Önceki Sayfa

Online Abone

Anasayfam Yap - Sık Kullanılanlara Ekle       


A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
ERİŞİM VERİ TABANI BİLGİ
 
Online Abone A 'DAN  Z 'YE ELEKTRONİK DERGİ LİSTESİ

Tüm elektronik dergi koleksiyonumuzu tek çatı altında toplar ve kolay erişim sağlar, belli bir dergiyi ararken zaman tasarrufu sağlar, sahip olduğumuz veri tabanlarının neler içerdiğini gösterir, abstract ve indeks veri tabanımızdan, tam metin kaynaklarımıza linklerle kolay erişim sağlar, elektronik dergi koleksiyonu yönetimimizi kolaylaştırır, kullanımı arttırır. 

Online Abone TÜM KAYNAKLAR TOPLU ARAMA
KouLIB ARAMA MOTORU

KouLIB, Kocaeli Üniversitesi Kütüphanesi’nin kaynaklarının tamamına tek bir arayüzden erişebilmenizi sağlayan akademik bir arama motorudur.
Makaleler, dergiler, kitaplar ve çok daha fazlası KouLIB ile tek giriş noktasından kullanımınıza sunulmaktadır.             KouLIB özellikler broşür
Bu özellik KouLIB’i ciddi anlamda zaman kazandırıcı ve pratik kılar çünkü ayrı ayrı kaynaklardan arama yapmanıza gerek kalmaz.
KouLIB sizi en ilgili makalelere ulaştırır, sonuçlarınızı detaylı olarak süzerek en çok işinize yarayacak kayıtlara erişmenizi sağlar.
Ayrıca, dergilerin yeni sayıları çıktığında haberdar olmak isterseniz KouLIB’i kullanabilirsiniz. Dahası, KouLIB sizin için kaynakçanızı oluşturarak zaman ve enerji kazanmanızı sağlar.

Online Abone AMERICAN ACADEMY OF PEDIATRICS
AAP JOURNALS & PERIODICALS


PEDIATRICS

PEDIATRICS IN REVIEW

NEOREVIEWS

AAP GRAND ROUNDS

AAP NEWS


HOSPITAL PEDIATRICS

PREP AUDIO

PREP

PEDJOBS

American Academy of Pediatrics (AAP) 68 ülkeden 60.000 üyesi bulunan dünya çapında bir pediatri derneğidir.
 

· 45.000’in üzerinde makaleye tam metin erişim,

· Başka hiç bir platformda yayınlanmayan içerikler,

· Pediatri alanındaki tüm uzmanların birbirleriyle iletişime geçmesini sağlayan pediatri blogları,

· Multimedya özellikler. 


Pediatri alanında belli başlı 5 dergi yayımlamaktadır.  

1. Pediatrics

2. Pediatrics in Review

3. NeoReviews

4. AAP Grand Rounds

5. AAP News

Online Abone ACADEMIC SEARCH COMPLETE (EBSCO)

Özellikle akademik kurumlar için tasarlanmış olan Academic Search Complete (ASC), 4.400'ü hakemli dergi olmak üzere, 5.400'den fazla dergiyi tam metin olarak kullanıma sunmaktadır. Academic Search Complete, dünya üzerindeki en kapsamlı online tam metin bilgi bankasıdır. Veritabanı, tüm akademik disiplinlerden, 9.800'den fazla dergide yayınlanan makalelerin indeks ve özetleri yanı sıra, toplamda 10.900'dan fazla yayını ( monograflar, raporlar, konferans tutanakları vb ) indeksler. Veritabanı içerisindeki tam metin makaleler, taranabilir PDF formatında, 1887'li yıllara kadar geriye gidebilmektedir. ASC, 1.000'den fazla dergide yayınlanmış makalelerin taranabilir atıf ve referans bilgilerini de içermektedir.

Online Abone AMERICAN CHEMICAL SOCIETY (ACS) American Chemical Society' nin kimya ile ilgili disiplinlere ait yayınlarına tam metin erişim sağlar.         2014 dergi listesi
Online Abone AMERICAN MEDICAL ASSOCIATION (AMA) DERGİLERİ

American Medical Association (AMA), 1847 yılında ABD’de kurulmuş, en büyük mesleki tıp derneklerinden biridir. Amacı, tıp bilimini, tıp sanatını ve halk sağlığı konularındaki gelişmeleri desteklemektir. American Medical Association, tütün kullanımından ergen sağlığına, AIDS’den yaşlı bakımına, hastaların ve halkın sağlığı için önemli birçok konuda çalışmalar yapmaktadır.                                 
Dergi listesi

AMA, öncelikle JAMA, The Journal of the American Medical Association dergisini ve ardından da 9 uzmanlık alanı yayını olan Archives Journals arşivlerini yayımlamaktadır. JAMA ve Archive Journals günümüzün, en seçkin hakemli tıp yayınları arasında değerlendirilmektedir. Her dergi, kendi alanında klinik dergi sıralamalarının başlarında yer almaktadır.

Online Abone AMERICAN PHYSICAL SOCIETY (APS) DERGİLERİ

 

PHYSICAL REVIEW A

PHYSICAL REVIEW B

PHYSICAL REVIEW C

PHYSICAL REVIEW D

PHYSICAL REVIEW E

PHYSICAL REVIEW LETTERS

REVIEWS OF MODERN PHYSICS

PROLA
(Physical Review Letters, Reviews of Modern Physics, and Physical Review A–E dergilerinin online arşivini ifade eden bir aboneliktir.)

APS, 1888 yılından bu yana Fizyoloji konu alanında yapılan çalışmaları destekleyen bir dernek olarak hizmet vermektedir. Dünya çapında fizyoloji, tıp, biyoloji, biyomühendislik vb. gibi alanlarda çalışan 10,500 aktif üyesi bulunan APS yayınevinin içerdiği dergiler INDEX MEDICUS, BIOSIS PREVIEWS ve ISI WEB OF SCIENCE gibi otorite indekslerde yeralmaktadır.

Online Abone THE ANNALS OF THORACIC SURGERY (ELSEVIER) The Annals of Thoracic Surgery dergisi 1995 yılından günümüze tam metin erişime açılmıştır.
 

The Annals of Thoracic Surgery provides outstanding original coverage of recent progress in chest and cardiovascular surgery and related fields. As the official journal of two of the largest American associations...

Online Abone APPLIED SCIENCE & BUSINESS PERIODICALS RETROSPECTIVE RETRO INDEX (EBSCO) Applied Science & Business Periodicals Retrospective, 1913-1983 döneminde yayınlanmış olan 2,000’den fazla yayını indeksleyen yaşam bilimleri ve iktisadi idari bilimler alanındaki temel indekslerden biridir. Yaklaşık 4,7 milyondan fazla kayıtın yer aldığı veritabanında, çevre mühendisliği, ekonomi, elektrik ve elektronik mühendisliği, enerji kaynakları ve araştırmaları, finans, havacılık ve uzay, endüstri mühendisliği, iletişim ve bilgi teknolojileri, iş sağlığı ve güvenliği, kimyasal maddeler ve eczacılık, maden mühendisliği, muhasebe, nükleer enerjisi ve mühendisliği, otomotiv mühendisliği, pazarlama ve satış, şirket birleşmeleri, ulaşım, uluslararası ticaret ve yayıncılık ve daha pek çok konuda birincil öneme sahip yayınları içermektedir.
Online Abone ASCE ONLINE RESEARCH LIBRARY

The American Society of Civil Engineers (ASCE) www.asce.org, 123,000’den fazla

inşaat mühendisini temsil eden profesyonel bir kuruluştur ve 1852 yılından beri faaliyet

göstermektedir.
Dünyanın en geniş inşaat mühendisliği araştırma ve uygulama makalelerinin tam metinlerini

içeren ASCE Online Research Library, tüm inşaat mühendisliği disiplinlerinden ilgilenilen

makaleleri saptamak için anlaşılabilir bir online araç sağlamaktadır.

 

• 32 adet ASCE Dergisinin 1983 yılından günümüze dek olan tüm sayıları.

• 2001 yılından günümüze dek olan ve sayıları 190’ı geçen ASCE tutanakları.

• Toplam 600,000 sayfa – yılda 40,000 yeni sayfa eklenmektedir.

• Toplam 66,000 yazı – yılda 4,000 yeni makale eklenmektedir.
Dergi listesi           ASCE Kullanım Kılavuzu

Online Abone ASTM STANDARDS AND ENGINEERING DIGITAL LIBRARY

ASTM STANDARDS

DİKKAT:

Standartlarda tarama yaparken "filter by" bölümünde "my subscription" ın işaretli olmasına dikkat ediniz.
Tarama özellikleri için
kullanım kılavuzu nu incelemenizi öneririz.     Kullanım kılavuzu

ASTM Digital Library ve Standartları'na 2010 yılında abone olunmuştur.
ASTM Digital Library, elektronik dergiler, kitaplar ve teknik yayınları kapsar.
ASTM, 1898 yılında kurulmuş, 100’den fazla farklı ülkeden 30,000’den fazla üyeye sahip
standart geliştiren kuruluştur. 
ASTM; materyaller, ürünler, sistemler ve hizmetler için
standartlar geliştirir ve yayınlar. Ana çalışma alanı; üretim teknolojileri alanlarında test ve materyallerde ar-ge ve standardizasyonu geliştirme faaliyetleridir. Tüm mühendislik disiplinlerini kapsar.
Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Digital Library'den standartlara erişim

Sayfa Başı

Online Abone BLACKWELL

Blackwell Veritabanı üç farklı kapsamda sunulmaktadır. Bunlar;
*Science and Medicine Collection (STM): Tıp, veterinerlik, hemşirelik, dişçilik, fen bilimleri, mühendislik, entomoloji konularında dergileri kapsar.
*Humanities and Social Science Collection (HSS): Sosyal ve beşeri bilimler konularında dergileri kapsar.
*Full Collection: Hem Science and Medicine Collection (STM) hem de Humanities and Social Science Collection (HSS) dergilerini  kapsar.

Online Abone BMJ JOURNALS ONLINE COLLECTION BMJ JOURNALS ONLINE COLLECTION: BMJ's collection of 22 specialist journals, many of the titles are world leaders in their field, including Gut, Heart, Thorax 
Kullanım kılavuzu   Türkçe kullanım kılavuzu
Online Abone BMJ CLINICAL EVIDENCE
 

Continually updated, Clinical Evidence is the international source of the best available evidence for effective health care. Promoting informed decision making by summarising the evidence of what's known -- and not known -- about more than 500 medical conditions and over 3000 treatments, Clinical Evidence aims to cover common or important clinical conditions seen in primary and hospital care. 
Kullanım kılavuzu  Türkçe kullanım kılavuzu

Online Abone BOOK INDEX WITH REVIEWS (EBSCO)
Kütüphanecilik sağlama danışma kaynağı

Bowker'in Global Books in Print eş değerindeki önemli bir veritabanıdır. 4 milyondan fazla kitap, 450 binden fazla müzik başlığı, 200 bin DVD, 800 bin tam metin kitap tanıtımı, 650 binden fazla içindekiler sayfasını ve 90.000'den fazla kitabın ilk bölümünü tam metin olarak kullanıma sunmaktadır. Kitapların satış rakamları dikkate alınarak oluşturulmuş reyting çalışmaları yanında, kitapların okuma düzeyleri hakkındaki bilgiler ayrıca verilmektedir. Kütüphanecilik alanındaki önemli dergilerden olan Library Journal (1 Temmuz 2005), BIR veritabanına, 10 üzerinden 10 puan vermiştir. BIR'de, 37 farklı tarama kriteri kullanılarak, çok detaylı araştırmalar yapılabilmektedir.

Online Abone BUSINESS SOURCE COMPLETE (EBSCO)

İktisadi ve idari bilimler alanında üretilmiş, dünyanın en kapsamlı tam metin veritabanıdır. Harvard, Standford, Wharton, MIT, Oxford, Cambridge, London School of Economics gibi dünyanın en önemli üniversitelerinin birincil danışma kaynakları arasındadır. Veritabanı içerisindeki tam metin makaleler, 1886'lı yıllara kadar geriye gitmesinin yanı sıra (JSTOR'un Business koleksiyonunu büyük oranda içerir), 1.200'den fazla akademik dergide yayınlanan makalelerin atıf bilgilerine de erişmek mümkündür ( ISI sadece 234 derginin atıf bilgileri vermektedir ). BSC ile kendi alanında lider tam metin hakemli dergiler yanında, tam metin kitaplar, vaka incelemeleri, şirket profilleri ve swot analizleri, bildiriler, ülke ekonomik raporları, endüstri raporları, pazar araştırma raporları ve tam metin ticari dergilere erişim mümkündür. BSC, 1.400'den fazlası hakemli dergi olmak üzere, 20.000'den fazla başlığı ( tam metin kitaplar, vaka incelemeleri, şirket profilleri, ülke ekonomik raporları, endüstri raporları, Wall Street röportajları, pazar araştırma raporları, SWOT analizleri, tartışma metinleri ) tam metin olarak kullanıma sunmaktadır.

Sayfa Başı

Online Deneme CHEMSPIDER

ChemSpider 28 milyondan fazla kimyasal yapı ve bu yapılara ait detaylar veren ücretsiz bir kimyasal yapı veri tabanıdır. 400'den fazla kaynaktan çekilen verilerle ChemSpider, tek bir arayüz altından kullanıcılara kapsamlı araştırmalar yapma imkanı sunmaktadır.
 

Search by chemical names :
•Systematic names
•Synonyms
•Trade names
•Database identifiers                      
ChemSpider kullanım kılavuzu

Search by chemical structure :
•Create structure-based queries
•Draw structures in the web page
•Use structure files from your computer

Find important data :
•Literature references
•Physical properties
•Interactive spectra
•Chemical suppliers

Online Abone COMPUTERS & APPLIED SCIENCE COMPLETE (EBSCO)

Computers & Applied Sciences Complete (CASC), geleneksel mühendislik sorunlarının bilgi birikimini temsil eden, yeni teknolojilerin iş dünyası ve toplum açısından anlamlarına ilişkin araştırma malzemelerini içeren, uygulamalı bilimler alanındaki bilimsel literatürü kapsar. CASC, 1,400'den fazla akademik dergi yayınlanan makalelerin özetleri yanı sıra, farklı bir koleksiyonlara ait diğer referans kaynaklarını da kullanıma sunmaktadır. 630'dan fazla dergiye tam metin olarak erişimin söz konusu olduğu veritabanında, bir çok mühendislik disiplini yanı sıra, bilgisayar teori ve sistemleri, yeni teknolojiler ile, teknolojinin sosyal hayata entegrasyonu ve etkilerini anlatan profesyonel bir içeriğe sahiptir. Veri tabanı, uygulamalı bilimler alanındaki en önemli dergilerin, taranabilir atıf ve referanslarını da kullanıma sunmaktadır.

Online Abone CURRENT CHEMICAL REACTIONS

Current Chemical Reactions (CCR®) dünyanın lider organik kimya dergilerinde raporlanan 400,000’i aşkın son sentetik metodları kapsar. CCR her reaksiyon için tam reaksiyon diyagramı, kritik koşullar, bibliyografik veriler ve yazar özetlerini verir. Erişim 1994 yılından bugünedir.

Sayfa Başı

Online Abone DENTISTRY & ORAL SCIENCES SOURCE

Dentistry & Oral Sciences Source™ veri tabanı, diş hekimliği konusunda dünyanın tek tam metin veri tabanıdır. Diş hekimleri ve araştırmacılara tüm araştırmalarını başlayıp bitirebilecekleri temel bir kaynak hizmeti sunar.

 

Ayrıntılı indekslemesinin yanı sıra bu disiplindeki en çok okunan akademik dergileri ve kitapları tam metin olarak sunan bu kaynak, bugünün ve geleceğin diş hekimlerinin hizmetindedir.

Diş hekimliği konusunda 300’den fazla temel akademik derginin indekslenip 250’den fazlasının tam metin olarak yer aldığı Dentistry & Oral Sciences Source™’ta ayrıca onlarca kitaba, konferans kaydına ve dergiye tam metin olarak erişebilirsiniz.

 

Dentistry & Oral Sciences Source™ veri tabanının kapsadığı alanlardan bazıları;

·        Dişbilimi ve Diş Hekimligi

·        Diş Sağlığı (Dental Public Health)

·        Diş Anesteziyolojisi (Dental Anesthesiology)

·        Endodonti (Endodontics)

·        Forensik Odontoloji (Forensic Odontology)

·        Genel Diş Hekimliği (General Dentistry)

·        Yaşlılar için Diş Tedavisi ve Bakımı (Geriatric Dentistry)

·        Çocuklar için Diş Tedavisi ve Bakımı (Pediatric Dentistry)

·        Ağız ve Çene Patolojisi (Oral and Maxillofacial Pathology)

·        Ağız ve Çene Radyolojisi (Oral and Maxillofacial Radiology)

·        Ağız ve Çene Cerrahisi (Oral and Maxillofacial Surgery)

·        Diş Düzeltimi, Ortodonti ve Ağız Ortopedisi (Orthodontics and Dentofacial Orthopaedics)

·        Kozmetik Diş Hekimliği (Cosmetic Dentistry)

·        Diş kemiği ve Diş Eti Hastalıkları (Periodontics)

·        Protez, takma diş (Prosthodontics)

·        Ve daha birçoğu... 

Yayın listesi:

        Konu başlığı listesi:  

Veritabanı hakkında detaylı bilgi:

Veritabanı broşürü (İngilizce):

Online Abone DİŞ HEKİMLİĞİ 2011 YILI E-KİTAP KOLEKSİYONU (EBSCO) Statistical and Methodological Aspects of Oral Health Research Lesaffre, Emmanuel. John Wiley & Sons Ltd John Wiley & Sons 2009
 

Clinical Sedation in Dentistry Girdler, N. M.-Hill, C. M.-Wilson, K. E. John Wiley & Sons Ltd Wiley-Blackwell 2009
 

Physical Evaluation in Dental Practice Terezhalmy, G. T.-Huber, Michaell A.-Jones, Anne Cale. John Wiley & Sons, Inc. Wiley-Blackwell 2009
 

Removable Partial Dentures Jones, John D.-García, Lily T. John Wiley & Sons, Inc. Wiley-Blackwell 2009
 

Manual of Temporomandibular Disorders Wright, Edward F. John Wiley & Sons, Inc. Wiley-Blackwell 2010
 

Textbook of Endodontology Reit, Claes.-Hörsted-Bindslev, Preben.-Bergenholtz, Gunnar. John Wiley & Sons Ltd Blackwell Pub. 2010
 

Research Writing in Dentistry Von Fraunhofer, J. A. John Wiley & Sons, Inc. Wiley-Blackwell 2010
 

Local Anaesthesia in Dentistry Brand, H. S.-Baart, J. A. John Wiley & Sons Ltd Wiley-Blackwell 2009
 

Managing Health and Safety in the Dental Practice Bonehill, Jane A. John Wiley & Sons Ltd Blackwell Pub. 2010
 

Clinical Cases in Restorative & Reconstructive Dentistry Tarantola, Gregory J. John Wiley & Sons, Inc. Wiley-Blackwell 2010
 

Basic Guide to Orthodontic Dental Nursing Grist, Fiona. John Wiley & Sons Ltd Wiley-Blackwell 2010
 

Health Behavior Change in the Dental Practice Suvan, Jean E.-Ramseier, Christoph A. John Wiley & Sons, Inc. Wiley-Blackwell 2010

Online Abone DYNAMED (EBSCO) National Science Foundation - NSF ( ABD American Ulusal Bilim Vakfı ) desteği ile üretilmiş, dünyanın en kapsamlı ve güncel, kanıta dayalı klinik referans sistemidir. 2000'e yakın hastalık hakkında doğrudan tedavi ve tanıya yönelik bilgiler verir. Basit ancak güçlü konulara ayrılmış bir menüsü, doktorlara, tıp öğrencilerine ve diğer sağlık profesyonellerine, saygın yayınlar, kuruluşlar ve katkıda bulunan klinik çalışanlarının verdiği üst düzey, sentezlenmiş bilgilere erişme olanağı sağlar. DynaMed içerisindeki bilgiler her gün gözden geçirilir ve 500'den fazla tıp dergisi doğrudan ve dolaylı olarak izlenir. Her bir dergi, kapak kapak incelenir ve her bir makale de bilimsel geçerlilik açısından değerlendirilir. Bu sistematik literatür takip süreci sayesinde, DynaMed'in içeriğini, eldeki en iyi kanıtlar belirler. DynaMed, NSF tarafından desteklenen bilimsel bir çalışmada, rast gele sorulan 698 klinik soruya, % 87 oranında cevap vererek, bir çok kanıta dayalı referans sistemini geride bırakmıştır.
DynaMed Sunum

Sayfa Başı

Online Abone E-TEZ VERİTABANLARI

PROQUEST DISSERTATIONS & THESIS - THE SCIENCES AND ENGINEERING

 

PROQUEST DT UK & IRELAND

Proquest Dissertations & Thesis - The Sciences and Engineering Collection : Bu veritabanı bilim ve mühendislik üzerine dünyanın en kapsamlı tez ve mezuniyet çalışması koleksiyonudur.

 

Proquest Dissertations & Thesis : UK & Ireland : 1716 yılından bu yana Birleşik Krallık ve İrlanda üniversitelerinde yapılmış olan doktora tezlerini kapsamaktadır.

Online Abone EBRARY ACADEMIC COMPLETE E-KİTAP VERİTABANI

70.000’nin üzerinde elektronik tam metin kitap içeren Ebrary Academic Complete E-Kitap veritabanı, Ebrary firmasına ait 16 akademik koleksiyonu kapsamaktadır. Bu zengin koleksiyonlar, lisans ve lisansüstü eğitimi gören öğrenciler, araştırmacılar ve akademisyenler için ideal bir başvuru kaynağıdır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
Ebrary Academic Complete kitap listesi: 
Ebrary Kitap İndirme kılavuzu:
Ebrary iPad İndirme Kılavuzu:
Ebrary Kindle İndirme Kılavuzu:
Ebrary Academic Complete kullanım kılavuzu: 

Ebrary veritabanının içerdiği yayınevlerinin listesi:
Online Abone EBSCO  HOST

Veri tabanları hakkında bilgi
Ebsco Host'un içerdiği veri tabanı sayısı  22'ye yükselmiştir. Toplam 12.224 dergiye erişim bulunmaktadır.
Veri tabanları:                       
Dergi listesi
-
Academic Search Complete (Tüm disiplinler)

-Applied Science & Business Periodicals Retrospective, 1913-1983
-Book Index with Reviews (BIR)
(Kütüphanecilik, sağlama, danışma kaynağı)
-Business Source Complete (İktisadi ve İdari Bilimler)
-
ERIC (Eğitim)
-
Computers & Applied Science Complete (Mühendislik, uygulamalı bilimler)
-
Dynamed (Tıp, hemşirelik, kanıta dayalı tıp)

-Education Index Retrospective : 1929-1983
-
Environment Complete (Çevre, çevre mühendisliği)
-GreenFILE(Çevre ve ilişkili disiplinler)
-
Health Source: Nursing / Academic Edition (Sağlık, tıp, hemşirelik)
- History Reference Center (Tarih)
-
Humanities International Complete (Beşeri Bilimler)
-Legal Collection (Hukuk)
-
Library, Information Science & Technology Abstracts with Full Text ( Kütüphanecilik)
-MasterFILE Premier (Sosyal bilimler)
-
MEDLINE (Tıp)
-
Newspaper Source (Danışma kaynağı)
-Professional Development Collection (Eğitim)
-
Psychology & Behavioral Sciences Collection (Psikoloji, psikiyatri)
-Regional Business News (Ekonomi)
-Religion and Philosophy (Din, felsefe)

-Serials Directory(Danışma kaynağı)
-Ulakbim Ulusal veritabanları

Online Abone EDUCATION INDEX RETROSPECTIVE : 1929-1983 (EBSCO) Education Index Retrospective: 1929-1983

Education Index Retrospective, çok-kültürlü/etnik eğitim, dil sanatları, din eğitimi, eğitimde bilgisayarlar, fen ve matematik, hükümet fonları, kütüphanecilik, literatür standartları, okul öncesi eğitim, okul yönetimi, orta öğretim, sanat dalları, sosyal çalışmalar, sürekli eğitim, uzaktan eğitim, yetişkin eğitimi, yüksek öğrenim v.b. konularında birçoğu hakemli olmak üzere 700’den fazla yayını detaylı bir şekilde indeksleyerek 835.000’den fazla kayıt sunar. Arşiv niteliğindeki literatürde aranılan bilgi, güncellenmiş konu başlıkları sayesinde günümüzün anahtar kelimeleri ile rahatlıkla bulunabilir. Ayrıca, eski tarihlere ışık tutması açısından orijinal konu başlıkları da korunmuştur.

Online Abone ELSEVIER E-BOOK COLLECTIONS:

MATERIALS SCIENCE 2009-2010

PHARMACOLOGY, TOXICOLOGY and PHARMACEUTICAL SCIENCE 2009


MEDICINE and DENTISTRY 2009-2011
Elsevier e-kitap koleksiyonlarından Materials Science 2009-2010, Pharmacology, Toxicology and Pharmaceutical Science 2009, Medicine and Dentistry 2009-2011 koleksiyonlarına abone olunmuştur.
Kitap listesi için tıklayınız.
Online Abone ELSEVIER( SCIENCE DIRECT) Sosyal bilimler, iktisadi-idari bilimler, tıp, eczacılık, biyoloji, moleküler biyoloji, mikrobiyoloji, immunoloji, genetik, kimya, kimya mühendisliği, biyokimya, sanat, beşeri bilimler, tarım, inşaat mühendisliği, bilgisayar bilimleri, yer bilimleri, malzeme bilimi, teknoloji, mühendislik, çevre bilimleri, fizik, matematik, astronomi konularında 2242 dergiye sınırsız tam metin erişim mümkün olmaktadır. Elsevier dergileri yanı sıra, Academic Press dergilerine de erişilebilecektir. Academic Press içinde, Churchil Livingstone, W B Saunders, Mosby, Bailliere Tindall yayınevlerinin dergileri bulunmaktadır.
Science Direct Hızlı Başlangıç Kılavuzu(Eng)

Science Direct Hızlı Başlangıç Kılavuzu(Tur)


DERGİ LİSTESİ               

Yeni Elsevier Platformu SciVerse Hub 28 Ağustos 2010 tarihinde kullanıma girmiştir. Kullanıcı gruplarına yönelik Türkçe hazırlanan " SciVerse Hub Kullanıcı Eğitim Videosu" için tıklayınız.  
SciVerseHubTürkçe tanıtım dokümanı
SciVerse ScienceDirect Türkçe tanıtım dokümanı

SciVerse Türkçe kullanım Kılavuzu
İlgili platform üzerinde yer alan uygulamalar bilimsel topluluğun araştırma ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik uygulamaları içermekte olup, uygulamalara ücretsiz erişim sağlanabilmektedir.

Online Abone ENVIRONMENT COMPLETE (EBSCO) Environment Complete veri tabanı, çevre ve ilişkili akademik disiplinlerdeki en önemli danışma kaynağı olan Environment Index'de yer alan kayıtları ve ek olarak 600'den fazla dergiyi tam metin olarak kullanıma sunar. Ayrıca 1.660'dan fazla uluslararası dergiyi taramaktadır. Veri tabanı, çevre ile ilgili yapılan akademik çalışmalarda en çok kullanılan "Environmet" dergisini, 1975'den günümüze tam metin olarak içermesinin yanısıra, "Ecologist, Conversation Biology" gibi dergileri de tam metin olarak kullanıma sunmaktadır. Environment Complete, aralarında Encyclopedia of World Environmental History (3 cilt ), Advances in Water Treatment & Environmental Management gibi, 100'ün üzerinde tam metin kitabı da içermektedir. Tarım alanları, ekosistem, enerji, yenilenebilir enerji kaynakları, doğal kaynaklar, deniz ve okyanuslar, coğrafya, nüfus, içme suları, çevre kirliliği, teknoloji, hukuk, planlama, sosyal etkiler, şehir ve bölge planlama veritabanındaki bazı konu başlıklarıdır.
Online Abone ERIC (EBSCO) Eğitim ve ilişkili akademik disiplinlerdeki araştırmacıların temel danışma kaynağıdır. Educational Resource Information Center (Eğitim Kaynakları Bilgi Merkezi) tarafından üretilen bir veri tabanıdır. 1966 yılından günümüze 1.2 milyondan fazla kayıt 
(makaleler, kitaplar, tezler, bildiriler, teknik raporlar vb dokümanlar ) kullanıma sunulmaktadır. Veritabanında 600'den fazla dergi indekslenmektedir. EBSCOhost ERIC veritabanıyla 100 binden fazla ERIC dokümanına tam metin olarak erişim mümkündür.
Online Abone EUROPEAN JOURNAL OF CARDIOTHORACIC SURGERY (OXFORD DERGİSİ)
The primary aim of the European Journal of Cardio-Thoracic Surgery is to provide a medium for the publication of high-quality original scientific reports documenting progress in cardiac and thoracic surgery. The journal publishes reports of significant clinical and experimental advances related to surgery of the heart, the great vessels and the chest. The European Journal of Cardio-Thoracic Surgery is an international journal and accepts submissions from all regions. The journal is supported by a number of leading European societies.

The European Journal of Cardio-Thoracic Surgery publishes Original Articles, Case Reports, How-to-do-it reports, Reviews, Images in Cardio-thoracic Surgery, and Letters to the Editor. Papers are submitted to peer review by members of the Editorial and Advisory Board and by other invited reviewers. Selected papers from the annual meetings of the European Association for Cardio-Thoracic Surgery are printed in the journal.

Sayfa Başı

Online Abone FERTILITY AND STERILITY (ELSEVIER) Fertility and Sterility

Official Journal of the American Society for Reproductive Medicine
 

Fertility and Sterility is an international journal for obstetricians, gynecologists, reproductive endocrinologists, urologists, basic scientists and others who treat and investigate problems of infertility and human reproductive disorders. The journal publishes juried original scientific articles in clinical and laboratory research relevant to reproductive endocrinology, urology, andrology, physiology, immunology, genetics, contraception, and menopause.

Fertility and Sterility encourages and supports meaningful basic and clinical research, and facilitates and promotes excellence in professional education, in the field of reproductive medicine.

Online Abone FIBONACCI QUARTERLY (e-dergi) As the primary publication of the Fibonacci Association, The Fibonacci Quarterly provides the focus for worldwide interest in the Fibonacci number sequence and related mathematics.

Sayfa Başı

Online Abone GEOSCIENCE WORLD (GSW)

GEOREF

GeoScience World yer bilim ve jeoloji alanlarında çok kapsamlı bir veritabanıdır. 47 adet dergi içermektedir.
GSW Dergi listesi

GeoRef veritabanı her yıl 100.000’den fazla referans içeriği eklemesiyle büyümektedir. Şu an için 3 milyon kaynak yer almaktadır. Bu kaynaklar, dergi, kitap, harita, grafik, konferans bildirileri, raporlar ve tezleri içermektedir.
Yayın dili İngilizce dışında olan kaynaklara da GeoRef In Process kanalı ile yayın öncesinde ulaşma imkanı bulunmaktadır.

Derinlemesine indeksleme teknolojisi tam metine gitmeden görsellere doğrudan ulaşma imkanı vermektedir.

Online Abone GREENFILE(EBSCO) GreenFILE, çevre, çevre kirliliği, sürdürülebilir tarım, yenilenebilir enerji kaynakları, geri dönüşüm gibi çevre ve ilişkili bir çok konu başlığındaki makaleleri içermektedir. Veritabanında  300 bine yakın bibliyografik kayıt yanında, 4.500’ün üzerinde çevre ile ilgili açık erişimli tam metin makaleye de erişim mümkündür.

Sayfa Başı

Online Abone HEALTH SOURCE : NURSING/ACADEMIC EDITION (EBSCO) Bu veritabanı, çeşitli tıbbi disiplinlerdeki yaklaşık 550 dergiyi (441'I hakemli) tam metin olarak kullanıma sunmaktadır. Health Source: Nursing/Academic Edition ayrıca yaklaşık 850 dergide yayınlanan makalelerin özet ve indeks bilgilerini içermektedir. Veritabanı, Amerikan Eczacılar Birliği tarafından hazırlanan Lexi-PAL Drug Guide (1.300 jenerik ilacın kullanımı ile ilgili hazırlanmış eğitim dokümanını 4.700 ilacın ticari isimlerleri ile birlikte içermektedir. Creative Nursing, Issues in Comprehensive Pediatric Nursing, Issues in Mental Health Nursing, Journal of Advanced Nursing, Journal of Child & Adolescent Psychiatric Nursing, Journal of Clinical Nursing, Journal of Community Health Nursing, Journal of Nursing Management, Nursing Ethics, Nursing Forum, Nursing Inquiry… bazı önemli tam metin akademik dergilerdir.
Online Abone HİPERKİTAP VERİTABANI

Sunum

Kullanım kılavuzu

Kitap listesi


Hiperkitap; Hiperlink tarafından geliştirilmiş, bilim insanlarının, öğrencilerin ve meraklıların akademik bilgiye hızlı ve kolay erişebildikleri Türkiye’nin ilk Türkçe online e-kitap veritabanıdır.
Hiperkitap’ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 300 yayınevinin 12.000’den fazla e-kitabı bulunmaktadır.  Hiperkitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir. Önde gelen üniversitelerin akademik yayınları da Hiperkitap’ta yer almaktadır.
 

Kullanıcılar; Hiperkitap’ta bulunan 12.000’den fazla e-kitabı online olarak görüntülemenin yanı sıra bilgisayarlara, android cihazlara, iPad ve iPhonelara ödünç alabilmektedirler. Böylece internet erişimine ihtiyaç duymadan e-kitaplardan yararlanabilmektedirler.  “My library” özelliğiyle Hiperkitap’ta kendi kütüphanelerini oluşturarak e-kitap sayfalarında notlar alabilmekte, 60 sayfaya kadar çıktı alıp paylaşabilmekte, farklı formatlarda atıf verebilmektedirler.

Online Abone HISTORY REFERENCE CENTER (EBSCO) History Reference Center 2.000'den fazla referans kitabıyla birlikte, tam metin tarih ansiklopedilerini, kurgusal olmayan tarih kitaplarını, 130'dan fazla tarih dergisini, 59.600 tarihi belgeyi, 50.000'den fazla tarihi kişiliğe ait biyografileri, 110.200'den fazla tarihi fotoğraf ve haritayı ve 80 saati aşkın tarihi videoyu kullanıma sunmaktadır.
Online Abone HUKUKTÜRK MEVZUAT & İÇTİHAT VERİTABANI  
Online Abone HUMANITIES INTERNATIONAL COMPLETE (EBSCO) Humanities International Complete, Reed Elsevier grubu tarafından yayınlanan Library Journal dergisi ve Harvard Üniversitesi elektronik kaynaklar sorumlusu Cheryl LaGuardia'ya göre 10 üzerinde 10.5 puan almış, beşeri bilimler tam metin veritabanıdır. Humanities International Complete™ dünya üzerinde, beşeri bilimler alanında yayınlanmakta olan yüzlerce dergi, kitap ve diğer yayınlanmış kaynakların tam metinlerini kullanıma sunar. EBSCO Publishing tarafından üretilmiş olan bu veri tabanı, Humanities International Index'ten (Uluslararası Beşeri Bilimler İndeksi) (2000'ün üzerinde dergi ve 2 milyonun üzerinde kayıt) ile birlikte çoğu diğer veri tabanlarında bulunmayan özgün tam metinler içerir. Veritabanında, 670 derginin tam metni bulunmaktadır. Sadece basılı aboneliği mümkün olan, herhangi bir veritabanı veya e-dergi paketinde bulunmayan, e-dergi aboneliğinin söz konusu olmadığı PARIS REVIEW dergisi, 1953'den günümüze ambargosuz tam metin olarak veritabanında yer almaktadır. Humanities International Complete, beşeri bilimlerin tüm yönleri ile ilgilenen araştırmacılar için, akademik ve yaratıcı düşünce ile ilgili dünya çapında içeriği ile eşsiz bir kaynaktır.

Sayfa Başı

Online Abone IEEEXPLORE IEL veritabanı, elektrik-elektronik mühendisliği, bilgisayar bilimleri, uygulamalı fizik ve biyomedikal/biyoteknoloji alanlarında IEEE ve IEE'nin 413 dergisi ve toplamda 1220 konferans serisinin, 1988 yılından itibaren tüm içeriğine tam metin olarak erişim sağlar. 1950-1987 döneminden seçilen 100,000'e yakın makaleye ve 2400 adet güncel IEEE standardına da tam metin erişim mevcuttur. Dergi listesi
Online Abone INFORMA HEALTH CARE DERGİLERİ

Informa Healthcare koleksiyonu;  171 dergi içindeki  aşağıdaki önemli konuları içermektedir:

Addictions Anaesthesiology Audiology Biotechnology Book Series Cardiology Cell Biology Communication Disorders Critical Care Dentistry Dermatology and Cosmetic Science Disability and Rehabilitation Drug Delivery Drug Metabolism Emergency Medicine Encyclopedias and Major Reference Works Endocrinology/Diabetes Expert Opinion
Gastroenterology General Medicine Haematology Healthcare Economics Immunology Infectious Diseases Internal Medicine Laboratory Medicine Medical Education Medical Equipment Medicinal Chemistry Microbiology Nanomedicine Neurology/Neurosurgery Nursing Nutrition Obstetrics and Gynaecology Occupational Therapy Oncology
Ophthalmology Orthopaedics Otorhinolaryngology Paediatrics Pain Management Pathology Pharmaceutical Science Physiotherapy Preclinical Research Psychiatry Radiology Regulatory Reproductive Medicine Respiratory Rheumatology Sleep Medicine Sports Injury Surgery Toxicology Urology and Nephrology                        Dergi listesi

Online Abone INTERNATIONAL JOURNAL OF HEALTH SERVICES (e-dergi) The Journal contains articles on health and social policy, political economy and sociology, history and philosophy, ethics and law in the areas of health and health care. The Journal provides analysis of developments in the health and social sectors of every area of the world, including relevant scholarly articles, position papers, and stimulating debates about the most controversial issues of the day. It is of interest to health professionals and social scientists interested in the many different facets of health, disease, and health care.
Online Abone

IOP ELECTRONIC JOURNALS

Fizik konusunda 11 yıllık geriye dönük olarak tam metin makalelere, 30 yıl geriye dönük olarak bibliyografik bilgiye erişim sağlayan bir veri tabanıdır. IOP Türkçe kullanım kılavuzu

Online Abone ITHENTICATE INTIHAL PROGRAMI

Kayıt için isim soyad ve e-posta bilgilerinizi nyilmaz@kocaeli.edu.tr adresine bildirebilirsiniz.
Hızlı başlangıç kılavuzu

iThenticate İntihal Veri Tabanı Kullanım Kılavuzu
iThenticate Document Viewer Benzerlik Raporu Kılavuzu
Ithenticate datasheet general
Ithenticate datasheet academic

Ithenticate summary

Online Abone

İKTİSAT İŞLETME FİNANS DERGİSİ

Erişim 2013-2014 yılları için geçerlidir. Arşiv sayılarına erişim bulunmamaktadır.

Sayfa Başı

Online Abone JCR (JOURNAL OF CITATION REPORTS)

JCR (Journal Citation Reports) veri tabanı 2006 yılından günümüze bilimsel dergilere ait etki faktörlerini ve performans ölçümlerini içerir.

Online Abone JOURNAL OF ENDODONTICS (ELSEVIER) Journal of Endodontics 2010 yılından günümüze tam metin erişime açılmıştır.
Online Abone JOURNAL OF PERIODONTOLOGY Journal of Periodontology 1949- yılından itibaren tam metin erişime açılmıştır.
Online Abone JOURNAL OF THE AMERICAN ACADEMY OF CHILD AND ADOLESCENT PSYCHIATRY (ELSEVIER) Journal of the American Academy of Child and Adolescent Psychiatry 1995 yılından itibaren tam metin erişime açılmıştır.
Online Abone JOURNAL OF THORACIC AND CARDIOVASCULAR SURGERY (ELSEVIER) Journal of Thoracic and Cardiovascular Surgery 1995 yılından itibaren tam metin erişime açılmıştır.

The Journal presents original, peer-reviewed articles on conditions of the chest, heart, lungs, and great vessels where surgical intervention is indicated. An official publication of The American Association...

Online Abone

JSTOR (Journal Storage) 

 

JSTOR (Journal Storage) veritabanı, uluslararası düzeyde yayınlanmış 359 hakemli dergiyi kapsar. Dergiler ilk çıkış yılından günümüze kadar olan (son 2-5 yıl hariç) tüm sayılarına erişilmektedir. Arşiv niteliğinde bir veritabanıdır. Antropoloji, arkeoloji, ekoloji, Amerika ve Afrika çalışmaları, Asya çalışmaları, bitki bilimi, işletme, Ortadoğu çalışmaları, ekonomi, maliye, eğitim, fen bilimleri, tarih, dil, edebiyat, felsefe, siyaset bilimleri, nüfus etüdleri, sosyoloji, coğrafya, din, folklör, film, gösteri sanatları, müzik, istatistik ve matematik konularını kapsamaktadır.      JSTOR Dergi Listesi
JSTOR Kullanım Kılavuzu

Sayfa Başı

Online Abone KLUWER ONLINE Biyoloji, Tarim, Tıp, Ekonomi, İşletme, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Hukuk, Doğa ve Çevre, Mühendislik konularında yaklaşık 750 dergiyi kapsamaktadır. 2003 yıllarında 38 adet Maik Nauka dergisi de seçenekli olarak sunulmaktadır.  Tamamı olmamakla birlikte, tam metin olarak en eski 1997 yılına kadar erişim mümkündür. Bazı dergilerin tam metinlerine erişim başlangıcı 1998, 1999, 2000 yıllarındadır.

Sayfa Başı

Online Abone LEGAL COLLECTION (EBSCO) Tam metin hukuk veritabanıdır. Uluslararası alanda en çok başvurulan 250 hukuk dergisini tam metin olarak kullanıma sunar. Adli suçlar ve davalar, uluslararası hukuk, yasalar, organize suç, sağlık hukuku, iş hukuku, çevre hukuku vb konular veritabanındaki bazı konu başlıklarıdır.
Online Abone LIBRARY INFORMATION SCIENCE & TECHNOLOGY ABSTRACTS WITH FULL TEXT (EBSCO) Library, Information Science & Technology Abstract with Full Text (LISTA with Full Text), kütüphanecilik ve enformasyon bilimleri alanındaki yayınları derleyen,kendi alanındaki en temel danışma kaynağıdır. Dünya'da, kütüphanecilik ve ilişkili disiplinlerdeki tek tam metin derleyici veritabanıdır. 690'den fazla süreli yayın yanında kitap, araştırma raporları ve tutanakları indekslerken, 180'den fazla tam metin dergiyi kullanıma sunmaktadır. Konu başlıkları arasında kütüphanecilik, tasnif, kataloglama, bibliyometri, online bilgi alma, bilgi yönetimi, bilişim sektörü ve benzer / ilişkili konular yer almaktadır. Veritabanı içerisindeki kayıtlar, 1960 ortalarına kadar geriye gitmektedir. Türk Kütüphaneciliği Dergisi veritabanında 2006 yılından günümüze indekslenirken, Bilgi Dünyası dergisi, 2007 yılından itibaren tam metin olarak veritabanında yer almaktadır.

Sayfa Başı

Online Abone MASTERFILE COMPLETE (SOSYAL BİLİMLER)(EBSCO)

MasterFILE™ Complete; 1922 tarihinden günümüze kadar olan bir dönemi kapsayan, 2000'i aşkın genel referans kaynağını tam metin olarak kullanıma sunar.

 

Hemen hemen tüm genel ilgi alanlarını içeren MasterFILE™ Complete ayrıca, yaklaşık 1,000’den fazla tam metin referans kitabını, 85,000’i aşkın biyografiyi, 107,000’den fazla temel kaynak belgeyi ve 510,000’den fazla fotoğraf, harita ve bayraktan oluşan bir görüntü arşivini de içermektedir.

Online Abone MATHSCINET 1940 yılına kadar geriye uzanan bir yelpazedeki matematik konulu makalelerin bibliyografik bilgilerini, atıflarını ve eleştirilerini içermektedir. Bazı dergilere tam metin erişim sunulmaktadır.
Online Abone MEDLINE(EBSCO) Tıp ve sağlık alanındaki temel danışma kaynağıdır. MEDLINE, tıp, hasta bakımı, dişçilik, veterinerlik, sağlık bakım sistemi, klinik öncesi bilimler ve benzeri birçok konu hakkında önemli tıbbi bilgiler içerirr. National Library of Medicine tarafından oluşturulmuş MEDLINE, 4.800'den fazla tıp dergisinde yayınlanmış makalelerin özetlerini içermektedir. Medline kendisine özel, detaylı MeSH konu başlıklarını ve indeksleme yöntemlerine sahiptir.

Sayfa Başı

Online Abone NEOREVIEWS (e-dergi)

       

NeoReviews is the American Academy of Pediatrics' peer-reviewed online-only journal focusing on neonatal and perinatal topics.

NeoReviews each month delivers 3 to 4 expert-written clinical reviews, case discussions, basic science insights and "on the horizon" pieces. Since January 2009, all clinical articles have been mapped to the American Board of Pediatrics (ABP) knowledge statements for neonatology.

Online Abone NEWSPAPER SOURCE PLUS (DANIŞMA KAYNAĞI)(EBSCO)

Newspaper Source™ Plus; A’dan Z’ye 860 adet gazeteyi tam metin olarak içermesi yanısıra, 35 milyondan fazla tam metin makale içermektedir. Veritabanındaki önemli gazetelerin başlıcaları; New York Times (1985’ten günümüze), The Christian Science Monitor, Irish Times (Ireland), San Francisco Chronicle, The Sydney Morning Herald (Australia), The Times (UK), Toronto Star, USA Today, The Washington Post, The Washington Times (DC), ve diğerleri...

 

Newspaper Source™ Plus, ABC News (American Broadcasting Company), ABC (Australian Broadcasting Corporation), CBC (Canadian Broadcasting Corporation), CBS News, CNBC, CNN, CNN International, FOX News, MSNBC, National Public Radio, PBS vs. gibi 857,000’den fazla TV ve radyo haber ve programlarının tam metnini kullanıma sunmaktadır.

Sayfa Başı

Online Abone OPERATIVE DENTISTRY (e-dergi) Operative Dentistry dergisi 2014 yılından itibaren tam metin erişime açılmıştır.

2006-2011 yılları arası da tam metin erişime açıktır.

 

Operative Dentistry is a refereed, international journal published bi-monthly and distributed to subscribers in over 50 countries.

Papers were submitted by authors from 45 countries, in the categories of Clinical Research, Laboratory Research, Clinical Techniques/Case Presentations and Invited Papers, as well as Editorials and Abstracts.

Online Abone

O V  I  D

Ovid’den 346 tıp dergisine 2000 yılından itibaren yıl bazında değişimli olarak tam metin erişim imkanı sağlar. Geriye dönük olarak  impact faktörü en yüksek olan 50 dergiye erişim mümkün olacaktır.   
 

OVID 2015 Güncel dergi listesi

OVID 2015 Yeni eklenen dergiler

OVID Sunum   
OVID Y
eni Arayüz kullanım kılavuzu

Online Abone OXFORD JOURNALS   278 adet Oxford University Press dergilerine tam metin erişim mümkündür.
OJO DERGİ LİSTESİ

Sayfa Başı

Online Abone PEDIATRICS (e-dergi)

        PEDIATRICS is an official peer-reviewed journal of the American Academy of Pediatrics. In the inaugural January 1948 issue of PEDIATRICS, the editor, Hugh McCulloch, articulated the journal's vision: "The content of the journal is... intended to encompass the needs of the whole child in his physiologic, mental, emotional, and social structure. The single word, PEDIATRICS, has been chosen to indicate this catholic intent." PEDIATRICS continues this legacy, publishing original research, clinical observations, and special feature articles in the field of pediatrics, as broadly defined. Contributions pertinent to pediatrics are also included from related fields such as nutrition, surgery, dentistry, public health, child health services, human genetics, basic sciences, psychology, psychiatry, education, sociology, and nursing.

Online Abone PROFESSIONAL DEVELOPMENT COLLECTION (EBSCO) Profesyonel eğitmenler için tasarlanmış olan bu veritabanı eğitim ve ilişkili disiplinlerden 343'ü hakemli dergi olmak üzere yaklaşık 506 dergiyi tam metin olarak kullanıma sunmaktadır. Ayrıca bu veritabanında 200'den fazla eğitim raporu bulunmaktadır. Professional Development Collection, dünya üzerindeki en kapsamlı tam metin eğitim dergileri arşividir. Chronicle of Higher Education, Educational Leadership, Journal of Education, Journal of Higher Education, Journal of Learning Disabilities, Theory Into Practice… veritabanındaki bazı önemli dergilerdir.
Online Abone PROQUEST VERİTABANLARI

 

PROQUEST CENTRAL

PROQUEST DISSERTATIONS & THESIS - THE SCIENCES AND ENGINEERING COLLECTION

PROQUEST DISSERTATIONS & THESES : UK & IRELAND

ProQuest Central:

ProQuest Central is the largest, multidisciplinary, full-text database available in the market today. This resource provides access to 30 of ProQuest's most highly used databases, with a variety of content types across over 160 subjects, making this the broadest single research resource in the world. ProQuest Central won the Software & Information Industry Association (SIIA) 2010 CODiE Award for Best Online General Reference Service.

For more information please click:
Proquest Dissertations & Thesis - The Sciences and Engineering Collection :
Bu veritabanı bilim ve mühendislik üzerine dünyanın en kapsamlı tez ve mezuniyet çalışması koleksiyonudur.

 

Proquest Dissertations & Thesis : UK & Ireland : 1716 yılından bu yana Birleşik Krallık ve İrlanda üniversitelerinde yapılmış olan doktora tezlerini kapsamaktadır.

 

YENİ PLATFORM SUNUM

Online Abone PSYCHOLOGY & BEHAVIORAL SCIENCES COLLECTION (EBSCO) Bu veritabanı, 549'u hakemli dergi olmak üzere, yaklaşık 567 tam metin dergiyi kullanıma sunar. Psychology & Behavioral Sciences Collection, duygusal ve davranışsal özellikler, psikiyatri ve psikoloji, zihinsel işlemler, antropoloji ve gözlemsel ve deneysel yöntemler gibi konuları içerir. Bu veritabanında yer alan tam metin başlıklarının neredeyse tümü PsycINFO içinde indekslenmektedir.

Sayfa Başı

 

Sayfa Başı

Online Abone REGIONAL BUSINESS NEWS (EBSCO) Bu veritabanı, bölgesel iş dünyası yayınları için kapsamlı tam metin bilgiler sağlamaktadır. Regional Business News, ABD'deki büyük şehir ve kırsal alanların tamamından 50 iş dünyası dergisi, gazete ve haberler içermektedir.
Online Abone RELIGION AND PHILOSOPHY COLLECTION (EBSCO) Bu veritabanı dünya dinleri, başlıca mezhepler, din tarihi, bilgibilim, politik felsefe, dil felsefesi, ahlak felsefesi ve felsefe tarihi gibi başlıkları kapsamaktadır. Religion & Philosophy Collection, 250'den fazlası hakemli dergi olmak üzere, 290'dan fazla tam metin dergiyi kullanıma sunmaktadır.
Online Abone ROYAL SOCIETY OF CHEMISTRY ( RSC)

RSC bilgi için tıklayınız
RSC 2015 dergi listesi
1841 yılında kurulan Royal Society of Chemistry analitik kimya, biyomoleküler kimya, biyometal, biyoteknoloji, katalizörler, kimyasal biyoloji, kristal mühendisliği, çevre bilimi, yeşil kimya, inorganik kimya, malzeme bilimi, medikal bilimleri, nano bilimi, doğal ürünler, organik kimya, fotokimyasal bilimler, foto-biyolojik bilimler, fiziko-kimya, polimer bilimler, yumuşak malzemeler, ve sistemler biyolojisi gibi kimya biliminin tüm dallarını kapsayan dergiler ve kitaplar yayımlamaktadır.

·         Kimya alanında yayın yapan yayıncılar içerisinde en iyi sıralama

o   RSC dergilerinin %33’ü 5 ve üzeri Etki Faktörü değerine sahiptir

o   RSC dergilerinin %83’ü 3 ve üzeri Etki Faktörü değerine sahiptir

·         Disiplinler arası kimya kategorisinde yer alan en iyi 20 dergiden 6’si RSC yayınevine ait

·         400’e yakın veri kaynağından 32 milyon kimyasal yapıya ücretsiz (abonelik ya da kayıt olmak gerekmeksizin) erişim imkanı sunan ChemSpider bileşen arama motoru

 RSC ile;

 ·         1841 yılından günümüze yayımlanmış 42 dergiye

·         RSC’nin 32 milyondan fazla kimyasal yapıya ilişkin detaylar veren bileşen arama motoru ChemSpider veri tabanına

·         RSC tarafından yayımlanan Highlights in Chemical Biology, Highlights in Chemical Science, Highlights in Chemical Technology aktüel kimya dergisine

·         Analytical Abstracts, Catalysts and Catalysed Reactions, Chemical Hazards in Industry gibi ücretsiz 6 veri kaynağına kullanıcı sınırlaması olmaksızın erişebileceksiniz.

Sayfa Başı

Online Deneme SAFARİ ELEKTRONİK KİTAP KOLEKSİYONU

Safari Business Books

Safari Tech Books Online
Safari, profesyonel teknik IT kitaplarını kapsayan IT Tech Books Online kitapları ve işletme - yönetim bilimleri alanında yayınlanan Business Books online kitaplarını kapsayan ve sürekli genişlemeye devam eden elektronik bir veritabanıdır. Hızla büyüyen Safari Elektronik Kitaplar koleksiyonundaki kitap sayısı toplamda 20.000’e ulaşmıştır.

SAFARI Technical Books Online: Toplam erişilecek kitap sayısı: 17.000

SAFARI Business Books Online: Toplam erişilecek kitap sayısı: 3.000    Kitap listesi

Safari Technical Books kitap listesi
Safari Business Books kitap listesi
Safari Business Books

Safari Business Books Online includes over 1,630 professional textbooks, delivering instant, reliable answers to important topical business questions and research needs. It covers a wide range of critical business skills ranging from communication and problem-solving to leadership, customer service and employee performance. Safari Business Books Online includes imprints from well-known publishers such as Addison Wesley, Alpha Books, Financial Times - Prentice Hall, Prentice Hall PTR, QUE, and Sams Publishing.

 

Safari Tech Books Online

ProQuest now offers Safari Tech Books Online--your sole source for online information technology books from the industry's two leading publishers.

Online Abone SAGE JOURNALS ONLINE İletişim, eğitim, yönetim ve Organizasyon, malzeme bilimi, kriminoloji, hemşirelik ve sağlık bilimleri, siyaset, politika, psikoloji, sosyoloji ve kentsel araştırmalar ve şehir planlamaları konularını içermektedir.        Dergi listesi               2014 yılı eklenen-çıkan dergiler
Online Abone SCOPUS

Scopus bibliyometrik araçlarla birlikte araştırmayı izlemeye, analiz etmeye ve görselleştirmeye yarayan; hakemli yayınlardan oluşan en büyük makale ozu ve atıf veri tabanıdır.
Scopus Hızlı Başlangıç Kılavuzu(Eng)
Scopus Hızlı Başlangıç Kılavuzu(Tur)
Search millions of abstracts & index data with Scopus

Scopus is the world’s largest abstract and citation database of peer-reviewed literature with smart tools that track, analyze and visualize research. Easy to use and comprehensive, Scopus is designed to quickly find the information researchers need. Tools to sort, refine and quickly identify results help you focus on the outcome of your work. You can spend less time mastering databases and more time on research.
• Over 20,500 titles from 5,000 publishers worldwide

• Contains 49 million records, 78% with abstracts

• Includes over 5.3 million conference papers

• Provides 100% Medline coverage

• Interoperability with ScienceDirect, Engineering Village and Reaxys, a unique chemistry workflow solution

Online Abone SERIALS DIRECTORY (EBSCO) Dünyanın en kapsamlı süreli yayınlar referans kaynağıdır. 108.235 yayıncıdan 212.000'den fazla süreli yayın hakkında detaylı bilgilere erişmek mümkündür. Yayıncıların web siteleri ve e-mail adreslerine, LC ve Dewey numaralarına, dergilerin hangi veritabanlarında indekslendiklerine kadar, dergilerle ilgili çok özel ve detaylı bilgilere erişmek mümkündür.
Online Abone SPORTDISCUS
Sport Information Resource Centre (SIRC) tarafından geliştirilen Sport Discus; spor, fitness ve spor hekimliği konularında 520 den fazla dergi içeren  tam metin bilgi veren bir veritabanıdır. Uluslararası kapsamda bu veritabanı egzersiz fizyolojisi, spor hekimliği, fizik tedavisi, fitness, antrenman, antrenörlük ve diğer spor dallarıyla ilgili konularda dergi ve monografik literatürün bibliyografik künyelerini içerir. Tez ve monografilere 1949 yılından, dergilere ise 1975'ten günümüze erişim mümkündür Dergi listesi
Online Abone

