İnternet Erişimi Hizmeti

1. Kütüphane içindeki bilgisayarlar sadece katalog taraması ve kütüphanenin sahip olduğu elektronik yayınlardan araştırma yapmak için kullanılır.

2. Bilgisayar yazılım ve donanımına zarar veren kullanıcılar hakkında yasal işlem yapılır. Bu bilgisayarları oyun oynamak, chat yapmak ve araştırma amacı dışında kullanmak yasaktır.

3. Kablosuz ağ üzerinden kullanıcılar kendi bilgisayarları ile de internete bağlanabilirler. Kablosuz ağın adı KOU Ogrenci"dir. Şifreleme işlemi yapılmadığından, önemli bilgilerin girilmesi durumunda meydana gelebilecek olumsuzluklardan kütüphane sorumlu değildir.

4. Kablosuz ağa bağlanarak kütüphaneye ait lisanslı içeriği, yasal olmayan biçimde indirme yapan ve veritabanlarından ticari amaçlı veya sistematik olarak robot ve benzeri yazılımlar kullanılarak, çok sayıda yayınınkopyalanması, kişisel bilgisayarlara aktaran kullanıcılar kullandıkları cihazların numaraları aracılığıyla tespit edilmekte ve haklarında idari ve gerekirse yasal işlem yapılmaktadır.

“KOU Ogrenci” kablosuz ağına bağlanmakta sorun yaşıyorsanız lütfen Kütüphane Teknik Hizmetler (Tel: 0262 303 13 34) bölümüne başvurunuz. 

İnternet Erişim Kılavuzu

Hızlı Erişim

Anasayfa Çalışma Saatleri Katalog Tarama Oturum Aç Yeni Gelen Yayınlar Elektronik Kaynaklar Kullanıcı Eğitimi Uzaktan Erişim Kütüphaneciye Danışın Kullanıcı Kılavuzları Görme Engelliler Birimi Açık Erişim Sağlama Türkiye Makaleler Bibliyografyası Turnitin iThenticate


Aktif Ziyaretçi : 1
Toplam Ziyaretçi : 304668
Web Sorumlusu

© Kocaeli Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı 41380, Kocaeli
0262 303 13 21 / 0262 303 13 23
kutuphane@kocaeli.edu.tr