Online Deneme

Arama yapılacak kelimeyi en az üç harf yazmanız yeterli

4 Adet veritabanı bulundu.

"THE RINGED PLANET" E-KİTAP
 •  
  AÇIKLAMA

  Eylül 2017'de Cassini uzay aracı, Satürn yüzeyine yönelecek ve halkalı gezegenin sisteminin birçok gizemini çözme konusundaki 13 yıllık misyonuna parçalanarak son verecek. Bu kitap, Satürn sisteminde keşfedilenlerin dramatik, güzel resmedilmiş bir yolculuğudur. Cassini'nin enstrümanları, daha önce güneş sisteminde bilinen tek dünya dışı göller de dahil olmak üzere, daha önce bilinmeyen pek çok  ayrıntıyı da ortaya çıkardı ve halkaların eşsiz manzaralarını bize sundu.  'The Ringed Planet', astronomiyi seven herkes için teknik olmayan bir kitaptır.

   
  WEB ADRESİ
  Web Adresi

ENCYCLOPEDIA OF LIFE SCIENCES (eLS)
 •  
  AÇIKLAMA

  eLS; alanında lider araştırmacılar tarafından yazılan *5.000* adet, hakem değerlendirmesinden geçmiş, alıntılanabilen ve *her ay güncellenen* referans çalışmalarını içeren bir yayındır. eLS, canlı bilimleri alanında öğrenciler, akademisyen ve araştırmacılar için kapsamlı ve güvenilir yayınlar sunar. Renkli illüstrasyonlar ve tablolarla zenginleştirilen içerik dışında, ek bölümler ve terimler sözlüğü gibi temel ve teknik bilgiler de yer alır. Lisans, yüksek lisans ve üzeri araştırmacılar için değerli bir kaynak niteliği taşıyan eLS’de, yaklaşık olarak *yılda 400 makale* yayınlanmaktadır.

  Bilgi için tıklayınız


   

   
  WEB ADRESİ
  Web Adresi

MEDICI.TV
 •  
  AÇIKLAMA

  Barok'tan Modern'e, klasik müziğin en iyi örneklerinden oluşan 3000'den fazla konser, opera, bale, belgesel, arşiv belgeleri, besteci ve sanatçıların portreleri ve eğitim videolarına sınırsız erişim sunar. Dünyanın en büyük online klasik müzik video veritabanıdır. Dünyanın önde gelen konser salonlarından ve klasik müzik festivallerinden 100'ün üzerinde canlı yayın yıl içerisinde sunulmaktadır.  Platform İngilizce ve Fransızca olmak üzere iki dilde kullanılabilir. MARC kayıtları bulunmaktadır. Tüm mobil cihazlarda ve webde kullanılabilmektedir.

  Bilgi için tıklayınız.

   

   
  WEB ADRESİ
  Web Adresi

OVID VERİTABANLARI- Acland’s Anatomy Video Atlas, Bates’ Visual Guide to Physical Examination, Visible Body 3D,VisualDx, OvidEmcare ,Lippincott Advisor
 •  
  AÇIKLAMA

  Aşağıda listelenen OVID Veritabanları 1 ay süreyle deneme erişimine açılmıştır.

   

  1.      Acland’s Anatomy Video Atlas; Anatomi öğrencileri için taze kadavra videoları ve Dr Acland’ın özel sunumu ile indexli video anatomi eğitim veritabanı.

               Web Adresi

   

  2.     Bates’ Visual Guide to Physical Examination; Tıp fakitesi öğrencisini kliniğe hazırlayan eğitim aracı.Baştan ayağa kadar fiziksel muayeneyi öğreten eğitim aracı.  Indexli aranabilir videolardan oluşuyor

     Web Adresi

   

  3.     Visible Body 3D ; Özel çizimleri ve eklentileri ile 3D anatomi eğitim aracımız..

                Web Adresi

   

  4.     VisualDx; görsel ağırlıklı klinik karar destek aracımız. Hekimlerin hastalık hakkında bilgiye ihtiyacı olduğunda hastalığın ilgili hastalrdan çekilmiş izinli görselleri ile sstemden anında bilgi almalarını sağlayan ve kar vermelerini hızlandıracak ve en doğru kararı almalarını sağlayacak sistem.

               Web Adresi

   

  5.     OvidEmcare ; Geniş kapsamlı hemşirelik veritabanı.

               Web Adresi

   

  6.     Lippincott Advisor; Hemşirelik eğitimi veren araştırmacıların, eğitm alan öğrencilerin ve özellikle klinikte aktif hemşirelik yapan kişilerin sorularını hızlıca yanıtlayacakları kendileri tavsiyelerde bulunan hemşirelere özel klinik karar destek aracı.

               Web Adresi

   

   
  WEB ADRESİ
  Web Adresi

Hızlı Erişim

Anasayfa Çalışma Saatleri Katalog Tarama Oturum Aç Yeni Gelen Yayınlar Elektronik Kaynaklar Kullanıcı Eğitimi Uzaktan Erişim Kütüphaneciye Danışın Kullanıcı Kılavuzları Görme Engelliler Birimi Açık Erişim Sağlama Türkiye Makaleler Bibliyografyası Turnitin iThenticate


Aktif Ziyaretçi : 4
Toplam Ziyaretçi : 304670
Web Sorumlusu

© Kocaeli Üniversitesi
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı 41380, Kocaeli
0262 303 13 21 / 0262 303 13 23
kutuphane@kocaeli.edu.tr