TURNITIN ÖĞRENCİ ÖDEVİ İNTİHAL PROGRAMI

Database
Online Subscription
Database Name
TURNITIN ÖĞRENCİ ÖDEVİ İNTİHAL PROGRAMI
Explanation

Yükseköğretim Kurulu tarafından  güncellenen "Lisansüstü Eğitim-Öğretim Programı Açılması ve Yürütülmesine Dair İlkeler" in "D.Tezler" bendi, 1. maddesi gereğince "Lisansüstü eğitim tezleri savunmaya alınmadan önce, ilgili öğrenci tarafından düzenlenecek intihal programı raporu teslim edilir." koşulu getirilmiştir. 

Önemli not: Sisteme tez eklenirken -enstitü taramasında çakışmaması için- isteğe bağlı ayarlardan "depo yok" seçeneği seçilmelidir. Sadece enstitüler onaydan çıkmış tezleri depolayarak sisteme ekleyeceklerdir.

Turnitin ile :               
• Öğrenciler daha iyi birer araştırmacı ve yazar haline gelirler. Daha orijinal içerikli çalışmalar ortaya koyarlar ve kaynak materyalleri doğru kullanmayı ve doğru alıntı yapmayı öğrenirler.
• Öğretmenler zamandan tasarruf ederler. Turnitin’in kolay okunur Orijinallik Raporu sayesinde, daha önce şüphelendikleri intihallerin kanıtlarını araştırmak için harcadıkları zamanı şimdi daha iyi yazarlar yetiştirmek üzere geri bildirimde bulunmak için kullanırlar.
• Kurumlar, eğitim ve öğretim düzeylerini geliştirirler. Turnitin’in sürekli kullanımı, kuruma,kendisini, eğitim misyonunu ve verdiği diploma derecelerinin tamlığını garanti altına almada yardım eder.

Sistemin kullanılmaya başlaması için:

• Öncelikle; öğretim üyelerimiz için sistemde hesap oluşturulma işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
Bu işlem kütüphane yöneticiliğinde gerçekleştirilecek olup, isim soyad ve e-posta bilgilerinin volkan.ozvatan@kocaeli.edu.tr adresine bildirilmesi gerekmektedir.
• Öğretim üyeleri belirttikleri e-posta hesaplarına gelecek aktivasyon mailindeki şifrelerle sisteme giriş yapabileceklerdir.

Hesap oluşturulabilecek akademik kadrolar :

• Araştırma görevlisi, Okutman, Öğretim görevlisi kadrolarında olup derslere giren akademisyenlerimiz, (yüksek lisans, doktora yapan bu kadrolardaki akademisyenlerimiz de sisteme kayıt olabilmektedir. Diğer yüksek lisans ve doktora öğrencileri kayıt olamamaktadır.)
• Yard. Doç. Dr., Doç. Dr., Prof. Dr. kadrolarında olan öğretim üyelerimiz için hesap oluşturulabilecektir.

Kılavuzlar:


Kullanıcılar için Şifre Oluşturma Kılavuzu

Öğretmenler için Kolay Kullanım Kılavuzu

Öğrenciler için Kolay Kullanım Kılavuzu

Ödev Ekleme Kılavuzu

Öğretmen hızlı başlama kılavuzu Sisteme giriş yapan eğitmenler sınıflarını ve öğrenci hesaplarını kendileri oluşturabileceklerdir.

Öğrenci hızlı başlama kılavuzu öğrencilerimiz için sisteme kayıt olmalarında ve ilk ödevlerini göndermelerinde yardımcı olacaktır.

Broşür    
  
Turnitin bilgi

Ayrıntılı bilgi


Her tür soru ve problem için Sıkça Sorulan Sorular

Web
http://www.turnitin.com/tr/
Hit 5301 kez okundu
Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors