Haberler

KOÜ Kütüphanecileri İspanya’da

citybg

Kütüphanemiz personelinden Elif Mine Karadeniz ile Nihal Karabulgu, Erasmus+ Personel Hareketliliği Programı kapsamında Nisan ayı içerisinde İspanya’da bir dizi etkinliğe katılarak uluslararası temaslarda bulundu.

Türkiye ve Üniversitemizi temsil etmek üzere Universidad de Huelva’da bulunan kütüphanecilerimizin, International Staff Week etkinliğindeki standına ilgi yoğundu. Katılım gösteren öğrenci ve akademisyenlere ülkemiz ve üniversitemiz hakkında çeşitli bilgiler verilerek, bazı hediyeler ve geleneksel ikramlar sunuldu.

Karabulgu ve Karadeniz, söz konusu hafta kapsamında Huelva Üniversitesi El Carmen Yerleşkesindeki Ibn-Hazm Merkez Kütüphanesine ziyarette bulundu. Huelva’da kütüphaneciliğin gelişimi, üniversite kütüphanesinin tarihçesi ve nadir eserler hakkında bilgi verilen kütüphane gezisi, güncel kütüphane hizmetleri ve olanakları hakkında karşılıklı fikir alış verişleri ile son buldu.

Ayrıca 23 Nisan Dünya Kitap Günü kapsamında, 21 Nisan-1 Mayıs 2023 tarihleri arasında 48’incisi düzenlenen Cordoba Kitap Fuarına da katılan kütüphanecilerimiz, çeşitli yayınevi temsilcileriyle İspanya’da ve Türkiye’deki kitap okuma alışkanlıkları hakkında konuştu. İlerleyen günlerde ise Granada’da önce Albaicin Halk Kütüphanesini ziyaret eden ekip, daha sonra Casa de los Tiros Müzesindeki eski afiş ve dergi koleksiyonunu inceledi.


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors