Kütüphaneler Arası Ödünç

Kütüphaneler Arası Ödünç

1) Kütüphanelerarasi ödünç alma hizmetinden sadece Kocaeli Üniversitesi akademik personeli yararlanabilir. Kütüphanemize gelen diger üniversite kütüphanenlerinin ödünç kitap isteklerinde, ilgili üniversite kütüphanesinin ILL kurallari geçerlidir.

2) Bu hizmet, sadece üniversite kütüphanelerini kapsamaktadir. Üniversitemiz akademik personeli ve diger üniversitelerin kullanicilari, ödünç alma/verme hizmetinden kütüphaneleri araciligi ile yararlanabilirler. Sahsen yapilan basvurular dikkate alinmaz.

3) Referans, reserve, tez, süreli yayinlar ve kitap disi belgeler ödünç verilmez.

4) İstekte bulunmadan önce, istenen kitabın koleksiyonumuzda olup olmadığının Kütüphane Kataloğu'ndan kontrol edilmesi ve yoksa kaynağın hangi kütüphanede olduğunun belirlemek için TOKAT Toplu Kataloğu taranarak belirlenmesi gerekmektedir.

5) Kütüphanemiz tarafindan yapilan isteklere ait kargo ücretleri, kütüphanemiz kullanicilari tarafindan ödenir. Diger üniversite kütüphanelerinin istekleri kütüphanelere kargo ile gönderilir ve ücretleri hizmet alan kütüphaneler tarafindan ödenir.

6) Kütüphaneler arasi ödünç alma/verme hizmeti merkez kütüphane tarafindan yürütülür.

7) Kütüphaneler arasi ödünç alma/verme hizmetinde her üniversite kütüphanesine ödünç verilecek kitap sayisi 10 dur ve 30 gün süreyle ödünç verilir. Kisi basina düsen ödünç yayin sayisi 3 dür.

8) Kütüphanemiz tarafindan yapilan isteklerde yayinin gecikmesi, yipratilmasi ve kaybedilmesi durumunda sorumluluk kullaniciya aittir. Bu durumda yayinin istendigi kütüphanenin ILL kurallari geçerlidir. Diger üniversitelerin yayin isteklerinde karsilasilacak gecikme, yipratma ve kaybolma gibi sorunlarda kütüphanemizin ödünç alma/verme kurallari uygulanir.

Bu hizmete iliskin sorulariniz için ill@kocaeli.edu.tr adresinden yardim alabilirsiniz.

Sorumlu Personel : Volkan SARI

Telefon : +90 (262) 303 1329

Kütüphanelerarası Eser İstek Talep Formu
Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors