Deneme Veritabanları

Deneme Veritabanları

INTIHAL.NET

Açıklama

İntihal.Net 31.12.2019 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. İntihal.Net birçok intihal tipini tespit etmek için özelleşmiş internet tabanlı bir intihal tespit ve raporlama yazılımıdır. Türkiye'nin en büyük dijital bilimsel veritabanında dokümanlarınızın özgünlüklerini test etmek amacıyla deneme erişimine açılmıştır. Üye girişi için http://app.intihal.net adresini ya da intihal.net adresindeki üye girişinden yapabilirsiniz. Ancak üyelikler sadece kütüphane yöneticinizin onayı ile aktifleşecektir.

WEB
Web

LEXPERA

Açıklama

LEXPERA Hukuk veritabanı 31.12.2019 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. LEXPERA, içeriğinde mevzuat, içtihat, sözleşme örnekleri, tam metin hukuk kitapları, makaleler ve madde yorumları gibi literatür kaynaklarının olduğu kapsamlı bir hukuk bilgi sistemidir. LEXPERA teknolojisi ile sayısı hızla artan ve her gün değişikliğe uğrayan hukuki düzenlemeler arasındaki karmaşık bağlantılar sistematize edilerek; güncel hukuk kaynakları, etkileşim içinde olduğu diğer kaynaklarla ilişkili olarak erişilebilir hale getirilmiştir. Bilgi kaynaklarının yenilikçi bir şekilde işlenmesi, kullanıcı dostu tasarımı ve mobil cihazlardan erişim imkânı ile LEXPERA uygulamacılara, öğrenci ve akademisyenlere yenilikçi çözümler sunmaktadır.

WEB
Web

DE GRUYTER E-DERGİLERİ

Açıklama

De Gruyter e-dergileri 31 Aralık 2019 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. De Gruyter e-dergileri; bilgisayar, ekonomi, hukuk, fizik, kimya, matematik, mimarlık, mühendislik, tarih ve müzik alanlarında 800’ün üzerinde dergiyi kapsamaktadır.

WEB
Web

The BMJ, BMJ JOURNALS BMJ BEST PRAC

Açıklama

THE BMJ, BMJ Journals & BMJ Best Practice veritabanları 31.12.2019 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. The BMJ dünyadaki en etkili ve saygın tıp dergilerinden biridir. Akademik ve klinik araştırmacılar, tıbbi eğitimciler, klinisyenler ve politika yapıcılar için en çok alıntı yapılan tıbbi araştırmalardan bazılarını yayınlamaktadır. Ayrıca tıbbi haberler ve görüşleri de yayınlamaktadır. Erişim Adresi : https://www.bmj.com BMJ Journals BMJ’nin uzmanlık dergilerinden, dünyanın önde gelen tıbbi ve yardımcı sağlık araştırmalarını, incelemelerini, haberlerini ve multimedya içeriğini keşfedin. Kurumunuz klinik, kanıta dayalı ve halk sağlığı dergileri de dahil olmak üzere bir dizi uzmanlık alanında 40 ana başlığın tam erişime sahiptir. Erişim Adresi : https://journals.bmj.com/content/journals BMJ Best Practice tanı karar destek aracı ve klinik karar destek aracıdır. BMJ Best Practice, klinik iş akışı etrafında benzersiz bir şekilde yapılandırılmıştır. Günlük olarak güncellenir ve tanı, prognoz, tedavi ve önleme konusunda adım adım rehberlik etmek için kanıta dayalı en son araştırmaları, kılavuzları ve uzman görüşlerini kullanır. BMJ Best Practice: Binlerce klinik konu, 6.500'den fazla klinik kılavuz ve 11.000 ayırıcı tanı Hasta konsültasyonunu yansıtan düzenimizi kullanarak hızlı cevaplar bulun Ödüllü ücretsiz BMJ Best Practice uygulaması ile çevrimdışı erişim Benzersiz tedavi algoritması tabloları adım adım rehberlik sağlar 250'den fazla tıbbi hesap makinesi reçete rehberliğini kontrol edin Önemli Güncellemeler ile her konuda güncel kalın Sürekli mesleki gelişiminizi sağlamak için CME / CPD takibi Cochrane Clinical Answers - tam sonuç verileri (PICO) ve GRADE ifadelerini içeren sistematik inceleme katmanı Öğretim üyelerine, öğrencilere ve uygulayıcılara EBM hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olacak EBM Toolkit. BMJ Hızlı Öneriler - araştırma kanıtlarını klinik uygulama önerilerine dönüştürmek için yenilikçi bir yaklaşım 350+ Hasta broşürleri 4,000+ görüntü: algoritma tabloları; illüstrasyonlar; anonim hasta fotoğrafları; biyopsi, X-Işını, BT, MRI, EKG, vs. gibi tanısal test sonuçlarının anonim görüntüleri. Görüntüler, bakım noktasında kullanılmak üzere ve akademik amaçlarla dışa aktarılabilir.

WEB
Web 1 /Web 2 /Web 3

(Mutidisipliner) / Taylor&Francis e-Kitap

Açıklama

Taylor&Francis e-kitap veritabanı 09.01.2020 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. Toplamda 130,000’den fazla elektronik kitaba erişim sağlanan Taylor&Francis platformunda mühendislikten temel bilimlere, sosyal bilimlerden beşeri bilimlere, sağlıktan enerjiye bütün akademik konularda yayımlanmış hakemli bilimsel elektronik kitaplar sunulmaktadır.

WEB
Web

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors