) Physics & Astronomy (2019 paketi) Professional and applied Computing (2019 paketi)

 • SPRINGERLINK

  Springer yayınevine ait kimya, bilgisayar bilimleri, matematik, fizik, sosyal bilimler gibi konularındaki 2244 dergiye tam metin erişim sağlamaktadır.

 • THE SCIENCE İNSİDE E-BOOK SERİES

  Science in yayincisi AAAS (American Association for the Advancement of Science) tarafindan desteklenen "Healthy People Library Project" kapsaminda The Science Inside serisinden e-kitaplara ücretsiz erisilebilmektedir.

 • TURCADEMY TÜRKÇE E-KİTAP VERİTABANI

  Turcademy ile Türkiye'nin önde gelen yayıncılarından Seçkin Yayıncılık, Pegem Akademi, Anı Yayıncılık, Palme Yayıncılık ve Gazi Kitabevi’nden sağlanan Beşerî Bilimler, Sosyal Bilimler, Davranış Bilimleri, Bilim, Teknoloji ve Tıp ve daha pek çok alandan yaklaşık 2500 akademik kitaba elektronik olarak erişim sağlayabilirsiniz.

 • TURNITIN İNTİHAL PROGRAMI

  Yükseköğretim Kurulu tarafından güncellenen "Lisansüstü Eğitim-Öğretim Programı Açılması ve Yürütülmesine Dair İlkeler" in "D.Tezler" bendi, 1. maddesi gereğince "Lisansüstü eğitim tezleri savunmaya alınmadan önce, ilgili öğrenci tarafından düzenlenecek intihal programı raporu teslim edilir." koşulu getirilmiştir.

  Turnitin ile :

  • Öğrenciler daha iyi birer araştırmacı ve yazar haline gelirler. Daha orijinal içerikli çalışmalar ortaya koyarlar ve kaynak materyalleri doğru kullanmayı ve doğru alıntı yapmayı öğrenirler.

  • Öğretmenler zamandan tasarruf ederler. Turnitin’in kolay okunur Orijinallik Raporu sayesinde, daha önce şüphelendikleri intihallerin kanıtlarını araştırmak için harcadıkları zamanı şimdi daha iyi yazarlar yetiştirmek üzere geri bildirimde bulunmak için kullanırlar.

  • Kurumlar, eğitim ve öğretim düzeylerini geliştirirler. Turnitin’in sürekli kullanımı, kuruma,kendisini, eğitim misyonunu ve verdiği diploma derecelerinin tamlığını garanti altına almada yardım eder.

  Sistemin kullanılmaya başlaması için:

  • Öncelikle; öğretim üyelerimiz için sistemde hesap oluşturulma işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu işlem kütüphane yöneticiliğinde gerçekleştirilecek olup, @kocaeli.edu.tr uzantılı eposta kullanılarak ad, soyad ve ünvan bilgilerinin volkan.ozvatan@kocaeli.edu.tr adresine bildirilmesi gerekmektedir.

  • Öğretim üyeleri belirttikleri e-posta hesaplarına gelecek aktivasyon mailindeki şifrelerle sisteme giriş yapabileceklerdir.

  Hesap oluşturulabilecek akademik kadrolar :

  • Araştırma görevlisi, Okutman, Öğretim görevlisi kadrolarında olup derslere giren akademisyenlerimiz, (yüksek lisans, doktora yapan bu kadrolardaki akademisyenlerimiz de sisteme kayıt olabilmektedir. Diğer yüksek lisans ve doktora öğrencileri kayıt olamamaktadır.)

  • Yard. Doç. Dr., Doç. Dr., Prof. Dr. kadrolarında olan öğretim üyelerimiz için hesap oluşturulabilecektir.

  Önemli not: Sisteme tez eklenirken -enstitü taramasında çakışmaması için- isteğe bağlı ayarlardan "depo yok" seçeneği seçilmelidir. Sadece enstitüler onaydan çıkmış tezleri depolayarak sisteme ekleyeceklerdir.

  Kılavuzlar:

  Kullanıcılar için Şifre Oluşturma Kılavuzu

  Öğretmenler için Kolay Kullanım Kılavuzu

  Öğrenciler için Kolay Kullanım Kılavuzu

  Ödev Ekleme Kılavuzu

  Öğretmen hızlı başlama kılavuzu Sisteme giriş yapan eğitmenler sınıflarını ve öğrenci hesaplarını kendileri oluşturabileceklerdir.

  Öğrenci hızlı başlama kılavuzu öğrencilerimiz için sisteme kayıt olmalarında ve ilk ödevlerini göndermelerinde yardımcı olacaktır.
  Turnitin bilgi

  Ayrıntılı bilgi


  Her tür soru ve problem için Sıkça Sorulan Sorular

 • TÜMER ALTAŞ ONLİNE SINAV HAZIRLIK VE YABANCI DİL EĞİTİMİ VERİTABANI

  Tümer ALTAŞ A.Ş. Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi veritabanı e-YDS/YDS, PTE, IELTS, TOEFL iBT sınavlarınana hazırlık amacıyla oluşturulmuş bir veritabanıdır. Mobil ve web platformlarında kullanılabilir. Tüm öğrenci ve akademik/idari personelimizin kullanımına açılmıştır. Veritabanı İçeriği: • (e) YDS: 2005 -2012 yılları arası çıkmış 4500 adet KPDS, ÜDS (sağlık, sosyal, fen) soruları ve her bir sorunun video çözümü. • PTE: Sınavın 20 soru türüne ait tanıtım ve etkili stratejiler • IELTS: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler. • TOEFL iBT: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler. • Dinleyerek Kelime: 3600 Akademik sınav kelimesi ve her kelime için Hafıza Teknikleriyle oluşturulmuş ses bağlantısı. Sadece dinleyerek kelime öğrenme. • Cümlede Çevirileri: Kelimelerin cümlede geldikleri anlamı sağlamlaştırmak ve okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış cümle çevirileri. • Paragraf Çevirileri: Okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış 7 adet strateji videosu ve 91 adet metin çevirisi. • Görüntülü Gramer Konu Anlatımı: A’dan Z’ye tüm gramer konularının en ince detaylarıyla anlatıldığı 335 video anlatımlı içerik. • Toplamda 10.000 üzeri görsel ve işitsel içerik. Kayıt olmak için: • http://eyds.tumeraltas.com.tr adresine giriniz. • Kurumunuz internet ağı üzerinde iseniz, "Kayıt Ol" a tıklayarak sadece bilgilerinizi doldurmanız yeterlidir, hesabınız hemen etkinleşecektir. • Kurumunuz dışında bir ağdan etkinleştirme yapacaksanız, gerekli olan "kurum kodu" nu volkan.ozvatan@kocaeli.edu.tr adresinden öğrenebilirsiniz. • "Kurum Kodu" edindikten sonra, Yine "Kayıt Ol" formunda altta yer alan "Kurum Kodu Girin" yazan kutucuğa kodu girerek hesabınızı hemen etkinleştirebilirsiniz. Not: Hesabınız etkinleştikten sonra istediğiniz yerden veritabanına erişebilirsiniz; kurum ağına bağlı olmanız gerekmez.

 • TÜRK EĞİTİM İNDEKSİ

  Türk Egitim Indeksi, egitim bilimleri alaninda düzenli olarak basili ya da elektronik yayinlanmakta olan "hakemli" dergileri taramayi ve egitim bilimleri alaninda profesyonel indeksleme hizmetini sunmayi hedeflemektedir.

 • TÜRKİYE DİYANET VAKFI İSLAM ANSİKLOPEDİSİ

  1983 yilinda hazirlik çalismalarina baslanan ve ilk cildi 1988 yilinda nesredilen TDV Islâm Ansiklopedisi (DIA) tamamen telif bir eser olup Islâmî ilimler, Islâm ülkelerinin tarihi, cografyasi, kültür ve medeniyeti gibi alanlari kapsayan madde listesi orijinaldir. Ilgili ilim kurullari tarafindan yaklasik 500 temel kaynaktan taranarak tespit edilen bu liste 15.226 maddeden olusmakta, bazi maddelerin farkli ilim dallarinca yazilan alt bölümleri de eklenince rakam 16.855 e ulasmaktadir.Ansiklopedi, Islâmî ilimlerle Islâm kültür ve medeniyetine ait kavramlari, sahalarinda eser vermis ilim ve sanat erbabini, geçmis Islâm devletleri ve yöneticilerini, önemli tarihî olaylari, dinî ve sosyal hayatta etkili olan akimlari, tarihî, ilmî ve kültürel müesseseleri, önemli yerlesim merkezlerini, diger dinleri, müslüman olmadigi halde Islâm dini, kültürü ve medeniyeti ile ilgisi bulunan sahsiyetleri madde dizinine dâhil etmistir.

 • TÜRKİYE İSTATİSLİK KURUMU KÜTÜPHANE KATOLOĞU

  TÜIK Kütüphanesi, istatistik alaninda en genis koleksiyona sahip arastirma ve ihtisas kütüphanesidir. TÜIK yayinlarinin tamamina üye olmadan da erisilebilmektedir. Ayni zamanda kütüphane OECD nin derleme kütüphanesi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

 • TÜRKİYE İSTATİSLİK KURUMU VERİTABANLARI

  TÜIK, Türkiyenin sosyal yapisi, ekonomik durumu ve kültürel yasama iliskin yüzlerce konuda, binlerce degiskenle ürettigi istatistikleri, haber bültenleri, yayinlar, veri tabanlari, mobil veri dagitim servisi ile kullanicilarla paylasmaktadir.

 • TÜRKİYE KANSERLE SAVAŞ VAKFI YAYINLARI

  Vakfin amaci her türlü kanser hastaliklari konusunda önleyici erken teshis ve tedavi, insanlari bilgilendirmek ve motive etmek gibi konularda bütün yol ve araçlari kullanarak kanser hastaliklari ve iliskili saglik ve sosyal sorunlarla ilgilenmek, gerekli her türlü çalismalari yapmak veya yaptirmaktir

 • TÜRKİYE KAYNAKÇASI

  Türkiye Kaynakçasi veya kaynakca.info, konusu Türkiye olan bir arastirma, ögrenme ve paylasma ortamidir. Kaynakca.info içerigine atifta bulunurken "Türkiye kaynakçasi", genel olarak siteye (yazilim + içerik) atifta bulunurken de kaynakca.info demeyi tercih ediyoruz. Kaynakca.info, Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümünde verilen "Bilgisayar ve Tarih" dersinde dogup gelismistir. Ilk kez, 1996 yilinda bölüm programlarinda yer verilen dersin bir parçasi olarak, ögrencilere temel düzeyde veri tabani kavramlarini ögretmek ve SQL dilini kullanarak uygulama yapmalarini saglamak hedeflenmisti. Dersin uygulamali kisminda kullanilmak üzere gelistirilen bibliyografik veritabani ve buna dayali olarak yapilan ögrenci ödev ve tezleri kaynakca.info için gerekli veri ve metodolojik bilgi birikimini saglamistir. Baslangiçta sadece yerel agda çalisan bu veritabani, 2008 yilinda web tabanli olarak Internet üzerinden kullanima açilmistir. Sonrasinda, gelistirme Hacettepe Üniversitesinin sagladigi proje destekleri kapsaminda devam etmistir. Sistem, bugün arastirma ve egitim entegrasyonunda model bir uygulama olarak öne çikmaya baslamistir. Kaynakca.info yu kullanarak binlerce eserin künyesine (ve varsa tam metnine) çok kolayca ulasabilir, elinizdeki eser künyelerini ve bunlarin tam metinlerini binlerce baska kisinin kullanimina sunabilir, bibliyometrik analizler yapabilir, e-ögrenme sorulari hazirlayabilir veya daha önce hazirlanmis sorulari cevaplayabilir, "Benim Kaynakçam" özelligini kullanarak kendi özellesmis kaynakçalarinizi olusturup yönetebilir ve okudugunuz eser ve yazarlar hakkinda yorum, elestiri, degerlendirme ve derecelendirme yapabilirsiniz.

 • TÜRKOLOJİ SORGU SİSTEMİ

  TÜRKSOR, Türk Dili, edebiyati, tarihi, halk bilimi ve dilbilim basta olmak üzere konuyla ilgili internet kaynaklarini dizinleyen bir sistemdir. Amaçlar:- Alana özgü dizinlemenin güncel olarak yapilmasi ve en güncel sonuçlarin sunulmasi. - Atiflarin belirlenmesi ve dizinlenebilmesi.

 • TÜRKOMP ULUSAL GIDA KOMPOZİSYON VERİTABANI

  TÜBITAK- MAM Gida Enstitüsü nün Saglik Bakanligi ve Gida Tarim ve Hayvancilik Bakanligi ile yürüttügü proje kapsaminda Ulusal Gida Kompozisyon Veri Tabani (TURKOMP) olusturulmustur.TürKomp ta 500 den fazla gidaya ait 100 bilesen için yaklasik 63.000 veri bulunmaktadir.Veri tabani üzerinden gidalarin enerji ve besin degerlerine ulasabilir, aramalarinizi “gidaya”, “bilesene” ve “beslenmeye” göre yapabilir, bilesenlere göre gidalari çoktan aza dogru siralayabilirsiniz. Ayrica iki farkli besinin besin degerleri açisindan karsilastirilmasi mümkündür.

 • UPTODATE ANYWHERE

  Klinik bilimlere yönelik kanıta dayalı acil tıp, hematoloji, nöroloji, akciğer hastalıkları, yoğun bakım ve uyku bozuklukları gibi dallarda vaka sunumlarını içeren Klinik Karar Destek Sistemidir. UpToDate aplikasyonunu mobil cihazlarınıza indirerek kullanabilirsiniz. Not: Klinik kararlara yönelik hasta odaklı bir yaklaşım sunarak, tedavi farklılıklarının azaltılmasına ve tedavi aşamasında hasta sonuçlarının iyileştirilmesine yardımcı olan UpTodate Advanced modülüne UpToDate Anywhere içinden erişim sağlanmaktadır. Aşağıda takip edilecek adımlar ile Kurumunuz içindeki bilgisayarlarınızdan bir kez kayıt yaptıktan sonra, oluşturulan kullanıcı adı ve şifre ile UpToDate'e evden, telefon ve tabletlerden erişmek mümkün olacaktır. Kayıt işlemi: 1. Kurumunuz içinden UpToDate’e giriniz www.uptodate.com/online 2. Ana sayfanın üstünde yer alan Log-in/Register sekmesine tıklayınız. 3. UpToDate kayıt sayfası üzerinde çıkan alanları doldurarak kendinize ait kullanıcı adı ve şifrenizi oluşturunuz. 4. Kayıt işleminiz bittikten sonra UpToDate Mobil Aplikasyonun nasıl yüklendiği bilgisini içermekte olan bir onay maili e-posta adresinize gönderilecektir. ŞİFRENİZİN AKTİF KALMASI İÇİN 90 GÜNDE BİR UPTODATE KİŞİSEL HESABINIZA KURUM İÇİNDEN LOG IN/GİRİŞ YAPMANIZ GEREKMEKTEDİR.

 • WEB OF SCIENCE

  WOS (Web of Science) 1970 dan günümüze Science Citation Index-Expanded ve Social Sciences Citation Index, Proceedings Citation Index ve Proceedings Social Sciences Citation Index e erişim sağlayan bibliyografik bir veri tabanıdır. Makalelerin bibliyografik bilgileri, yararlanılan kaynakları ve atıfları listeler.

 • WILEY ONLINE LIBRARY

  Bilgisayar, çevre bilim, eğitim, fizik, hukuk, istatistik, işletme, kimya, matematik, materyal bilim, mühendislik, psikoloji, sosyal bilimler, tıp ve sağlık bilimleri alanlarındaki dergilere tam metin erişim sağlamaktadır.

 • Writer’s Reference Center DENEME

  Son Erişim Tarihi : 2020-11-13

  Writer’s Reference Center, etkili bir şekilde makale yazmak ve araştırma yapmak için gerekli tüm araçları tek noktadan elverişli bir şekilde sağlar. Yazma ve dil bilgisi mekaniğinden stil ve araştırmaya kadar, bu vazgeçilmez kaynak, kaliteli yazı yazmanın temellerini kapsamlı bir şekilde sunar ve iyi bir makale yazmak için bir kılavuz sağlar.

 • YÖK TEZ KATALOĞU

  1987 yilindan itibaren Türkiyedeki üniversitelere verilen doktora, tipta uzmanlik, bilim uzmanligi ve sanatta yeterlik tezlerine ait bibliyografik bilgileri veren bir veri tabanidir.

Yeni Veritabanları

De Gruyter Dergi Koleksiyonu DENEME

Son Erişim Tarihi : 2020-11-30

De Gruyter e-Dergi Koleksiyonu 30 Kasım 2020 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. De Gruyter, ekonomi ve hukuktan dil bilimlerine, matematik ve kimyadan mühendisliğe kadar farklı alanlarda yayın yapan 400’den fazla hakemli akademik dergiye erişim imkanı sunmaktadır.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors