Staj Olanakları

Staj Olanakları

Staj Kosullari

Kütüphanemize stajyer kabulü sadece Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü ikinci ve daha üst sinif ögrencilerinden ve yaz aylarinda (Temmuz-Agustos) yapilmaktadir.

Staj basvurulari Subat ve Mart aylarinda alinmakta olup, el yazisi ile doldurulan kurumumuza ait basvuru formunun (bölüm tarafindan onaylanmis olmali) ögrencinin daha önce aldigi tüm derslerin gösterildigi bir adet Transkript (Not Durum Belgesi) ve Özgeçmis (kisa bir otobiyografi) ile birlikte elden ya da posta araciligiyla iletilmesi gerekmektedir.

Staj basvurusunda bulunan adaylara e-posta araciligiyla Nisan ayi sonuna (en geç Mayis ayinin ilk haftasina) kadar olumlu ya da olumsuz geri bildirim yapilmaktadir.

Staj döneminde ayni anda en fazla 2 kisi olmak kaydiyla maksimum 4 ögrenci kabul edilir ve nihai staj tarihleri Daire Baskanligimizca belirlenir.

Staja kabul edilen ögrencilerin, belirlenen staj döneminden en geç iki hafta önce, Bölümleri’ndeki staj koordinatörleri tarafindan Daire Baskanligimiza hitaben yazilan dilekçeleri ile birlikte ögrencinin kütüphanemizde staj yapacagi dönem süresince, ögrenim gördügü üniversite tarafindan sigortalanacagina dair bir yaziyi, kütüphanemiz staj koordinatörüne elden teslim etmeleri gerekmektedir.

Staj Kapsami

Kocaeli Üniversitesi Kütüphanesi olarak staj dönemi içerisinde, genç meslektaslarimizin kurum içinde devam eden mesleki uygulamalari ögrenmesi için tüm birimler ile görüsmesi ve çesitli uygulamalarin içinde yer almasi saglanarak, üniversite kütüphaneciligi hakkinda kendi ilgi ve yeteneklerinin farkina varmalari amaçlanmaktadir.

Stajyerlerin katilacaklari etkinlikler ve uygulamalar, staj dönemi basinda, önceden belirlenen ve 20 is günü üzerinden planlanmis bir takvim ile kendilerine iletilir.

Staj programina katilan ögrenciler, staj süresince kütüphane bünyesindeki personel için geçerli kurallara (mesai saatleri, genel çalisma kurallari vb.) uymak durumundadir.

Staj programina ya da genel çalisma kurallarina uyumsuzluk gösteren ögrenciler programdan çikarilabilir (staj programindan çikarilmis bir ögrencinin yeniden basvurusu kabul edilmemektedir).

Staj süresince yemek, ulasim vb. giderler stajyere aittir.

Kütüphanemizde staj yapmak isteyen ögrencilerin, basvuru yapmadan önce detayli bilgi için web sitemizi incelemeleri önerilir.

 

Staj Koordinatörü : Elif Mine KARADENIZ

Irtibat : 0 262 303 13 28 - elif.teke@kocaeli.edu.tr

Posta Adresi : Kocaeli Üniversitesi, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Baskanligi, Umuttepe Yerleskesi, 41380 Izmit- KOCAELI

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors