Görme Engelliler Birimi Seslendirme Çalışmaları

      Kocaeli Üniversitesi Kütüphanesi Görme Engelliler Birimi 2016-2017 öğretim yılında da Değerli Rektörümüz  Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün temin ettiği Kabartma çıktı(Braille) alma özellikli yazıcısıyla destek verdiği birimimiz kitap seslendirme gönüllüleriyle çalışmalarını sürdürdü.  
   Akademik dönem içerisinde dersleri kapsamında öğrencilerini bizlere yönlendiren Doç. Dr. Elif Karagün, Öğretim Görevlisi Esra Çoban Budak, Yard. Doç. Dr. Funda Selçuk Şirin ve  Dr. Gülbün Kıranoğlu Hocalarımız ile ortaklaşa yürüttüğümüz çalışmalarda birçok kitap görme engelli kullanıcılarımız için seslendirildi. Elektrik Mühendisliği (İ.Ö.) öğrencisi Burak Usta ise maddi sponsor ile birimimize bir adet ses kayıt cihazı daha kazandırdı. Öğrencilerin yaptıkları seslendirme çalışmalarının Birim Sorumlumuz Mehmet Kadir Urkaya tarafından teknik işlemleri gerçekleştirilip koleksiyonumuza kazandırıldı. 


     Gönüllülük çalışmalarımız engelli kullanıcılarımızın talep ettikleri materyallerin temini ve seslendirme süreçleriyle sonraki yıllarda da çalışmalarına devam edecektir. Sizler de bu çalışmalara destek olmak ve “Bilgiye engel yok!” diyebilmek için Görme Engelliler Birimimizle iletişime geçebilirsiniz.


      Katkıda bulunan değerli hocalarımıza ve tüm gönüllülerimize teşekkür ediyoruz.
 

     Kaynak ve Gönüllüler Listesi: http://kutuphane.kocaeli.edu.tr/birim/p.php?icerik=gorme-engelliler-bolumu

Okunma Sayısı: 464