KOÜ Kurumsal Akademik Açık Erişim Arşiv Sistemi

DSpace@Kocaeli

 

Değerli Akademisyenlerimiz,

AB ve YÖK çalışmaları kapsamında Türkiye'deki diğer üniversiteler gibi Üniversitemiz de Kurumsal Akademik Açık Erişim Arşivi oluşturma sürecine dâhil olmuştur. Bu bağlamda Kocaeli Üniversitesi'nde üretilen tüm akademik çalışmaların uluslararası açık erişim standartlarına uygun şekilde yeni bir veri tabanında (DSpace@Kocaeli) arşivlenmesine başlanmıştır. Özellikle akademisyenlerimizin çalışmalarının görünürlüğü açısından bu sürecin başarılı olması son derece önem taşımaktadır.

Bu süreçte akademisyenlerimizin öncelikle 'Sisteme Giriş’ (Üyelik) yapmaları gerekmektedir. (Üyeliklerin onaylanması ve gerekli koleksiyon yetkilendirmelerinin yapılması birkaç iş gününü bulabilir.) Üyelikleri tamamlanan akademisyenlerimiz her tür yayınları için 'Veri Girişi' (Öğe Gönderimi) yapabilecektir. 'Verilerin Onayı ve Yayınlanması' koleksiyon editörleri tarafından yapılacaktır.

 

DSpace@Kocaeli Kılavuzları:

1- Üyelik Kılavuzu

2- Veri Giriş Kılavuzu

3- Veri Giriş Videosu

 

Sık Sorulan Sorular

Kocaeli Üniversitesi Açık Erişim ve Kurumsal Akademik Arşiv Politikası

 

İletişim: acikerisim@kocaeli.edu.tr

Hızlı Erişim

Anasayfa Çalışma Saatleri Katalog Tarama Oturum Aç Yeni Gelen Yayınlar Elektronik Kaynaklar Kullanıcı Eğitimi Uzaktan Erişim Kütüphaneciye Danışın Kullanıcı Kılavuzları Görme Engelliler Birimi Açık Erişim Sağlama Türkiye Makaleler Bibliyografyası Turnitin iThenticate


Aktif Ziyaretçi : 1
Toplam Ziyaretçi : 304668
Web Sorumlusu

© Kocaeli Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı 41380, Kocaeli
0262 303 13 21 / 0262 303 13 23
kutuphane@kocaeli.edu.tr