Deneme Veritabanları

Deneme Veritabanları

TOTAL MATERIA

Açıklama

TOTAL MATERIA veritabanı 17.10.2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. Giriş için, linke tıkladıktan sonra açılan sayfada "LOGIN" tuşuna basılması gerekmektedir. TOTAL MATERIA 450,000'den fazla alaşım hakkındaki 10,000,000 'un üzerinde özellik kaydı ile dünya genelindeki en geniş metal özellikleri veri tabanı ve bilgi kaynağıdır. Total Materia, kimyasal bileşim, mekanik ve fiziksel özellikler, yüksek ve düşük sıcaklıklardaki metal özellikleri, ısıl işlem veri ve diyagramları, metal yorgunluk bilgileri ve çok daha fazlası hakkında hızlı ve güvenilir bilgi sağlamaktadır. Uluslararası çaprans referans tabloları, kompozit, lif, köpük, çimento, mekanik, fiziksel, termal elektriksel, reolojik özellikler, metalografik özellik ve standart listeleri ile teknik destek içerir.

Web
Web

INTIHAL.NET

Açıklama

İntihal.Net veritabanı 31.12.2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

İntihal.Net birçok intihal tipini tespit etmek için özelleşmiş internet tabanlı bir intihal tespit ve raporlama yazılımıdır. İntihal.net' in bilimsel veritabanında dokümanlarınızın özgünlüklerini test edebilirsiniz.

Üye girişi için üniversite internet ağında ki bilgisayarları kullanarak https://app.intihal.net veya intihal.net adreslerinde kayıt oluşturabilirsiniz. Üyelikler kurum admin onayından sonra aktifleşecektir.

Web
Web1 / Web2

GALE REFERENCE COMPLETE

Açıklama

Gale Reference Complete 02.11.2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

Gale Reference Complete 4 ana koleksiyon altinda bir araya getirilmis koleksiyonlar toplulugudur. Birincil ve ikincil kaynaklardan oluşturulmuş olan Gale Reference Complete; tıp, mühendislik, tarih, politika, sosyoloji, felsefe, ekonomi, din ve benzeri birçok bilim dalına yönelik makaleleri, kitapları, arşiv malzemelerini ve haber kaynaklarını bir arada bulabileceğiniz eşsiz bir koleksiyondur. Kullanımı kolay özellikler ve keşfe olanak sağlayan eşsiz arama araçları ile dünyanın önde gelen dergilerini, referans kaynaklarını, arşiv belgelerini, ansiklopedileri ve edebi kaynaklara erişebilirsiniz.

1-Archives Unbound Tarihin en önemli anlarını belgelendiren mikrofilm koleksiyonlarının dijitalleştirilmesiyle oluşturulmuş, her biri 5.000 ile 200.000 arasında sayfadan oluşan bu özel koleksiyonlar, araştırmacılara birincil kaynak olarak sunulmaktadır.Ozellikle Osmanlı Devleti, Türkiye Cumhuriyeti, Ortadoğu ve K Afrika hakkında diplomatik raporları sunmaktadır.

2-Academic OneFile + General OneFile + InfoTrac Newsstand Fen bilimleri, teknoloji, sosyal bilimler, sanat, teoloji, edebiyat ve daha bir çok konuda içerik sunan akademik araştırma için tek bir yerden hızlı bir şekilde gerekli bilgiye ulaşabileceğiniz bir platformdur. 28.000 dergide 80.000.000 makale, haber, videoyu erişiminize sunmaktadır.

3-Gale Virtual Reference Library e-book Tüm disiplinlerde ihtiyaclariniz karsilacak 1,700 başlık altında 4000 ciltlik ansiklopedi serisidir. Oğrenciler, araştırmacılar, profesyoneller ve genel okuyucuların ihtiyaçlarını hedefleyen E-Referans kitap koleksiyonudur. Turkce arayuz, MP3 olarak dinleyebilme/indirebilme, atif araclari ve daha bircok ozelligi ile kullanici dostu kitap platformudur.

4-Gale Literary Sources 8 farklı edebiyat veritabanı 1,5 milyondan fazla elestiriler, şiirler, oyun metinleri, yazar biyografileri, makaleler ve alıntılardan oluşan Batı Edebiyatı alanında çalışmalarınıza destek sağlayacak veritabanları serisidir.

WEB
Gale Reference Complete WEB / Archives Unbound WEB / Academic OneFile WEB / Gale Virtual Reference WEB / Gale Literary Sources WEB

THE TIMES DİJİTAL ARŞİV

Açıklama

The Times Dijital Arşiv (1785-2012) koleksiyonu 02.11.2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

The Times 1785 yılından bu yana dünya olaylarını objektif bir şekilde kapsayan, hem dünya liderlerine hem halka hitap eden, ödüllü, devamlı yayım yapan en eski günlük gazetedir.

The Times, 200 yılı aşkın tam metin tıpkı basımlardan oluşan 19. ve 20. yüzyılın en saygın çevrimiçi kaynaklarından biridir. Bu tarihi gazete arşivi, dünyada orjinal olarak yayımlanan kaynaklar çerçevesinde en iyi bilinen ve en çok atıf alan gazete arşivdir.

Web
Web1

ART&ARCHITECTURE ARCHIVE

Açıklama

Art&Architecture Archive 31/10/2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. Art&Architecture Archive, yirminci yüzyılın en önde gelen sanat ve mimarlık dergilerinin çoğunun geriye yönelik olarak dijitalleştirilmiş dosyalarını içeren büyük bir araştırma kaynağıdır. Bir çok önemli tüketici ve ticaret yayınlarının arşivlerine erişim sunan eşsiz bir koleksiyondur. Dergiler, uygulamalı sanatlar, iç tasarım, endüstriyel tasarım ve peyzaj bahçeciliğine kadar birçok alt disiplini kapsamaktadır. Mimarlık Tarihi ve Sanat alanlarındaki öğrenim ve yaratıcı düşünceyi desteklemek amacıyla güzel sanatlardan uygulamalı sanatlara, iç mimarlıktan endüstriyel tasarıma, bahçe düzenlemeden restorasyona kadar birçok konu başlığında geniş bir koleksiyona sahiptir.

WEB
Art&Architecture Archive

ART&DESIGN ARCHITECTURE COLLECTION

Açıklama

Art&Design Architecture Collection veritabanı 31/10/2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. Art, Design & Architecture Collection, görsel ve uygulamalı sanat alanlarındaki güncel yayınların kapsamlı bir araştırmasıdır. Art, Design & Architecture Collection, ProQuest’in Arts & Humanities veritabanından gelen güncel tam metin dergilerinin tamamlayıcı bir koleksiyonuyla birlikte, ARTbibliographies Modern (Modern ve çağdaş sanatı), Design & Applied Arts Index (tasarım ve el sanatları ile ilgili tüm yönleri) ve International Bibliography of Art (Batı sanat tarihi üzerine yapılan çalışmaları) içerir.

WEB
ART&DESIGN ARCHITECTURE COLLECTION /

AGRICULTURAL & ENVIRONMENTAL SCIENCE DATABASE

Açıklama

Agricultural & Environmental Science Database 31/10/2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. Bu veritabanı AGRICOLA, ProQuest Deep Indexing: Agricultural Science ve ProQuest Agriculture Journals veritabanlarını içerir. Veritabanı bilimsel dergiler, ticaret ve endüstri dergileri, teknik raporlar, konferans bildirileri ve hükümet yayınları gibi kaynak türlerinden tam metin yayınlara erişim sağlar. 800 dergiden 2,5 milyon tam metin makale, 9 milyon index kaydı, 2,6 milyon tablo ve figür, 800 adet dergi içermektedir. ÜRÜN ÖZELLİKLERİ • Bu geniş veri tabanı tarım ve tarım ile ilgili alanlara yönelik birincil bilgi kaynaklarına erişimi sağlamaktadır. • Kullanımı kolay- indekslenmiş tarama alanları ile birlikte detaylı arama yapmanıza olanak tanır ve anlamlı sonuçlara ulaşmanızı sağlar. • Kataloglama kayıtları için Library of Congress Subject Headings kullanılmıştır. • Taranabilir tablolar ve şekiller içermektedir.