 SPRINGER

1993'den günümüze Springer Yayınevinin dergilerine tam metin erişim sağlayan disiplinlerarası bir veri tabanıdır. 
Dergi listesi
Online Abone SPRINGER ARŞİV KOLEKSİYONU
BUSINESS ECONOMICS

HUMANITIES SOCIAL SCIENCES & LAW
COMPUTER SCIENCE

EARTH & ENVIRONMENTAL SCIENCE

Springer Yayınevi dergi koleksiyonlarından Business Economics, Humanities Social Sciences & Law, Computer Science, Earth & Environmental Science adları altında 4 konu başlığındaki dergilerin arşivlerine vol.1 den 2010 yılı sonuna kadar SpringerLink platformu üzerinden erişim sağlanmıştır.
Business Economics ve Humanities Social Sciences & Law dergi listesi
Computer Science, Earth & Environmental Science dergi listesi
Online Abone SPRINGER BOMEDICAL & LIFE SCIENCES E-KİTAP KOLEKSİYONU

Springer Biomedical & Life Sciences Koleksiyonu e-kitaplarından 2010 yılına ait 364 adet e-kitaba satın alma yoluyla erişim sağlanmıştır.  Kitap listesi

Sayfa Başı

Online Abone TAYLOR & FRANCIS (INFORMAWORLD) E-DERGİLERİ

 

Veritabanı Sosyal ve Beşeri Bilimler ; Fen Bilimleri, Teknoloji ve Tıp alanlarında toplam 1626 elektronik dergiden oluşmaktadır.
Dergi listesi

Online Abone TEACHER REFERENCE CENTER (EBSCO)  
Online Abone THIEME MEDICAL JOURNALS Thieme dergi listesi
Online Abone TURKOMP ULUSAL GIDA KOMPOZİSYON VERİTABANI

TÜBİTAK- MAM Gıda Enstitüsü’nün Sağlık Bakanlığı ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile yürüttüğü proje kapsamında Ulusal Gıda Kompozisyon Veri Tabanı (TURKOMP) oluşturulmuştur.

TürKomp’ta 500’den fazla gıdaya ait 100 bileşen için yaklaşık 63.000 veri bulunmaktadır.

Veri tabanı üzerinden gıdaların enerji ve besin değerlerine ulaşabilir, aramalarınızı “gıdaya”, “bileşene” ve “beslenmeye” göre yapabilir, bileşenlere göre gıdaları çoktan aza doğru sıralayabilirsiniz.  Ayrıca iki farklı besinin besin değerleri açısından karşılaştırılması mümkündür.

 

Online Abone TURNITIN ÖĞRENCİ ÖDEVİ İNTİHAL PROGRAMI Turnitin ile :              
• Öğrenciler daha iyi birer araştırmacı ve yazar haline gelirler. Daha orijinal içerikli çalışmalar ortaya koyarlar ve kaynak materyalleri doğru kullanmayı ve doğru alıntı yapmayı öğrenirler.

• Öğretmenler zamandan tasarruf ederler. Turnitin’in kolay okunur Orijinallik Raporu sayesinde, daha önce şüphelendikleri intihallerin kanıtlarını araştırmak için harcadıkları zamanı şimdi daha iyi yazarlar yetiştirmek üzere geri bildirimde bulunmak için kullanırlar.

• Kurumlar, eğitim ve öğretim düzeylerini geliştirirler. Turnitin’in sürekli kullanımı, kuruma,kendisini, eğitim misyonunu ve verdiği diploma derecelerinin tamlığını garanti altına almada yardım eder.

Sistemin kullanılmaya başlaması için:

Sayfa Başı

Online Abone ULAKBİM TÜRKÇE VERİ TABANLARI
(Tıp, Mühendislik, TÜBİTAK Destekli Projeler vd.)


TÜBİTAK AKADEMİK DERGİLER
Agriculture and Forestry

Biology

Botany

Chemistry

Earth Sciences

Electrical Engineering and Computer Sciences

Engineering and Environmental Sciences

Mathematics

Medical Sciences

Physics

Veterinary and Animal Sciences

Zoology

  • TÜBİTAK Destekli Projeler Veri Tabanı [1966-] 
  • Yaşam Bilimleri Veri Tabanı [1992-]
  • Türk Tıp Veri Tabanı [1996-]
  • Mühendislik ve Temel Bilimler Veri Tabanı [1992-]
  • Sosyal Bilimler Veri Tabanı [2002-]
Online Abone UPTODATE İç Hastalıkları, Gastroentroloji ve Hepatoloji, Endochrinoloji,Aile hekimliği, Hematoloji, İnfeksiyon Hastalıkları, Nefroloji, Kadın Doğum Hastalıkları, Kardiyoloji, Çocuk Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları ve Romatoloji dallarını içermektedir. UpToDate bünyesinde çalışan 50 hekim ve dünyada 3000 editör hekim tarafından hazırlanan vaka sunumlarını içermektedir. Bu hekimler gerek klinik tecrübeleri gerekse tıbbi yayınlardan derledikleri vaka sunumlarını UpToDate sayfasında yayınlarlar. UpToDate veri tabanı dergi içermemektedir. Ancak vaka sunumları hazırlanırken yararlanılan abstractlar yer almaktadır.
Türkçe kullanım kılavuzu
 

Sayfa Başı

Online Abone

WEB OF SCIENCE (ISI)

WOS (Web of Science) 1970'dan günümüze Science Citation Index-Expanded ve Social Sciences Citation Index’e erişim sağlayan bibliyografik bir veri tabanıdır. Makalelerin bibliyografik bilgileri, yararlanılan kaynakları ve atıfları listeler. 

Online Abone WESTLAW INTERNATIONAL

Westlaw International, çevrimiçi ortamda bulunan birçok hukuki bilgiye, habere ve ticari bilgilere doğrudan erişim imkanı sunar.
Westlaw International, uluslararası hukuk camiasının çevrimiçi ortamda araştırma yapmasını sağlayan en seçkin araçtır. 
Bu sayede hukuk uzmanları, akademisyenler ve öğrenciler, yalnızca birkaç saniye içerisinde davalar,
kanuni hükümler, haberler ve bülten makaleleri gibi bilgilerin yanı sıra hukuki materyaller, haber materyalleri ve ticari materyallerinin de yer aldığı geniş bir global kütüphaneye ulaşabilirler.
Bilgi için tıklayınız.         En etkili dergiler
Kullanım rehberi

Online Abone

WILEY INTERSCIENCE

 

Wiley platformunda firma kaynaklı problem olması dolayısıyla erişimde aksaklık yaşanmaktadır.
 

Veritabanı İçeriği/Kapsamı: Finans yönetimi, Kimya, Bilgisayar Teknolojileri, Çevre , Eğitim, Mühendislik, Hukuk, Tıp, Matematik, İstatistik, Fizik ve Psikoloji alanlarında 1.422 tam metin dergi içermektedir. 1998 yılına kadar geriye dönük erişim vardır. 
WILEY Türkçe kullanım kılavuzu

Wiley dergi listesi

Sayfa Başı

Online Abone XPHARM VERİ TABANI

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız
XPharm veri tabanı; farmakoloji bilim dalında kritik, güncel ve kapsamlı verileri içeren farmakoloji verilerinin yanı sıra, klinik düzeyde tıp doktorlarının da kullanabileceği  bir referans -  tam metin veri tabanıdır.

XPharm Veri Tabanı Kullanımı ile:

  • Yeni bileşenlerin korunması için uygun amaçları seçmek
  • Ters etkileri tahmin etmek
  • Araştırma için seçilen alanda uzmanları belirlemek
  • İş planları ve bursları için bilgiye erişmek
  • Tıp Doktorları için klinik araç yardımı sağlamak mümkün olabilmektedir.

Sayfa Başı

 

    

 

© Kocaeli Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı
Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi 41380, Kocaeli
Tel: +90 (262) 303 13 21 / Belgegeçer: +90 (262) 303 13 23