WEB
Agricultural & Environmental Science Database /

SIAM, SOCIETY FOR INDUSTRIAL AND APPLIED MATHEMATICS

Açıklama

SIAM, Society for Industrial and Applied Mathematics veritabanı 26/10/2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. 1952 yılında, matematiksel bilgileri, teoriyi günlük hayatta veya endüstriyel ya da bilimsel alanlarda pratiğe dökebilecek profesyonellerle paylaşabilmek için kurulmuş, kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Çeşitli sektörlerden 500’e yakın kurumsal ve 14.000’i aşkın bireysel üyesiyle SIAM; yayınları, araştırmaları ve topluluğuyla matematik dünyası ile bilim ve teknoloji dünyaları arasında bir köprü oluşturmayı hedefler. SIAM’ın, 17 dergisinden 6’sı, Etki Faktörü’ne göre Uygulamalı Matematik dergileri arasında ilk 20’de yer alır. SIAM Dergi Listesi 1. Multiscale Modeling & Simulation: A SIAM Interdisciplinary Journal (MMS) 2. SIAM Journal on Applied Algebra and Geometry (SIAGA) 3. SIAM Journal on Applied Dynamical Systems (SIADS) 4. SIAM Journal on Applied Mathematics (SIAP) 5. SIAM Journal on Computing (SICOMP) 6. SIAM Journal on Control and Optimization (SICON) 7. SIAM Journal on Discrete Mathematics (SIDMA) 8. SIAM Journal on Financial Mathematics (SIFIN) 9. SIAM Journal on Imaging Sciences (SIIMS) 10. SIAM Journal on Mathematical Analysis (SIMA) 11. SIAM Journal on Matrix Analysis and Applications (SIMAX) 12. SIAM Journal on Numerical Analysis (SINUM) 13. SIAM Journal on Optimization (SIOPT) 14. SIAM Journal on Scientific Computing (SISC) 15. SIAM/ASA Journal on Uncertainty Quantification (JUQ) 16. SIAM Review (SIREV) 17. Theory of Probability and Its Applications (TVP)

WEB
WEB /

PNAS

Açıklama

PNAS veritabanı 26/10/2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. PNAS, Proceedings of The National Academy of Sciences of the United States of America www.pnas.org dünyanın en saygın, çok disiplinli bilimsel seri yayınlarındandır. Biyolojik, fiziksel ve sosyal bilimleri içerir. 1914 yılında kurulmasından bu yana PNAS, akademik alanda en son gelişmeleri yansıtan araştırma raporları, yorumlar, eleştiriler, bakış açıları, konferans makaleleri ve faaliyetleri yayımlamaktadır. The National Academy yaklaşık olarak 2.100 üyeden ve 198 tanesi Nobel Adayı olan 385 yabancı üyeden oluşmaktadır. Etki Faktörü (2017): 9.504 60’tan fazla ülkede aboneleri bulunan PNAS yılda 3200’ün üzerinde hakemli araştırma yayınlamaktadır ve 1915 yılına uzanan arşivleri mevcuttur. PNAS haftalık olarak yayınlanmaktadır ve her gün yeni araştırmalara çevrimiçi olarak PNAS Early Edition aracılığıyla erişilebilir. PNAS Online genel olarak aşagıda yer alan konuları kapsamaktadır: • Ziraat Bilimleri • Ekoloji • Antropoloji • Ekonomik Bilimler • Uygulamalı Biyolojik Bilimler • Mühendislik • Uygulamalı Matematik • Çevre Bilimleri • Uygulamalı Fizik Bilimleri • Evrim • Astronomi • Genetik • Biyokimya • Jeoloji • Biyofizik ve Sayısal Biyoloji • Jeofizik • Hücre Biyolojisi • Bağışıklık ve İltihap • Kimya • Matematik • Bilgisayar Bilimleri • Medikal Bilimler • Gelişimsel Biyoloji • Mikrobiyoloji • Yer, Atmosfer ve Gezegen Bilimleri

WEB
WEB /

KLUWER LAW INTERNATIONAL (KLI)

Açıklama

Kluwer Law International (KLI) veritabanı 26/10/2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. 1995 yılında kurulan Kluwer Law International (KLI) tüm dünya çapındaki iş adamları, hukuk profesyonelleri ve akademisyenler için uluslararası İngilizce hukuk kaynakları üreten bir yayınevidir. Dünyanın önde gelen yayınevlerinden biri olan Wolters Kluwer Law & Business uluslararası tahkim, fikri mülkiyet hukuku, rekabet hukuku ve şirketler ticaret hukuku gibi konuyla ilgili çalışma alanlarında kullanıcılarına özlü bilgi sağlamaktadır. 175 yıldan bu yana tüm dünya çapındaki hukuk profesyonellerine yönelik yayınlar üreten Wolters Kluwer Law & Business ile hukuk dünyası için hukuk kaynaklı içeriklere ve ilgi alanı tüm dünyayı kapsayan araçlara erişebilir, temel çalışma alanlarına göre seçim yapabilir ve en güncel bilgilere dilediğiniz yerden erişebilirsiniz. Kluwer Law ile, • 58 adet Referans Kaynağına ve • 25 Uluslararası Hakemli dergiye ilk online sayılarından itibaren erişim imkanı bulabilirsiniz. Kluwer Law International Online İçerikleri • Dergiler 1. Air and Space Law 2. ASA Bulletin 3. Asian Dispute Review 4. Asian International Arbitration Journal 5. BCDR International Arbitration Review 6. Belgian Review of Arbitration 7. Business Law Review 8. Common Market Law Review 9. EC Tax Review 10. European Business Law Review 11. European Company Law 12. European Energy and Environmental Law Review 13. European Foreign Affairs Review 14. European Public Law 15. European Review of Private Law 16. Global Trade and Customs Journal 17. International Journal of Comparative Labour Law and Industrial Relations 18. Intertax 19. Journal of European Consumer and Market Law 20. Journal of International Arbitration 21. Journal of World Trade 22. Legal Issues of Economic Integration 23. Revista Brasileira de Arbitragem 24. World Competition 25. World Trade and Arbitration Materials

WEB
WEB /

IMF ELIBRARY

Açıklama

IMF eLibrary veritabanı 26/10/2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. IMF eLibrary küresel ekonomi, finans, gelişen pazarlar, ticaret vb. konularda süreli yayınlara, e-kitaplara ve istatistiklere erişim imkanı sunan, içerisinde 310 tanesi kitap olmak üzere 15000 in üzerinde çeşitli kaynaklara ve bir milyondan fazla veri serisine erişim sağlayan bir veritabanıdır. IMF eLibrary abonelere iş dünyasıyla ilgili araştırma yapmaya, analiz yapmaya, ekonomik ve finansal trendleri tahmin etmeye ve yatırım için seçenekleri filtrelemeye yarayan entegre bir online platform sunar. IMF eLibrary veri tabanı aşağıdaki elementlerden oluşur: • eLibrary Text – Global ve bölgesel ekonomik ve finansal araştırma, tahmin ve analiz yapmanıza olanak sağlayacak 15000’den fazla yayın • eLibrary Data – Bir çok veri tabanının içerisinde yer alan bir milyondan fazla istatistik serisinetek bir arayüzle erişim imkanı • eLibrary AREAER Online – Döviz oranları ile ilgili araştırma yapmaya olanak sağlayan özel bir veri tabanı (Annual Report on Exchange Arrangements and Exchange Restrictions—AREAER) • IMF.org – IMF kanalındaki resmi bilgilere ve haberleşmelere entegre erişim

WEB
WEB /

THE AMERICAN SOCIETY OF MECHANICAL ENGINEERS (ASME)

Açıklama

The American Society of Mechanical Engineers (ASME) veritabanı 26/10/2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. 1880 yılında kurulan The American Society of Mechanical Engineers (ASME), www.asme.org, 140,000’den fazla makine mühendisini ve dünya çapında üyeleri birleştiren ilk profesyonel organizasyondur. Derneğin kurucuları, 19. yüzyılın sonlarında önde gelen makine mucitleri ve teknik yenilikçiler arasında yer almaktadır. En önemli ilgi alanları arasında, mekanik üretimde ve makine dizaynında güvenilirliği ve dayanıklılığı arttırmak amacıyla araçlar ve makine parçaları için standartlar geliştirmek bulunmaktadır. Zamanla ASME çok sayıda teknik alan ve endüstri dalı için mühendislik standartları geliştirmiştir. Bunların arasında boru hattı üretimi, asansör ve yürüyen merdivenler, malzeme mühendisliği, gaz türbinleri ve nükleer enerji sayılabilir. ASME Digital Library, derneğin 32 Dergisini tek bir platformda barındıran ana bilgi deposudur. 1. Applied Mechanics Reviews 2. ASCE-ASME Journal of Risk and Uncertainty in Engineering Systems, Part B: Mechanical Engineering 3. Journal of Applied Mechanics 4. Journal of Biomechanical Engineering 5. Journal of Computational and Nonlinear Dynamics 6. Journal of Computing and Information Science in Engineering 7. Journal of Dynamic Systems, Measurement, and Control 8. Journal of Electrochemical Energy Conversion and Storage 9. Journal of Electronic Packaging 10. Journal of Energy Resources Technology 11. Journal of Engineering and Science in Medical Diagnostics Theraphy 12. Journal of Engineering for Gas Turbines and Power 13. Journal of Engineering Materials and Technology 14. Journal of Fluids Engineering 15. Journal of Heat Transfer 16. Journal of Manufacturing Science and Engineering 17. Journal of Mechanical Design 18. Journal of Mechanisms and Robotics 19. Journal of Medical Devices 20. Journal of Micro and Nano-Manifacturing 21. Journal of Nanotechnology in Engineering and Medicine 22. Journal of Nondestructive Evaluation, Diagnostics and Prognostics of Engineering Systems 23. Journal of Nuclear Engineering and Radiation Science 24. Journal of Offshore Mechanics and Arctic Engineering 25. Journal of Pressure Vessel Technology 26. Journal of Solar Energy Engineering 27. Journal of Thermal Science and Engineering Applications 28. Journal of Tribology 29. Journal of Turbomachinery 30. Journal of Verification, Validation and Uncertainty Quantification 31. Journal of Vibration and Acoustics 32. Mechanical Engineering Magazine Select Articles

WEB
WEB /

AMERICAN SOCIETY OF NEPHGROLOGY (ASN)

Açıklama

American Society of Nephrology (ASN) veritabanı 26/10/2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. American Society of Nephrology (ASN), www.asn-online.org tamamen bilimsel ve eğitimsel amaçlar ile kurulmuştur. Amaçları arasında bilimsel bilginin ilerlemesi ile nefroloji dalının daha iyi hale getirilmesi, yeni bilgiye erişimin dergilerin yayınlanması aracılığı ile sağlanması, bilimsel toplantılar yapılması, renal hastalar için bakım kalitesini artırmak üzere ulusal sağlık politikalarını geliştirme yanlılığı ve nefroloji alanındaki diğer ulusal ve uluslararası birlikler ve organizasyonlar ile işbirliğinde bulunmak sayılabilir. American Socieyty of Nephrology 2 dergi yayımlamaktadır. • JASN: Journal of The American Society of Nephrology, nefroloji üzerine dünyadaki öncü yayındır. 2017 Etki Faktörü : 8.655 JASN aylık olarak yüksek oranda rekabetçi özgün makaleler, kısa eleştiriler ve özel makaleleri geniş kapsamlı olarak nefroloji dalındaki temel ve klinik bilim alanları ile ilgili olarak yayımlamaktadır. Genel olarak aşağıda yer alan konuları kapsamaktadır: • Hücre biyolojisi; • Gelişimsel biyoloji; • Genetik; • Hücre ve ulaşım fizyolojisi; • Hemodinamikler ve vasküler düzenleme; • Bağışıklık sistemi ve patoloji; • Renal hastalıkların patofizyolojisi ve ilerlemesi; • Mineral metabolizması ve kemik hastalığı; • Klinik nefroloji, epidemiyoloji ve sonuçları; • Diyaliz; • Transplantasyon • CJASN: Clinical Journal of the American Society of Nephrology Yeni klinik nefroloji çalışmaları için son derece itibarlı bir kaynaktır. 2017 Etki Faktörü : 5.835 CJASN iki ayda bir, yılda toplam yaklaşık 1.400 sayfa olarak yayımlanmaktadır. Genel olarak aşağıda yer alan konuları kapsamaktadır: • klinik nefroloji; • renal patofizyoloji; • vücut sıvıları; • elektrolit ve asit bazlı metabolizmalar; • hipertansiyon; • akut/ kritik nefroloji bakımı; • diyaliz; • teşhis; • terapötik; • renal transplantasyon

WEB
WEB /

THE GEOLOGICAL SOCIETY OF LONDON

Açıklama

The Geological Society of London veritabanı 26/10/2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. 1807’de kurulmuş olan The Geological Society of London (http://www.geolsoc.org.uk) İngiltere’nin ilk ulusal, dünyanın ise en eski jeoloji derneğidir. Dünyanın en önemli jeoloji kütüphanesine sahip olmasının yanı sıra, The Geological Society of London aynı zamanda yer bilimleri yayıncılığında lider konumdadır. The Geological Society of London, 2007’den itibaren 200. kuruluş yılı anısına Yer Bilimleri alanında en kapsamlı çevrimiçi koleksiyon olan The Lyell Collection’ı sunmaktadır. Temel dergilerle, Özel Yayın ve Bilimsel kitap serilerini tek bir elektronik ortamda birleştiren The Lyell Collection, araştırmacı ve öğrenciler için benzersiz bir kaynaktır. Koleksiyon, 19. yüzyılın saygın jeoloğu Charles Lyell’a ithaf edilmiştir. The Lyell Collection’ın tanıtımı amacıyla Charles Lyell tarafından yazılmış bütün makaleler açık erişimli olarak sunulmaktadır. Koleksiyona her yıl ortalama 10.000 sayfa hakem onaylı yer bilimleri içeriği eklenmektedir. The Lyell Collection Complete dergileri: 1. Journal of the Geological Society 2. Quarterly Journal of Engineering Geology and Hydrogeology 3. Quarterly Journal of the Geological Society 4. Geochemistry: Exploration, Environment, Analysis 5. Petroleum Geoscience 6. Scottish Journal of Geology 7. Proceedings of the Yorkshire Geological Society 8. Journal of Micropalaeontology 9. Transactions of the Geological Society of London 10. Transactions of Geological Society of Glasgow 11. Transactions of the Edinburgh Geological Society 12. Special Publications 13. Engineering Geology Special Publications 14. Memoirs 15. Petroleum Geology Conferences series

WEB
WEB 1 / WEB 2 /

IET DIGITAL LIBRARY

Açıklama

IET DIGITAL LIBRARY veritabanı 31.12.2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

Dünyanın en büyük mühendislik kurumlarından biri olan IET, özellikle Fizik, Otomasyon, Mekanik, Elektrik-Elektronik mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Enerji Mühendisliği, Telekomünikasyon, Radar&Sonar&Navigasyon teknolojileri ve Robotik gibi konu alanlarında faaliyet gösteren akademisyenler, araştırmacılar ve öğrencilere yönelik geniş bir içerik yelpazesi sunmaktadır.

IET dergilerinden 190.000 'den fazla teknik dokümanı barındıran IET Digital Library; 150.000’den fazla teknik makale, 500'den fazla kitap/6.000’den fazla kitap bölümü, 70.000'in üzerinde dergi makalesi içermektedir. Her ay IET Dijital Kütüphanesine yaklaşık 450 yeni belge eklenmektedir. İçerik konuları; fizik, otomasyon, mekanik, elektrik-elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, enerji mühendisliği, telekomünikasyon, radar & solar & navigasyon teknolojileri, robotik …

WEB
WEB /

BIOONE COMPLETE

Açıklama

BioOne Complete veritabanı 21/11/2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

BioOne Complete, biyoloji, ekoloji, çevre bilimi ve benzeri konu alanlarında yayın yapan 158 yayınevine ait 200’den fazla dergiye tek bir platformdan erişim imkanı vermektedir.Güncel dergi listesi ve tanıtım broşürü ektedir.

WEB
WEB
PDF
BioOne Complete Title List / BioOne Intro

LEGAL HUKUK

Açıklama

Legal Hukuk veritabanı 10.11.2018Legal Veritabanı ile ; • 3000’den fazla makaleye, 600’den fazla dergiye, 400’den fazla kitaba, • “Legalbank” elektronik hukuk bankası içeriğinde yer alan milyonlarca Kanun, KHK, Cumhurbaşkanı Kararnamesi, Uluslararası Sözleşme, Tüzük, Bakanlar Kurulu Kararı, Cumhurbaşkanı Kararı, Yönetmelik, Tebliğ, vb. mevzuat belgesine, Yüksek Mahkeme Kararlarına (Yargıtay, Danıştay, Bölge Adliye Mahkemesi, Bölge İdare Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay vb.), Dilekçe ve Belge örneklerine, Makalelere, • 68 konu başlığı altında düzenlenen mevzuat paketleri ile uzmanlık alanlarına göre ayrılmış içeriğe erişim sunulmaktadır.

WEB
WEB /

SCIFINDER

Açıklama

SciFinder veritabanı 27.11.2018tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

SciFinder özellikle Kimya ve Kimya ile ilgili bölümler; Biyoloji, Fizik, Eczacılık, Kimya Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Polimer Mühendisliği, Malzeme ve Metalürji Mühendisliği, Farmakoloji, Nanoteknoloji, Tekstil Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği vb. bölümlerin kullanabilecekleri önemli bir programdır.

SciFinder Chemical Abstracts Service (CAS) in bir ürünüdür. Basılı versiyonu olan Chemical Abstracts’la beraber toplam 5 CAS veritabanı ve Medline veritabanıyla; kimya, yaşam bilimleri, biyokimya, biyoloji, farmakoloji, tıp ve ilgili disiplinlere ait dergi, konferans, sempozyum, patent, kitap ve doktora tezlerini içermekte ve 1907’den günümüze kadar olan literatürü kapsamaktadır.

MN (MethodsNow), analitik ve sentetik yöntemlerden adım adım talimatlar halinde sunan en geniş veritabanıdır. Metotları aramak ve karşılaştırmak için tek kaynaktır. Sentetik yöntemler SciFinder içindeki reaksiyon cevap setlerine entegredir; analitik yöntemler için ise www.MethodsNow.com adresi kullanılmaktadır.

Kayıt ve kullanım linklerini içeren broşür ektedir.

WEB
WEB / Kayıt Linki /
PDF
SciFinder Kocaeli Uni KAYIT /

TOTAL MATERİA

Açıklama

Total Materia veritabanı 27.11.2018tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

Total Materia 450,000'den fazla alaşım hakkındaki 10,000,000 'un üzerinde özellik kaydı ile dünya genelindeki en geniş metal özellikleri veri tabanı ve bilgi kaynağıdır. Total Materia, kimyasal bileşim, mekanik ve fiziksel özellikler, yüksek ve düşük sıcaklıklardaki metal özellikleri, ısıl işlem veri ve diyagramları, metal yorgunluk bilgileri ve çok daha fazlası hakkında hızlı ve güvenilir bilgi sağlamaktadır. Uluslararası çaprans referans tabloları, kompozit, lif, köpük, çimento, mekanik, fiziksel, termal elektriksel, reolojik özellikler, metalografik özellik ve standart listeleri ile teknik destek içerir.

Total Materia veritabanı tanıtım broşürü ektedir.

WEB
WEB /
PDF
Total Materia Broşür /

LEBİB YALKIN MEVBANK HUKUK VERİTABANI

Açıklama

Lebib Yalkın MevBank Hukuk veritabanı 25.12.2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

MevBank ;

 • Hukuki araştırmalarınızı en kısa zamanda sonuçlandırır,
 • Tek kaynaktan en kapsamlı bilgiye ulaştırır,
 • Öncelik ve tercihlerinize göre kişiselleştirebilir,
 • Türkiye' nin önde gelen hukuk büroları ile beraber geliştirilmiştir,
 • Bilgiye heryerden (kütüphane, ev...) erişmenizi sağlar.

 • WEB
  WEB /

  LEXPERA HUKUK VERİTABANI

  Açıklama

  LEXPERA Hukuk veritabanı 31.12.2018 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

  LEXPERA, içeriğinde mevzuat, içtihat, sözleşme örnekleri, tam metin hukuk kitapları, makaleler ve madde yorumları gibi literatür kaynaklarının olduğu kapsamlı bir hukuk bilgi sistemidir. LEXPERA teknolojisi ile sayısı hızla artan ve her gün değişikliğe uğrayan hukuki düzenlemeler arasındaki karmaşık bağlantılar sistematize edilerek, güncel hukuk kaynakları, etkileşim içinde olduğu diğer kaynaklarla ilişkili olarak erişilebilir hale getirilmiştir. Bilgi kaynaklarının yenilikçi bir şekilde işlenmesi, kullanıcı dostu tasarımı ve mobil cihazlardan erişim imkânı ile LEXPERA uygulamacılara, öğrenci ve akademisyenlere yenilikçi çözümler sunmaktadır.

  WEB
  WEB / Video Tur / Klavuz /

  Demo Settings
  Header Colors
  Navigation Colors
  Footer Colors