Abone Veritabanları

Abone Veritabanları

SİSTEMATİK OLARAK ÇOK SAYIDA KOPYALAMA, ÇIKTI ALMA VE/VEYA İNDİRME İŞLEMLERİ YAPILMASI DURUMUNDA, ÜNİVERSİTENİN VERİTABANINA ERİŞİMİ,YAYINCI TARAFINDAN KESİLECEKTİR

1- Tam metin dosyalara ulaşım sırasında lütfen indirme işlemini hızlandırmaya yarayan yazılımları kullanmayınız.

2- Veritabanlarını kullanırken lütfen telif haklarına uygun işlem yapınız.

Veritabanı Kullanım Kuralları Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Yukarıdaki kuralları kabul ediyor ve listeleri görmek istiyorum;

 

    Veritabanları

A DAN Z YE ELEKTRONİK DERGİ LİSTESİ

Açıklama

Tüm elektronik dergi koleksiyonumuzu tek çatı altında toplar ve kolay erişim sağlar, belli bir dergiyi ararken zaman tasarrufu sağlar, sahip olduğumuz veri tabanlarının neler içerdiğini gösterir, abstract ve indeks veri tabanımızdan, tam metin kaynaklarımıza linklerle kolay erişim sağlar, elektronik dergi koleksiyonu yönetimimizi kolaylaştırır, kullanımı arttırır.

Web
Web

AA TÜM KAYNAKLAR TOPLU ARAMA KouLIB ARAMA MOTORU

Açıklama

KouLIB, Kocaeli Üniversitesi Kütüphanesi nin kaynaklarının tamamına tek bir arayüzden erişebilmenizi sağlayan akademik bir arama motorudur. 
Makaleler, dergiler, kitaplar ve çok daha fazlası KouLIB ile tek giriş noktasından kullanımınıza sunulmaktadır.            
KouLIB özellikler broşür

Bu özellik KouLIB i ciddi anlamda zaman kazandırıcı ve pratik kılar çünkü ayrı ayrı kaynaklardan arama yapmanıza gerek kalmaz. 
KouLIB sizi en ilgili makalelere ulaştırır, sonuçlarınızı detaylı olarak süzerek en çok işinize yarayacak kayıtlara erişmenizi sağlar. 
Ayrıca, dergilerin yeni sayıları çıktığında haberdar olmak isterseniz KouLIB i kullanabilirsiniz. Dahası, KouLIB sizin için kaynakçanızı oluşturarak zaman ve enerji kazanmanızı sağlar.

Web
Web

ACADEMIC SEARCH COMPLETE (EBSCO)

Açıklama

Özellikle akademik kurumlar için tasarlanmış olan Academic Search Complete (ASC), 4.400 ü hakemli dergi olmak üzere, 5.400 den fazla dergiyi tam metin olarak kullanıma sunmaktadır. Academic Search Complete, dünya üzerindeki en kapsamlı online tam metin bilgi bankasıdır. Veritabanı, tüm akademik disiplinlerden, 9.800 den fazla dergide yayınlanan makalelerin indeks ve özetleri yanı sıra, toplamda 10.900 dan fazla yayını ( monograflar, raporlar, konferans tutanakları vb ) indeksler. Veritabanı içerisindeki tam metin makaleler, taranabilir PDF formatında, 1887 li yıllara kadar geriye gidebilmektedir. ASC, 1.000 den fazla dergide yayınlanmış makalelerin taranabilir atıf ve referans bilgilerini de içermektedir.

Web
Web

ACM DIGITAL LIBRARY

Açıklama

Association for Computing Machinery, kısaca ACM, bilgisayar bilimleri alanındaki en eski mesleki kuruluştur. 1947′de kurulmuştur.

Mesleki akademik yayın ve toplantı faaliyetlerinin yanı sıra, dalın Nobel’i sayılan Turing Ödülü’nü veren kuruluş olarak da bilinir.

 ACM, IEEE ile birlikte bilişim alanındaki en büyük 2 topluluktan biridir.

ACM'nin en büyük rakibi IEEE Computer Society dir. İkisinin arasındaki farkı bulmak zordur ancak IEEE daha çok donanım ve standartlar üzerine odaklanırken, ACM'nin bilgisayar bilimine ve son-kullanıcı uygulamalarına daha teorik olarak odaklandığı söylenebilir. Diğer bir kesin olmayan farklı yönleri ise ACM'nin Bilgisayar Bilimcileri; IEEE'nin (IEEE en büyük alt grubunun Computer Society olmasına rağmen) Elektrik Mühendisleri için varolduğudur. Aslında her iki organizasyonun önemli bir bölümü örtüşmektedir. Bilgisayar Bilimi Müfredatının Geliştirilmesi  gibi projelerde ara sıra birlikte çalışmaktadırlar.

ACM, bilgisayar eğitimcileri, bilgisayar araştırmacıları ve profesyonellerinin bilgi paylaşımı, alandaki zorlukları, yenilikleri ve düşüncelerini paylaştıkları dünyanın en geniş kapsamlı eğitim ve bilimsel topluluğudur.

180’den fazla ülkedeki akademisyen, uygulayıcı ve öğrencilerden oluşan 100.000’nin üzerinde üye ile bilgisayar dünyasının en eski ve en geniş organizasyonudur.(1947 yılında kurulmuştur)

Yılda 15.000.000’dan fazla tam metin makale indirimi ile bilgisayar dünyasının en saygın yayıncılarından birisidir.

Düzenlediği yıllık 275’ten fazla toplantı ile bilgisayar dünyasının öncü konferans düzenleyicisidir.

ACM Digital Library tek veritabanında üç veritabanını biraraya getirmektedir:

 • Tam metin makale
 • Bibliyografik Kaynak ve İndeks servisi; bilgisayar bilimlerinin Scopus’u olarak değerlendirilir.
 • Analitik aracı; bilgisayar bilimleri ile ilgili yayınlar, yazar ve enstitüler için analitik bilgi sağlamaktadır.

Yayınladığı dergiler etki değerleri yüksek , güvenilir ve hakemli dergilerden oluşmaktadır.

Communications of the ACM, bilgisayar bilimleri, donanım ve donanım mimarisi, yazılım mühendisliği, teori ve yöntemler alanlarında dünyanın en yüksek atıf alan dergisidir.

ACM Computing Surveys dergisi, bilgisayar bilimleri, teori ve yöntemler alanlarında etki değeri sıralamasında 1 numaralı dergidir.

ACM Transactions on Software Engineering ve Methodology dergisi, bilgisayar bilimleri, yazılım mühendisliği alanında etki değeri sıralamasında 1 numaralı dergidir.

Günümüzde ACM Digital Library, araştırmacılara 43 tam metin akademik dergi, 8 tam metin teknik magazin, 295 bilimsel tutanak, 37 teknik haber bülteni  ve yüzlerce multimedya kaynak sunmaktadır

ACM yeni yayınlar konusunda seçici davranmakla beraber yılda 2-3 adet yeni yayını araştırmacılara sunmaktadır.

ACM kapsamındaki alanlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Yapay zeka
 • Bulut bilişim
 • Grafik / Görüntüleme
 • Oyun
 • E-öğrenme
 • İnteraksiyon dizayn
 • İletişim
 • Veri madenciliği
 • Veritabanları
 • Otomasyon dizaynı
 • Sistem gömülümü
 • Bağlantı ağları
 • İnsan bilgisayar etkileşimi
 • Kablosuz iletişim
 • Bilgisayar mimarisi
 • Data yapısı
 • Güvenlik
 • Yazılım
 • Bağlantı mimarisi

Kullanım ile ilgili detaylı bilgi için http://libraries.acm.org/dl-videos

Web
Web

AMERICAN ACADEMY OF PEDIATRICS (AAP) JOURNALS & PERIODICALS

Açıklama

American Academy of Pediatrics (AAP) 68 ülkeden 60.000 üyesi bulunan dünya çapında bir pediatri derneğidir. 
- 45.000’in üzerinde makaleye tam metin erişim,·
- Başka hiç bir platformda yayınlanmayan içerikler,·
- Pediatri alanındaki tüm uzmanların birbirleriyle iletişime geçmesini sağlayan pediatri blogları,·
- Multimedya özellikler. 

Pediatri alanında belli başlı 6 dergi yayımlamaktadır.  
1. Pediatrics
2. Pediatrics in Review
3. NeoReviews
4. AAP Grand Rounds
5. AAP News
6.Hospital Pediatrics

 

 PEDIATRICS
PEDIATRICS IN REVIEW
NEOREVIEWS
AAP
GRAND ROUNDS
AAP NEWS
HOSPITAL PEDIATRICS
PREP AUDIO
PREP
PEDJOBS

 

Web
Web

AMERICAN CHEMICAL SOCIETY (ACS)

Açıklama
American Chemical Society nin kimya ile ilgili disiplinlere ait yayınlarına tam metin erişim sağlar.         

2017 dergi listesi
Web
Web

AMERICAN JOURNAL OF GASTROENTEROLOGY (e-dergi)

Açıklama

The American Journal of Gastroenterology dergisi erişime açılmıştır. Derginin 2014 etki değeri 10.755 dir. (Journal Citation Reports)

Web
Web

AMERICAN JOURNAL OF NEURORADIOLOGY (e-dergi)

Açıklama

American Journal of Neuroradiology dergisi 1980 den günümüze erişime açılmıştır.

Web
Web

AMERICAN MEDICAL ASSOCIATION (AMA) DERGİLERİ

Açıklama

American Medical Association (AMA), 1847 yılında ABD’de kurulmuş, en büyük mesleki tıp derneklerinden biridir. Amacı, tıp bilimini, tıp sanatını ve halk sağlığı konularındaki gelişmeleri desteklemektir. American Medical Association, tütün kullanımından ergen sağlığına, AIDS’den yaşlı bakımına, hastaların ve halkın sağlığı için önemli birçok konuda çalışmalar yapmaktadır. 

 Dergi listesi

AMA, öncelikle JAMA, The Journal of the American Medical Association dergisini ve ardından da 9 uzmanlık alanı yayını olan Archives Journals arşivlerini yayımlamaktadır. JAMA ve Archive Journals günümüzün, en seçkin hakemli tıp yayınları arasında değerlendirilmektedir. Her dergi, kendi alanında klinik dergi sıralamalarının başlarında yer almaktadır.

 

Web
Web

AMERICAN PHYSICAL SOCIETY (APS) DERGİLERİ

Açıklama

APS, 1888 yılından bu yana Fizyoloji konu alanında yapılan çalışmaları destekleyen bir dernek olarak hizmet vermektedir. Dünya çapında fizyoloji, tıp, biyoloji, biyomühendislik vb. gibi alanlarda çalışan 10,500 aktif üyesi bulunan APS yayınevinin içerdiği dergiler INDEX MEDICUS, BIOSIS PREVIEWS ve ISI WEB OF SCIENCE gibi otorite indekslerde yeralmaktadır.

PHYSICAL REVIEW A

PHYSICAL REVIEW B

PHYSICAL REVIEW B

PHYSICAL REVIEW C

PHYSICAL REVIEW D

PHYSICAL REVIEW E

PHYSICAL REVIEW LETTERS

REVIEWS OF MODERN PHYSICS

PROLA 

Web
Web

APPLIED SCIENCE & BUSINESS PERIODICALS RETROSPECTIVE RETRO INDEX (EBSCO)

Açıklama

Applied Science & Business Periodicals Retrospective, 1913-1983 döneminde yayınlanmış olan 2,000 den fazla yayını indeksleyen yaşam bilimleri ve iktisadi idari bilimler alanındaki temel indekslerden biridir. Yaklaşık 4,7 milyondan fazla kayıtın yer aldığı veritabanında, çevre mühendisliği, ekonomi, elektrik ve elektronik mühendisliği, enerji kaynakları ve araştırmaları, finans, havacılık ve uzay, endüstri mühendisliği, iletişim ve bilgi teknolojileri, iş sağlığı ve güvenliği, kimyasal maddeler ve eczacılık, maden mühendisliği, muhasebe, nükleer enerjisi ve mühendisliği, otomotiv mühendisliği, pazarlama ve satış, şirket birleşmeleri, ulaşım, uluslararası ticaret ve yayıncılık ve daha pek çok konuda birincil öneme sahip yayınları içermektedir.

Web
Web

APPLIED SCIENCE & TECHNOLOGY INDEX RETROSPECTIVE : 1913-1983 (EBSCO)

Açıklama

Bu arşiv veri tabanı 1913 ve 1983 yılları arasındaki önemli bilimsel çalışmalara, tartışmalı konuların çözümlerine, yenilikçilerin bulgularına ve teknolojinin gelişmesine adına yapılan araştırmalara ışık tutan mükemmel bir referans kaynağıdır. 1,400’den fazla süreli yayındaki 3 milyonun üzerinde makale barındıran Applied Science & Technology Index Retrospective: 1913-1983, aynı zamanda kitap incelemelerini özetleri ile indekslerken, Industrial Arts Index (1913-1957) tam dosyalarını da içerir.  

Web
Web

ASCE ONLINE RESEARCH LIBRARY

Açıklama
 • Dünyanın en geniş inşaat mühendisliği araştırma ve uygulama makalelerinin tam metinlerini içeren ASCE Online Research Library, tüm inşaat mühendisliği disiplinlerini kapsamaktadir

  30 Yıllık Online Arşivin tamamı, ASCE Online Research Library https://ascelibrary.org/ aboneliği kapsamındadır:

  · 1983 yılından günümüze kadar yayınlananan 38 adet ASCE dergisinde 63,000 üzerinde makale

  · 2000 yılından günümüze dek olan 452 ASCE Proceedings 43,000’in üzerinde teknik makale icerir.Dergi listesi           ASCE Kullanım Kılavuzu

Web
Web

BECK ONLINE HUKUK VERİTABANI

Açıklama

Beck Online hukuk alanında önemli bir kaynaktır.

ÖNEMLİ: Beck Online veritabanına yerleşke içinden sadece "Merkez Kütüphane ve Hukuk Fakültesi " bilgisayarlarından erişilebilmektedir. Aynı zamanda "yerleşke dışı erişim (proxy)" ayarları yapılarak da dışarıdan erişim sağlanmaktadır. Proxy ayarları için tıklayınız.

İçerik:

---500 adet tam metin kitap
(Kitap listesi ektedir.)
---65 adet tam metin profesyonel hukuk dergisi
---Mahkeme kararları
---Yasalar
---Hukuk Yorumları

İçerik listesi: 
Kullanım kılavuzu: 

Web
Web

BLACKWELL - STM

Açıklama

Blackwell Veritabanı üç farklı kapsamda sunulmaktadır. Bunlar; 
*Science and Medicine Collection (STM): Tıp, veterinerlik, hemşirelik, dişçilik, fen bilimleri, mühendislik, entomoloji konularında dergileri kapsar.
*Humanities and Social Science Collection (HSS): Sosyal ve beşeri bilimler konularında dergileri kapsar.
*Full Collection: Hem Science and Medicine Collection (STM) hem de Humanities and Social Science Collection (HSS) dergilerini  kapsar.

Web
Web

BUSINESS SOURCE COMPLETE (EBSCO)

Açıklama

İktisadi ve idari bilimler alanında üretilmiş, dünyanın en kapsamlı tam metin veritabanıdır. Harvard, Standford, Wharton, MIT, Oxford, Cambridge, London School of Economics gibi dünyanın en önemli üniversitelerinin birincil danışma kaynakları arasındadır. Veritabanı içerisindeki tam metin makaleler, 1886 lı yıllara kadar geriye gitmesinin yanı sıra (JSTOR un Business koleksiyonunu büyük oranda içerir), 1.200 den fazla akademik dergide yayınlanan makalelerin atıf bilgilerine de erişmek mümkündür ( ISI sadece 234 derginin atıf bilgileri vermektedir ). BSC ile kendi alanında lider tam metin hakemli dergiler yanında, tam metin kitaplar, vaka incelemeleri, şirket profilleri ve swot analizleri, bildiriler, ülke ekonomik raporları, endüstri raporları, pazar araştırma raporları ve tam metin ticari dergilere erişim mümkündür. BSC, 1.400 den fazlası hakemli dergi olmak üzere, 20.000 den fazla başlığı ( tam metin kitaplar, vaka incelemeleri, şirket profilleri, ülke ekonomik raporları, endüstri raporları, Wall Street röportajları, pazar araştırma raporları, SWOT analizleri, tartışma metinleri ) tam metin olarak kullanıma sunmaktadır.

Web
Web

CHEMSPIDER

Açıklama

ChemSpider 28 milyondan fazla kimyasal yapı ve bu yapılara ait detaylar veren ücretsiz bir kimyasal yapı veri tabanıdır. 400 den fazla kaynaktan çekilen verilerle ChemSpider, tek bir arayüz altından kullanıcılara kapsamlı araştırmalar yapma imkanı sunmaktadır. 

Search by chemical names : 
•Systematic names 
•Synonyms 
•Trade names 
•Database identifiers

Search by chemical structure : 
•Create structure-based queries 
•Draw structures in the web page 
•Use structure files from your computer

Find important data : 
•Literature references 
•Physical properties 
•Interactive spectra 
•Chemical suppliers

ChemSpider kullanım kılavuzu

Web
Web

CLINICAL KEY (ELSEVIER)

Açıklama

CLINICAL KEY

Elsevier in yeni ürünü Clinical Key doktorlarınızın sorularına daha hızlı yanıt veren daha akıllı bir arama seçeneği sunan kapsamlı bir veritabanıdır. Elsevier e ait Clinical Key veritabanı içinde 35 tıbbi uzmanlık alanı yer almaktadır.

Doody Core Titles E-Kitap listesi içinde yer alan Elsevier kitaplarının %95 inden fazlası Elsevier Clinical Key kapsamı içinde bulunmaktadır.
Elsevier Clinical Key, Elsevier in tum tıbbi ve cerrahi icerigini – 1100 den fazla kitap, 600 den fazla en saygın dergi ve 9000 den fazla cerrahi ve tıbbi mudahale videosu – bir araya getirerek ve uygulama rehberleri, hastaları egitici brosurler ve MEDLINE ın tamamı gibi diger degerli icerikle birlestirerek gerceklestirmektedir.

Elsevier Clinical Key, bir klinik bilgi arama motorundan ya da size tek turde bilgi sunan bir hasta bası aracından fazlasıdır.

Bu, tıp uzmanlarının bilgiyi ve cevapları nasıl aradıklarını anlamak icin tasarlanmıs ilk akıllı klinik bilgi motorudur
.


Genis Kapsamlı ve Guvenilir İcerik:

Elsevier ClinicalKey, cevaplarını, en buyuk klinik kaynak koleksiyonlarının arasından sunar – diger tum geleneksel klinik arama motorlarından buyuk bir koleksiyondur.Tum tıbbi ve cerrahi uzmanlık alanlarını kapsar. Kanıta dayalı en guncel cevapları sunar.

Klinik Aramalarda 3 Temel İhtiyaç Vardır :
2000 in uzerinde doktorla birlikte yurutulen kapsamlı arastırmanın sonucunda, klinik bilgi aramalarında 3 temel ihtiyac tespit edilmistir.

Elsevier bu urun icin asagidaki 3 temel ihtiyaci gozonune alarak urunu gelistirmistir:


■ Kapsamlılık: Geleneksel klinik arama motorlarının hepsinin yeterince kapsamlı olmaması nedeniyle, doktorlar, tam cevabı alabilmek icin genellikle ikinci bir kaynaga basvurmak zorunda kalmaktadır.

■ Guvenilirlik: Geleneksel klinik arama motorlarının hepsi guvenilir olmadıgı icin doktorlar genellikle cevapları kontrol etme ihtiyacı duymaktadır. 


■ Hız: Doktorlar, geleneksel arama motorlarının hepsinin cevapları hızlı bir sekilde saglayamamaları nedeniyle, ilgili klinik cevapları da arastırarak vakit kaybetmektedir. 

Kullanım kılavuzu:

Tam içerik listesi :
ClinicalKey Tanıtım Videosu:

ÖNEMLİ:  Kayit islemleri mutlaka kurumsal email adresi ile yapılmalıdır.

1-KİŞİSEL HESAP OLUŞTURMA:


Sadece bir kez  www.clinicalkey.com  sayfasının sag-ust kosesinde bulunan Register ikonuna tiklayip kayit yaparak kisisel hesap olusturmaniz gerekmektedir. 
Bir seferlik bu kayit isleminden sonra, kendi hesabınıza log in bolumunden girerek asagidaki ozellikleri kullanabilirsiniz:


a) Clinical Key altındaki 1180+  kitabin PDF iceriklerine erisim ve download
b) Cikti alma
c) Resimleri otomatik sunuma ekleme: Presentation Maker
d) Arama sonuclarinizdaki icerikleri daha sonra okumak icin okuma listenize ekleme: Reading List.

2-UZAKTAN ERİŞİM (Mobil cihazlardan erişim):

Kisisel hesap olusturduktan sonra ekteki dokumanda aciklandigi uzere uzaktan erisiminizi aktive ederek bu hesabınız ile ClinicalKey e uzaktan (ev,ofis)/mobil cihazlarla erişim sağlayabilirsiniz.


Faydalı Dokümanlar:

 

Web
Web

DENTISTRY & ORAL SCIENCES SOURCE

Açıklama

Dentistry & Oral Sciences Source™ veri tabanı, diş hekimliği konusunda dünyanın tek tam metin veri tabanıdır. Diş hekimleri ve araştırmacılara tüm araştırmalarını başlayıp bitirebilecekleri temel bir kaynak hizmeti sunar. Ayrıntılı indekslemesinin yanı sıra bu disiplindeki en çok okunan akademik dergileri ve kitapları tam metin olarak sunan bu kaynak, bugünün ve geleceğin diş hekimlerinin hizmetindedir.
Diş hekimliği konusunda 300 den fazla temel akademik derginin indekslenip 250 den fazlasının tam metin olarak yer aldığı Dentistry & Oral Sciences Source™ ta ayrıca onlarca kitaba, konferans kaydına ve dergiye tam metin olarak erişebilirsiniz. Dentistry & Oral Sciences Source™ veri tabanının kapsadığı alanlardan bazıları;

- Dişbilimi ve Diş Hekimligi
- Diş Sağlığı (Dental Public Health)
- Diş Anesteziyolojisi (Dental Anesthesiology)
- Endodonti (Endodontics)
- Forensik Odontoloji (Forensic Odontology)
- Genel Diş Hekimliği (General Dentistry)
- Yaşlılar için Diş Tedavisi ve Bakımı (Geriatric Dentistry)
- Çocuklar için Diş Tedavisi ve Bakımı (Pediatric Dentistry)
- Ağız ve Çene Patolojisi (Oral and Maxillofacial Pathology)
- Ağız ve Çene Radyolojisi (Oral and Maxillofacial Radiology)
- Ağız ve Çene Cerrahisi (Oral and Maxillofacial Surgery)
- Diş Düzeltimi, Ortodonti ve Ağız Ortopedisi (Orthodontics and Dentofacial Orthopaedics)
- Kozmetik Diş Hekimliği (Cosmetic Dentistry)
- Diş kemiği ve Diş Eti Hastalıkları (Periodontics)
- Protez, takma diş (Prosthodontics)
Ve daha birçoğu... 

Yayın listesi:        
Konu başlığı listesi:  
Veritabanı hakkında detaylı bilgi:
Veritabanı broşürü (İngilizce):

Web
Web

DİŞ HEKİMLİĞİ 2011 YILI E-KİTAP KOLEKSİYONU (EBSCO)

Açıklama

Statistical and Methodological Aspects of Oral Health Research Lesaffre, Emmanuel. John Wiley & Sons Ltd John Wiley & Sons 2009 

Clinical Sedation in Dentistry Girdler
, N. M.-Hill, C. M.-Wilson, K. E. John Wiley & Sons Ltd Wiley-Blackwell 2009

Physical Evaluation in Dental Practice Terezhalmy
, G. T.-Huber, Michaell A.-Jones, Anne Cale. John Wiley & Sons, Inc. Wiley-Blackwell 2009 

Removable Partial Dentures
 Jones, John D.-García, Lily T. John Wiley & Sons, Inc. Wiley-Blackwell 2009 

Manual of Temporomandibular Disorders Wright, Edward F. John Wiley & Sons, Inc. Wiley-Blackwell 2010 

Textbook of Endodontology Reit, Claes.-Hörsted-Bindslev, Preben.-Bergenholtz, Gunnar. John Wiley & Sons Ltd Blackwell Pub. 2010 

Research Writing in Dentistry
 Von Fraunhofer, J. A. John Wiley & Sons, Inc. Wiley-Blackwell 2010 

Local Anaesthesia in Dentistry Brand
, H. S.-Baart, J. A. John Wiley & Sons Ltd Wiley-Blackwell 2009 
Managing Health and Safety in the Dental Practice
 Bonehill, Jane A. John Wiley & Sons Ltd Blackwell Pub. 201

Clinical Cases in Restorative & Reconstructive Dentistry
 Tarantola, Gregory J. John Wiley & Sons, Inc. Wiley-Blackwell 2010 

Basic Guide to Orthodontic Dental Nursing Grist
, Fiona. John Wiley & Sons Ltd Wiley-Blackwell 2010 

Health Behavior Change in the Dental Practice Suvan, Jean E.-Ramseier, Christoph A. John Wiley & Sons, Inc. Wiley-Blackwell 2010

Web
Web

DYNAMED (EBSCO)

Açıklama

National Science Foundation - NSF ( ABD American Ulusal Bilim Vakfı ) desteği ile üretilmiş, dünyanın en kapsamlı ve güncel, kanıta dayalı klinik referans sistemidir. 2000 e yakın hastalık hakkında doğrudan tedavi ve tanıya yönelik bilgiler verir. Basit ancak güçlü konulara ayrılmış bir menüsü, doktorlara, tıp öğrencilerine ve diğer sağlık profesyonellerine, saygın yayınlar, kuruluşlar ve katkıda bulunan klinik çalışanlarının verdiği üst düzey, sentezlenmiş bilgilere erişme olanağı sağlar. DynaMed içerisindeki bilgiler her gün gözden geçirilir ve 500 den fazla tıp dergisi doğrudan ve dolaylı olarak izlenir. Her bir dergi, kapak kapak incelenir ve her bir makale de bilimsel geçerlilik açısından değerlendirilir. Bu sistematik literatür takip süreci sayesinde, DynaMed in içeriğini, eldeki en iyi kanıtlar belirler. DynaMed, NSF tarafından desteklenen bilimsel bir çalışmada, rast gele sorulan 698 klinik soruya, % 87 oranında cevap vererek, bir çok kanıta dayalı referans sistemini geride bırakmıştır.

DynaMed Sunum

 

Web
Web

E-BOOK ACADEMIC COLLECTION (EBSCO)

Açıklama

e-Book Academic Collection’da 138,417 kitap bulunmaktadır.


Kitap listesi
Kullanım kılavuzu

 

Web
Web

EBOOK CENTRAL E-KİTAP VERİTABANI

Açıklama

70.000 nin üzerinde elektronik tam metin kitap içeren Ebrary Academic Complete E-Kitap veritabanı, Ebrary firmasına ait 16 akademik koleksiyonu kapsamaktadır. Bu zengin koleksiyonlar, lisans ve lisansüstü eğitimi gören öğrenciler, araştırmacılar ve akademisyenler için ideal bir başvuru kaynağıdır.
Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
Ebrary Academic Complete kitap listesi: 
Ebrary Kitap İndirme kılavuzu:
Ebrary iPad İndirme Kılavuzu:
Ebrary Kindle İndirme Kılavuzu:
Ebrary Academic Complete kullanım kılavuzu: 

Ebrary veritabanının içerdiği yayınevlerinin listesi:

Ek  Yardımcı Kaynaklar:

•       Go to http://www.proquest.com/go/upgrade-ebookcentral  for FAQs, marketing materials, support articles, and more
•       Ebook Central LibGuide: http://proquest.libguides.com/ebookcentral
•       Ebook Central Videos: http://www.proquest.com/go/ProQuestEbookCentralVideos

Web
Web

EBSCO HOST

Açıklama

Veri tabanları hakkında bilgi        Dergi listesi

Ebsco Host un içerdiği veri tabanı sayısı  23 e yükselmiştir. Toplam 13.424 dergiye erişim bulunmaktadır.

Veri tabanları:


-Academic Search Complete (Tüm disiplinler)

-Applied Science & Business Periodicals Retrospective, 1913-1983
-Book Index with Reviews (BIR)
(Kütüphanecilik, sağlama, danışma kaynağı)
-Business Source Complete (İktisadi ve İdari Bilimler)

-
ERIC (Eğitim)
-
Computers & Applied Science Complete (Mühendislik, uygulamalı bilimler)

-
Dynamed (Tıp, hemşirelik, kanıta dayalı tıp)

-Education Index Retrospective : 1929-1983
-Environment Complete (Çevre, çevre mühendisliği)
-GreenFILE(Çevre ve ilişkili disiplinler)
-
Health Source: Nursing / Academic Edition (Sağlık, tıp, hemşirelik)
- History Reference Center (Tarih)
-
Humanities International Complete (Beşeri Bilimler)
-Humanities & Social Sciences Index Retrospective Retro Index : 1907-1984
-Legal Collection (Hukuk)
-
Library, Information Science & Technology Abstracts with Full Text ( Kütüphanecilik)
-MasterFILE Premier (Sosyal bilimler)
-
MEDLINE (Tıp)
-Newspaper Source (Danışma kaynağı)
-Professional Development Collection (Eğitim)
-Psychology & Behavioral Sciences Collection (Psikoloji, psikiyatri)
-Regional Business News (Ekonomi)
-Religion and Philosophy (Din, felsefe)

-Serials Directory(Danışma kaynağı)
-Ulakbim Ulusal veritabanları

Web
Web

EDUCATION INDEX RETROSPECTIVE : 1929-1983 (EBSCO)

Açıklama

Education Index Retrospective: 1929-1983Education Index Retrospective, çok-kültürlü/etnik eğitim, dil sanatları, din eğitimi, eğitimde bilgisayarlar, fen ve matematik, hükümet fonları, kütüphanecilik, literatür standartları, okul öncesi eğitim, okul yönetimi, orta öğretim, sanat dalları, sosyal çalışmalar, sürekli eğitim, uzaktan eğitim, yetişkin eğitimi, yüksek öğrenim v.b. konularında birçoğu hakemli olmak üzere 700 den fazla yayını detaylı bir şekilde indeksleyerek 835.000 den fazla kayıt sunar. Arşiv niteliğindeki literatürde aranılan bilgi, güncellenmiş konu başlıkları sayesinde günümüzün anahtar kelimeleri ile rahatlıkla bulunabilir. Ayrıca, eski tarihlere ışık tutması açısından orijinal konu başlıkları da korunmuştur.

Web
Web

EMERALD PREMIER E-JOURNALS (EKUAL)

Açıklama

Ağırlıklı olarak yönetim bilimleri alanında yayın yapan Emerald Yayınevi'nin bütün edergilerini içeren Emerald Premier eJournal Koleksiyonu erişime açılmıştır.

Dergi listesi

Web
Web

EMERALD SOCIAL SCIENCES BOOK SERIES (EKUAL)

Açıklama

Daha çok eğitim ve sosyoloji konusunda seri kitaplar içeren Sosyal Bilimler seri kitap paketi 1999 yılından başlayan eski ciltleri de dahil olmak üzere, yeni yayımlanacaklarla birlikte erişime açık olacaktır. Yeni kitaplar yayımlandıkça EKUAL Üyelerinin erişimine açılacaktır. 

Sociology Kitapları için; http://www.emeraldinsight.com/action/showPublications?category=10.1555%2Fcategory.40057538

Education Kitapları için; http://www.emeraldinsight.com/action/showPublications?category=10.1555%2Fcategory.40056804 

Web
Web

ENVIRONMENT COMPLETE (EBSCO)

Açıklama

Environment Complete veri tabanı, çevre ve ilişkili akademik disiplinlerdeki en önemli danışma kaynağı olan Environment Index de yer alan kayıtları ve ek olarak 600 den fazla dergiyi tam metin olarak kullanıma sunar. Ayrıca 1.660 dan fazla uluslararası dergiyi taramaktadır. Veri tabanı, çevre ile ilgili yapılan akademik çalışmalarda en çok kullanılan "Environmet" dergisini, 1975 den günümüze tam metin olarak içermesinin yanısıra, "Ecologist, Conversation Biology" gibi dergileri de tam metin olarak kullanıma sunmaktadır. Environment Complete, aralarında Encyclopedia of World Environmental History (3 cilt ), Advances in Water Treatment & Environmental Management gibi, 100 ün üzerinde tam metin kitabı da içermektedir. Tarım alanları, ekosistem, enerji, yenilenebilir enerji kaynakları, doğal kaynaklar, deniz ve okyanuslar, coğrafya, nüfus, içme suları, çevre kirliliği, teknoloji, hukuk, planlama, sosyal etkiler, şehir ve bölge planlama veritabanındaki bazı konu başlıklarıdır.

Web
Web

ERIC (EBSCO)

Açıklama

Eğitim ve ilişkili akademik disiplinlerdeki araştırmacıların temel danışma kaynağıdır. Educational Resource Information Center (Eğitim Kaynakları Bilgi Merkezi) tarafından üretilen bir veri tabanıdır. 1966 yılından günümüze 1.2 milyondan fazla kayıt 
(makaleler, kitaplar, tezler, bildiriler, teknik raporlar vb dokümanlar ) kullanıma sunulmaktadır. Veritabanında 600 den fazla dergi indekslenmektedir. EBSCOhost ERIC veritabanıyla 100 binden fazla ERIC dokümanına tam metin olarak erişim mümkündür.

Web
Web

EUROPEAN JOURNAL OF CARDIOTHORACIC SURGERY (OXFORD DERGİSİ)

Açıklama

The primary aim of the European Journal of Cardio-Thoracic Surgery is to provide a medium for the publication of high-quality original scientific reports documenting progress in cardiac and thoracic surgery. The journal publishes reports of significant clinical and experimental advances related to surgery of the heart, the great vessels and the chest. The European Journal of Cardio-Thoracic Surgery is an international journal and accepts submissions from all regions. The journal is supported by a number of leading European societies.The European Journal of Cardio-Thoracic Surgery publishes Original Articles, Case Reports, How-to-do-it reports, Reviews, Images in Cardio-thoracic Surgery, and Letters to the Editor. Papers are submitted to peer review by members of the Editorial and Advisory Board and by other invited reviewers. Selected papers from the annual meetings of the European Association for Cardio-Thoracic Surgery are printed in the journal.

Web
Web

EXPERTHPATH

Açıklama

ExpertPath, Elsevier firmasi tarafindan sunulan, Amirsys tarafından patologlar için oluşturulmuş karar destek sistemidir.

ExpertPath anatomik patalojinin tüm alanlarında tanınmış uzmanların ortak bilgi ve deneyimlerine anında erişim sunmaktadır.

Kapsamı :

4.000’in üzerinde teşhis bilgisi

50.000 taranabilir, notlar içeren yüksek kalitede patoloji görüntüsü

Teşhis gruplarına genel bakış

Organ sistemleri için özet bilgilere sahip tablolar

Normal histoloji konuları

Numune işleme protokolleri ve en iyi uygulamaları

Tüm Anatomik Pataloji Uzmanlık Alanları

Expertpath tüm anatomik patoloji uzmanlık alanlarında karar destek bilgilerini içermektedir.

 

Web
Web

FERTILITY AND STERILITY (CLINICAL KEY)

Açıklama

Fertility and Sterility dergisi Clinical Key üzerinden erişime açılmıştır.

Fertility and Sterility
Official Journal of the American Society for Reproductive Medicine

Fertility and Sterility is an international journal for obstetricians, gynecologists, reproductive endocrinologists, urologists, basic scientists and others who treat and investigate problems of infertility and human reproductive disorders. The journal publishes juried original scientific articles in clinical and laboratory research relevant to reproductive endocrinology, urology, andrology, physiology, immunology, genetics, contraception, and menopause. 

Fertility and Sterility encourages and supports meaningful basic and clinical research, and facilitates and promotes excellence in professional education, in the field of reproductive medicine.

Web
Web

GASTROENTEROLOGY CLINICS OF NORTH AMERICA (CLINICAL KEY)

Açıklama

Gastroenterology Clinics of North America (Elsevier) dergisi Clinical Key üzerinden erişime açılmıştır.

Web
Web

GASTROINTESTINAL ENDOSCOPY CLINICS OF NORTH AMERICA (CLINICAL KEY)

Açıklama

Gastrointestinal Endoscopy Clinics of North America (Elsevier) dergisi Clinical Key üzerinden erişime açılmıştır.

Web
Web

GEOREF

Açıklama

GeoRef veritabanı, her yıl 100.000 den fazla referans içeriği eklemesiyle büyümektedir. Şu an için 3 milyon kaynak yer almaktadır. Bu kaynaklar, dergi, kitap, harita, grafik, konferans bildirileri, raporlar ve tezleri içermektedir. 

Yayın dili İngilizce dışında olan kaynaklara da GeoRef In Process kanalı ile yayın öncesinde ulaşma imkanı bulunmaktadır.Derinlemesine indeksleme teknolojisi tam metine gitmeden görsellere doğrudan ulaşma imkanı vermektedir.

 

Web
Web

GEOSCIENCE WORLD (GSW)

Açıklama

GeoScience World yer bilim ve jeoloji alanlarında çok kapsamlı bir veritabanıdır. 47 adet dergi içermektedir.


GSW Dergi listesi

GeoRef veritabanı, her yıl 100.000 den fazla referans içeriği eklemesiyle büyümektedir. Şu an için 3 milyon kaynak yer almaktadır. Bu kaynaklar, dergi, kitap, harita, grafik, konferans bildirileri, raporlar ve tezleri içermektedir. 

Yayın dili İngilizce dışında olan kaynaklara da GeoRef In Process kanalı ile yayın öncesinde ulaşma imkanı bulunmaktadır.Derinlemesine indeksleme teknolojisi tam metine gitmeden görsellere doğrudan ulaşma imkanı vermektedir.

http://www.georef.org/

 

Web
Web

GREENFILE(EBSCO)

Açıklama

GreenFILE, çevre, çevre kirliliği, sürdürülebilir tarım, yenilenebilir enerji kaynakları, geri dönüşüm gibi çevre ve ilişkili bir çok konu başlığındaki makaleleri içermektedir. Veritabanında 300 bine yakın bibliyografik kayıt yanında, 4.500 ün üzerinde çevre ile ilgili açık erişimli tam metin makaleye de erişim mümkündür.

Web
Web

HEALTH SOURCE : NURSING/ACADEMIC EDITION (EBSCO)

Açıklama

Bu veritabanı, çeşitli tıbbi disiplinlerdeki yaklaşık 550 dergiyi (441 I hakemli) tam metin olarak kullanıma sunmaktadır. Health Source: Nursing/Academic Edition ayrıca yaklaşık 850 dergide yayınlanan makalelerin özet ve indeks bilgilerini içermektedir. Veritabanı, Amerikan Eczacılar Birliği tarafından hazırlanan Lexi-PAL Drug Guide (1.300 jenerik ilacın kullanımı ile ilgili hazırlanmış eğitim dokümanını 4.700 ilacın ticari isimlerleri ile birlikte içermektedir. Creative Nursing, Issues in Comprehensive Pediatric Nursing, Issues in Mental Health Nursing, Journal of Advanced Nursing, Journal of Child & Adolescent Psychiatric Nursing, Journal of Clinical Nursing, Journal of Community Health Nursing, Journal of Nursing Management, Nursing Ethics, Nursing Forum, Nursing Inquiry… bazı önemli tam metin akademik dergilerdir.

Web
Web

HİPERKİTAP VERİTABANI

Açıklama

Sunum
Kullanım kılavuzu
Kitap listesi
Hiperkitap; Hiperlink tarafından geliştirilmiş, bilim insanlarının, öğrencilerin ve meraklıların akademik bilgiye hızlı ve kolay erişebildikleri Türkiye nin ilk Türkçe online e-kitap veritabanıdır. 
Hiperkitap ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 300 yayınevinin 12.000 den fazla e-kitabı bulunmaktadır.  Hiperkitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir. Önde gelen üniversitelerin akademik yayınları da Hiperkitap ta yer almaktadır.
 Kullanıcılar; Hiperkitap ta bulunan 12.000 den fazla e-kitabı online olarak görüntülemenin yanı sıra bilgisayarlara, android cihazlara, iPad ve iPhonelara ödünç alabilmektedirler. Böylece internet erişimine ihtiyaç duymadan e-kitaplardan yararlanabilmektedirler.  “My library” özelliğiyle Hiperkitap ta kendi kütüphanelerini oluşturarak e-kitap sayfalarında notlar alabilmekte, 60 sayfaya kadar çıktı alıp paylaşabilmekte, farklı formatlarda atıf verebilmektedirler.

Web
Web

HUKUKTÜRK MEVZUAT & İÇTİHAT VERİTABANI

Açıklama

T.C. Mevzuatı (Kanunlar, Kanun Hükmünde Kararnameler, Tüzükler, Yönetmelikler, Bakanlar Kurulu Kararları, Genelgeler, Tebliğler) ve İçtihatları (Yargıtay, Danıstay, Anayasa Mahkemesi, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararları),  Resmi Gazete, Mevzuat Grupları, Türk Hukuk Bibliyografyası, Dilekçe ve Sözleşme Örnekleri, Kanun Tasarıları, Kanun Gerekçeleri, Yeni ve Değişen Mevzuat, Hukuk Sözlüğü gibi hukuki bilgi kaynaklarını bünyesinde bulunduran Hukuk Bilgi Bankası dır.

Kullanım kılavuzu

Öne çıkan özellikler:

. Yeni içerik, arayüz ve hızlı arama motoru (mili saniyelerde)
. Aramalarda "doğal dil işleme" özelliği
. Son 16 ayda 45.000 tasnif edilmiş içtihat
. 8000 yeni, tasnifli Uyuşmazlık Mahkemesi içtihadı
. Resmi Gazetenin ilk sayısından günümüze kadar olan içeriğinin sunumu
. İçeriğin Word veya PDF ortamına aktarılabilmesi
. İngilizce arayüz ve menüler
. Metinlerin üstünde “Google Translate” ile bütün içeriklerin anında istenilen dile çevrilebilme olanağı
. Aramalarda sıralama özelliği;
o En sık arananlar
o Eskiden yeniye sıralama
o Yeniden eskiye sıralama seçenekleri  
. Kopyalamalarda "seçili metni kopyala" kullanıldığında otomatik atıf oluşturma özelliği.
Örn; "mahkemece; dosyanın önceki bilirkişiler dışında ve aralarında elektrik mühendisi bilirkişilerin de bulunduğu üç kişilik yeni bir bilirkişi kuruluna verilmesi, sonradan alınan ve farklı sonuçlar içeren ikinci raporla önceki rapor arasındaki çelişkinin, davaya konu tahakkuk dönem ve türü dikkate alınarak, tahakkuk döneminde yürürlükte bulunan Elektrik Piyasası Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği, 622 sayılı EPDK kararı ve sözleşme hükümlerine göre değerlendirilerek çelişkiyi giderecek ve davalının bilirkişi raporlarına karşı itirazlarını da karşılar nitelikte yeni bir rapor alınıp, hasıl olacak sonuç dairesinde ve davacının dava ettiği 322.793,28 TL lik miktar dikkate alınarak hüküm tesis edilmesi gerekir.” “YARGITAY 3. Hukuk Dairesi, E. 2015/4614, K. 2015/8661, T. 14.05.2015, www.hukukturk.com  
. Anayasa Mahkemesi nin Bireysel Başvuru kararları ve Uluslararası Anlaşmalar HukukTürk e eklenmiştir.

Web
Web

HUMANITIES & SOCIAL SCIENCES INDEX RETROSPECTIVE RETRO INDEX 1907-1984 (EBSCO)

Açıklama

Humanities & Social Sciences Index Retrospective Retro Index 1907-1984, sosyal, beşeri, ahlak, toplum ve bununla ilgili konularda araştırmacılar için temel bir veritabanı olup yaklaşık 1200 dergi, 1.300.000 alıntı ve 240.000 kitap eleştirisi ile geniş çaplı hakemli içeriği kapsamlı bir şekilde sunmaktadır.

Web
Web

IEEEXPLORE

Açıklama

IEL veritabanı, elektrik-elektronik mühendisliği, bilgisayar bilimleri, uygulamalı fizik ve biyomedikal/biyoteknoloji alanlarında IEEE ve IEE nin 413 dergisi ve toplamda 1220 konferans serisinin, 1988 yılından itibaren tüm içeriğine tam metin olarak erişim sağlar. 1950-1987 döneminden seçilen 100,000 e yakın makaleye ve 1250 adet güncel IEEE standardına da tam metin erişim mevcuttur.

Dergi listesi

Web
Web
Dosya

INCITES

Açıklama

Web tabanlı bir akademik değerlendirme aracı olan InCites, kurumların ve araştırmacıların araştırma performansını analiz etmeye olanak tanır. InCites araştırmacı ve kuruluşlarının atıf verileri, global metrikleri ve profil bilgileri ile, akademik performansın değerlendirmesine imkan sağlar. InCites ile araştırmacı ve kurumların performansını nitel ve nicel ölçekte karşılaştırabilir, yeni araştırma trendleri yakalayabilir, gelişime açık potansiyel alanları keşfedebilir, yeni ortaklıklar ve fon olanakları bulabilir ve metriklerden faydalanarak araştırma stratejileri geliştirebilirsiniz.

Web
Web

INFORMA HEALTH CARE DERGİLERİ

Açıklama

Informa Healthcare koleksiyonu;  171 dergi içindeki  aşağıdaki önemli konuları içermektedir:Addictions Anaesthesiology Audiology Biotechnology Book Series Cardiology Cell Biology Communication Disorders Critical Care Dentistry Dermatology and Cosmetic Science Disability and Rehabilitation Drug Delivery Drug Metabolism Emergency Medicine Encyclopedias and Major Reference Works Endocrinology/Diabetes Expert Opinion 
Gastroenterology General Medicine Haematology Healthcare Economics Immunology Infectious Diseases Internal Medicine Laboratory Medicine Medical Education Medical Equipment Medicinal Chemistry Microbiology Nanomedicine Neurology/Neurosurgery Nursing Nutrition Obstetrics and Gynaecology Occupational Therapy Oncology 
Ophthalmology Orthopaedics Otorhinolaryngology Paediatrics Pain Management Pathology Pharmaceutical Science Physiotherapy Preclinical Research Psychiatry Radiology Regulatory Reproductive Medicine Respiratory Rheumatology Sleep Medicine Sports Injury Surgery Toxicology Urology and Nephrology                       
Dergi listesi

Web
Web

INTERNATIONAL JOURNAL OF HEALTH SERVICES (e-dergi)

Açıklama

The Journal contains articles on health and social policy, political economy and sociology, history and philosophy, ethics and law in the areas of health and health care. The Journal provides analysis of developments in the health and social sectors of every area of the world, including relevant scholarly articles, position papers, and stimulating debates about the most controversial issues of the day. It is of interest to health professionals and social scientists interested in the many different facets of health, disease, and health care.

Web
Web

IOP ELECTRONIC JOURNALS - IOP SCIENCE

Açıklama

 

Fizik konusunda 11 yıllık geriye dönük olarak tam metin makalelere, 30 yıl geriye dönük olarakbibliyografik bilgiye erişim sağlayan bir veri tabanıdır. IOP Türkçe kullanım kılavuzu
IOP 2015 dergi listesi

 

Web
Web

ITHENTICATE INTIHAL PROGRAMI

Açıklama

 

Kayıt için isim soyad ve e-posta bilgilerinizi volkan.ozvatan@kocaeli.edu.tr adresine bildirebilirsiniz.

Lisans anlaşması gereği :

 • Doktora ve üzeri yetkinliğindeki Öğretim Üyeleri için hesap oluşturulabilmektedir.
 • Tezler, ödev ve projelerin sistem üzerinden taranmasına izin verilmemektedir.


Hızlı başlangıç kılavuzu
iThenticate İntihal Veri Tabanı Kullanım Kılavuzu
iThenticate Document Viewer Benzerlik Raporu Kılavuzu
Ithenticate datasheet general
Ithenticate datasheet academic

Ithenticate summary

Web
Web

JCR (JOURNAL OF CITATION REPORTS)

Açıklama

JCR (Journal Citation Reports) veri tabanı 2006 yılından günümüze bilimsel dergilere ait etki faktörlerini ve performans ölçümlerini içerir.

Web
Web

JOURNAL OF ENDODONTICS (CLINICAL KEY)

Açıklama

Journal of Endodontics Clinical Key üzerinden erişime açılmıştır.

Web
Web

JOURNAL OF THE AMERICAN ACADEMY OF CHILD AND ADOLESCENT PSYCHIATRY (CLINICAL KEY)

Açıklama

Journal of the American Academy of Child and Adolescent Psychiatry Clinical Key üzerinden erişime açılmıştır.

Web
Web

JOURNAL OF THORACIC AND CARDIOVASCULAR SURGERY (CLINICAL KEY)

Açıklama

Journal of Thoracic and Cardiovascular Surgery Clinical Key üzerinden erişime açılmıştır.

The Journal presents original, peer-reviewed articles on conditions of the chest, heart, lungs, and great vessels where surgical intervention is indicated. An official publication of The American Association...

Web
Web

JOVE - JOURNAL OF VISUALIZED EXPERIMENTS

Açıklama

2006 yılında yayın hayatına başlayan  JoVE,(Journal of Visualized Experiments) bilimsel çalışmaların, deneylerin ve araştırmaların video ortamına aktarıldığı dünyanın ilk hakem heyetli video veritabanıdır.  

Makaleler, Pub/Medline, Scifinder ve Scopus tarafından indexlenmiştir ve dünyada impact faktörü olan tek video veritabanıdır.(1.325). 
Şu an itibari ile JoVE içerisinde 6,000 video makale mevcut olup; her ay 80 tane yeni video eklenmektedir.
Açık olan bölümler:

JOVE Biology
Hücre sinyali yolu ve hücre iletişimi, biyoenformatikler, gen sıralama, hücresel ve moleküler görüntüleme, hücresel ve genetik tedavi bilimi gibi genel biyolojinin tüm alanlarını kapsamaktadır.

JOVE Medicine
Dahili tıp, klinik denemeler, hayvan hastalıkları, insan psikolojisi gibi konularda bilgi sağlamaktadır.

JOVE Neuroscience
Beyin ve sinir sisteminin yapısı, işlevi, fizyolojisi, patofizyolojisini inceleyen multidisipliner bir bölümdür. Nörolojik hastalıklar ve bozukluklar içinde cerrahi teknikleri içeren  videolar sunmaktadır.
 

 

 

Web
Biology Web
Neuroscience Web
Medicine Web

JSTOR (Journal Storage)

Açıklama

JSTOR (Journal Storage) veritabanı, uluslararası düzeyde yayınlanmış 359 hakemli dergiyi kapsar. Dergiler ilk çıkış yılından günümüze kadar olan (son 2-5 yıl hariç) tüm sayılarına erişilmektedir. Arşiv niteliğinde bir veritabanıdır. Antropoloji, arkeoloji, ekoloji, Amerika ve Afrika çalışmaları, Asya çalışmaları, bitki bilimi, işletme, Ortadoğu çalışmaları, ekonomi, maliye, eğitim, fen bilimleri, tarih, dil, edebiyat, felsefe, siyaset bilimleri, nüfus etüdleri, sosyoloji, coğrafya, din, folklör, film, gösteri sanatları, müzik, istatistik ve matematik konularını kapsamaktadır.      
JSTOR Dergi Listesi
JSTOR Kullanım Kılavuzu

Web
Web

JURIX HUKUK VERİTABANI

Açıklama

Jurix, Türkiye'de yayımlanan tüm hukuk dergilerini, armağanları, sempozyum ve konferans bildirilerini tek bir platform aracılığı ile kullanıcılarla buluşturmayı hedefleyen bir hukuk veritabanıdır.

Web
Web

LIBRARY INFORMATION SCIENCE & TECHNOLOGY ABSTRACTS WITH FULL TEXT (EBSCO)

Açıklama

Library, Information Science & Technology Abstract with Full Text (LISTA with Full Text), kütüphanecilik ve enformasyon bilimleri alanındaki yayınları derleyen,kendi alanındaki en temel danışma kaynağıdır. Dünya da, kütüphanecilik ve ilişkili disiplinlerdeki tek tam metin derleyici veritabanıdır. 690 den fazla süreli yayın yanında kitap, araştırma raporları ve tutanakları indekslerken, 180 den fazla tam metin dergiyi kullanıma sunmaktadır. Konu başlıkları arasında kütüphanecilik, tasnif, kataloglama, bibliyometri, online bilgi alma, bilgi yönetimi, bilişim sektörü ve benzer / ilişkili konular yer almaktadır. Veritabanı içerisindeki kayıtlar, 1960 ortalarına kadar geriye gitmektedir. Türk Kütüphaneciliği Dergisi veritabanında 2006 yılından günümüze indekslenirken, Bilgi Dünyası dergisi, 2007 yılından itibaren tam metin olarak veritabanında yer almaktadır.

Web
Web

LMS VIDEO EĞİTİM PORTALI

Açıklama

Bu portalı kullanarak Üniversitemiz öğrencileri, meslekleri için çok gerekli birçok yazılımın eğitim videolarını ücretsiz indirebileceklerdir. Portalın kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgiye ekteki dosyadan (Video Eğitim Kullanım Kılavuzu) erişilebilir. 

 

Web
Web
Dosya

LEGAL HUKUK VERİTABANI

Açıklama

Legal Online Veri Tabanı, 22.000’den fazla makaleye, 700 cilt dergiye,400’e yakın kitaba, “Legalbank” elektronik hukuk bankası içeriğinde yer alan milyonlarca Kanun, KHK, Cumhurbaşkanı Kararnamesi, Uluslararası Sözleşme, Tüzük, Bakanlar Kurulu Kararı, Cumhurbaşkanı Kararı, Yönetmelik, Tebliğ, vb. mevzuat belgesine, Yüksek Mahkeme Kararlarına (Yargıtay, Danıştay, Bölge Adliye Mahkemesi, Bölge İdare Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay vb.), Dilekçe ve Belge örneklerine, Makalelere, 71 konu başlığı altında düzenlenen mevzuat ve içtihat paketleri ile uzmanlık alanlarına göre ayrılmış içeriğe, tek tıkla ve pratik bir şekilde erişim imkanı sunuyoruz.Akıllı arama motoru, Birbiriyle ilişkilendirilmiş kanun maddesinden ilgili yüksek mahkeme kararı, dava dilekçesi örneği, mevzuat ve makalelere tek tıkla erişim imkânı, Her an güncellenen içeriğe ana sayfa üzerinden kolaylıkla ulaşabilme, Kitap ve dergilerde ayda 50 sayfa kopyalama ve sınırsız çıktı alabilme, Dilekçe ve belgeleri Word dosyası olarak kaydedebilme, özellikleri ile araştırmalarınızı zaman kaybetmeden hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

 

Web
Kitap ve Dergi kataloğumuz ekte olup erişim için tıklayınız
Legalbank İçtihat ve Mevzuat Programına erişim için tıklayınız.

MASTERFILE COMPLETE (SOSYAL BİLİMLER)(EBSCO)

Açıklama

MasterFILE™ Complete; 1922 tarihinden günümüze kadar olan bir dönemi kapsayan, 2000 i aşkın genel referans kaynağını tam metin olarak kullanıma sunar. Hemen hemen tüm genel ilgi alanlarını içeren MasterFILE™ Complete ayrıca, yaklaşık 1,000 den fazla tam metin referans kitabını, 85,000 i aşkın biyografiyi, 107,000 den fazla temel kaynak belgeyi ve 510,000 den fazla fotoğraf, harita ve bayraktan oluşan bir görüntü arşivini de içermektedir.

Web
Web

MATHSCINET

Açıklama

1940 yılına kadar geriye uzanan bir yelpazedeki matematik konulu makalelerin bibliyografik bilgilerini, atıflarını ve eleştirilerini içermektedir. Bazı dergilere tam metin erişim sunulmaktadır.

Web
Web

MEDLINE(EBSCO)

Açıklama

Tıp ve sağlık alanındaki temel danışma kaynağıdır. MEDLINE, tıp, hasta bakımı, dişçilik, veterinerlik, sağlık bakım sistemi, klinik öncesi bilimler ve benzeri birçok konu hakkında önemli tıbbi bilgiler içerirr. National Library of Medicine tarafından oluşturulmuş MEDLINE, 4.800 den fazla tıp dergisinde yayınlanmış makalelerin özetlerini içermektedir. Medline kendisine özel, detaylı MeSH konu başlıklarını ve indeksleme yöntemlerine sahiptir.

Web
Web

MENDELEY - Makale yazma ve referans aracı

Açıklama

Mendeley size sizlerin araştırmalarınızı düzenlemeye,  diğer akademisyenlerle çevrimiçi işbirliği yapmanıza, son araştırmaları keşfetmenize yardımcı olabilen akademik sosyal ağ ve ücretsiz bir referans yönetim aracıdır.
Erişim ve üyelik Adresi: http://www.mendeley.com/
Mendeley ile;

•    Otomatik bibliyografiler oluşturulabilir.
•    Kolaylıkla çevrimiçi olarak diğer araştırmacılarla işbirliği yapılabilir.
•    Diğer araştırma yazılımlarından makaleleri kolaylıkla ithal edebilir.
•    Araştırmacı okuduğu makaleye dayalı ilgili diğer makaleleri bulabilir.
•    Araştırmacı çevrimiçi olarak herhangi bir yerden makalesine ulaşabilir.
•    1000 ve üzerinde dergi için atıf biçimlerine ulaşabilir ve atıf yöntemi seçimi ile yeni biçimler oluşturabilirsiniz.
•    Birden fazla PDF dosyasını aynı anda açabilir,  sürekli olarak araştırma dosyanıza dönüş yapabilirsiniz, ayrıca yanına notlar alabilirsiniz.
•    iPhone ve iPad uygulamaları ile yolculuk sırasında ve ya herhangi bir süreçte makaleleri okumaya devam edebilirsiniz.

Mendeley.com a yapacağınız küçük bir kayıt işleminden sonra programı ücretsiz bilgisayarınıza indirerek yukarıda bahsi geçen imkanlardan faydalanabilirsiniz.

"Mendeley Desktop", "Zotero" gibi tamamen ücretsiz bir kaynakça yönetim programı olup; bu tür programların yetenekleri hakkında karşılaştırmalı analizehttp://www.mendeley.com/compare-mendeley/ adresinden erişebilirsiniz.

Kullanıcı Kılavuzu

Mendeley Eğitim Videosu

Web
Web

NEOREVIEWS (e-dergi)

Açıklama

NeoReviews is the American Academy of Pediatrics peer-reviewed online-only journal focusing on neonatal and perinatal topics.NeoReviews each month delivers 3 to 4 expert-written clinical reviews, case discussions, basic science insights and "on the horizon" pieces. Since January 2009, all clinical articles have been mapped to the American Board of Pediatrics (ABP) knowledge statements for neonatology.

Web
Web

NEWSPAPER SOURCE PLUS (DANIŞMA KAYNAĞI) (EBSCO)

Açıklama

Newspaper Source™ Plus; A dan Z ye 860 adet gazeteyi tam metin olarak içermesi yanısıra, 35 milyondan fazla tam metin makale içermektedir. Veritabanındaki önemli gazetelerin başlıcaları; New York Times (1985 ten günümüze), The Christian Science Monitor, Irish Times (Ireland), San Francisco Chronicle, The Sydney Morning Herald (Australia), The Times (UK), Toronto Star, USA Today, The Washington Post, The Washington Times (DC), ve diğerleri... 

Newspaper Source™ Plus, ABC News (American Broadcasting Company), ABC (Australian Broadcasting Corporation), CBC (Canadian Broadcasting Corporation), CBS News, CNBC, CNN, CNN International, FOX News, MSNBC, National Public Radio, PBS vs. gibi 857,000 den fazla TV ve radyo haber ve programlarının tam metnini kullanıma sunmaktadır.

Web
Web

OVID

Açıklama

Ovid den 346 tıp dergisine 2000 yılından itibaren yıl bazında değişimli olarak tam metin erişim imkanı sağlar. Geriye dönük olarak  impact faktörü en yüksek olan 50 dergiye erişim mümkün olacaktır.   

OVID 2015 Güncel dergi listesi
OVID 2015 Yeni eklenen dergiler
OVID Sunum   
OVID Yeni Arayüz kullanım kılavuzu

 

Web
Web

OXFORD JOURNALS

Açıklama

285 adet Oxford University Press dergilerine tam metin erişim mümkündür.OJO DERGİ LİSTESİ

Web
Web

PEDIATRICS (e-dergi)

Açıklama

PEDIATRICS is an official peer-reviewed journal of the American Academy of Pediatrics. In the inaugural January 1948 issue of PEDIATRICS, the editor, Hugh McCulloch, articulated the journal s vision: "The content of the journal is... intended to encompass the needs of the whole child in his physiologic, mental, emotional, and social structure. The single word, PEDIATRICS, has been chosen to indicate this catholic intent." PEDIATRICS continues this legacy, publishing original research, clinical observations, and special feature articles in the field of pediatrics, as broadly defined. Contributions pertinent to pediatrics are also included from related fields such as nutrition, surgery, dentistry, public health, child health services, human genetics, basic sciences, psychology, psychiatry, education, sociology, and nursing.

Web
Web

PROQUEST CENTRAL

Açıklama

ProQuest Central , multidisipliner tam metin veri tabanıdır. ProQuest Central, 160’ın üzerinde konunun kapsandığı ProQuest’in en çok kullanılan 39 veri tabanını içermektedir.

 

Web
Web

PROQUEST DISSERTATIONS & THESES VERİTABANI

Açıklama

Proquest Dissertations Tez veritabanında, yaklaşık 2.8 milyon başlık tam metin olarak yer almaktadır. ProQuest Dissertation & Theses ile; 1997’den önce yayınlanmış binlerce başlığın yüzlercesine, ayrıca 1997’den günümüze yayınlanmış başlıkların tamamına dijital formatta online olarak erişilebilmektedir.

Ayrıntılı bilgi

Web
Web

REGIONAL BUSINESS NEWS (EBSCO)

Açıklama

Bu veritabanı, bölgesel iş dünyası yayınları için kapsamlı tam metin bilgiler sağlamaktadır. Regional Business News, ABD deki büyük şehir ve kırsal alanların tamamından 50 iş dünyası dergisi, gazete ve haberler içermektedir.

Web
Web

ROYAL SOCIETY OF CHEMISTRY ( RSC)

Açıklama

RSC bilgi için tıklayınız
RSC 2017 dergi listesi
1841 yılında kurulan Royal Society of Chemistry analitik kimya, biyomoleküler kimya, biyometal, biyoteknoloji, katalizörler, kimyasal biyoloji, kristal mühendisliği, çevre bilimi, yeşil kimya, inorganik kimya, malzeme bilimi, medikal bilimleri, nano bilimi, doğal ürünler, organik kimya, fotokimyasal bilimler, foto-biyolojik bilimler, fiziko-kimya, polimer bilimler, yumuşak malzemeler, ve sistemler biyolojisi gibi kimya biliminin tüm dallarını kapsayan dergiler ve kitaplar yayımlamaktadır.·        
Kimya alanında yayın yapan yayıncılar içerisinde en iyi sıralamao  
RSC dergilerinin %33’ü 5 ve üzeri Etki Faktörü değerine sahiptiro  
RSC dergilerinin %83’ü 3 ve üzeri Etki Faktörü değerine sahiptir·        
Disiplinler arası kimya kategorisinde yer alan en iyi 20 dergiden 6’si
RSC yayınevine ait·        
400’e yakın veri kaynağından 32 milyon kimyasal yapıya ücretsiz (abonelik ya da kayıt olmak gerekmeksizin) erişim imkanı sunan ChemSpider bileşen arama motoru 
RSC ile; ·        
1841 yılından günümüze yayımlanmış 42 dergiye·        
RSC’nin 32 milyondan fazla kimyasal yapıya ilişkin detaylar veren bileşen arama motoru ChemSpider veri tabanına·        
RSC tarafından yayımlanan Highlights in Chemical Biology, Highlights in Chemical Science, Highlights in Chemical Technology aktüel kimya dergisine·        
Analytical Abstracts, Catalysts and Catalysed Reactions, Chemical Hazards in Industry gibi ücretsiz 6 veri kaynağına kullanıcı sınırlaması olmaksızın erişebileceksiniz.

Web
Web

SAGE JOURNALS ONLINE

Açıklama

İletişim, eğitim, yönetim ve Organizasyon, malzeme bilimi, kriminoloji, hemşirelik ve sağlık bilimleri, siyaset, politika, psikoloji, sosyoloji ve kentsel araştırmalar ve şehir planlamaları konularını içermektedir.

Dergi listesi

Yeni platform ayrıntılı bilgi

Yeni platform SSS

 

Web
Web

SCIENCE DIRECT (ELSEVIER)

Açıklama

Sosyal bilimler, iktisadi-idari bilimler, tıp, eczacılık, biyoloji, moleküler biyoloji, mikrobiyoloji, immunoloji, genetik, kimya, kimya mühendisliği, biyokimya, sanat, beşeri bilimler, tarım, inşaat mühendisliği, bilgisayar bilimleri, yer bilimleri, malzeme bilimi, teknoloji, mühendislik, çevre bilimleri, fizik, matematik, astronomi konularında 2.242 dergiye sınırsız tam metin erişim mümkün olacaktır. Elsevier dergileri yanı sıra, Academic Press dergilerine de erişilebilecektir. Academic Press içinde, Churchil Livingstone, W B Saunders, Mosby, Bailliere Tindall yayınevlerinin dergileri bulunmaktadır. Science Direct Hızlı Başlangıç Kılavuzu(Eng)

Science Direct Hızlı Başlangıç Kılavuzu(Tur)

DERGİ LİSTESİ               
Yeni Elsevier Platformu SciVerse Hub 28 Ağustos 2010 tarihinde kullanıma girmiştir. Kullanıcı gruplarına yönelik Türkçe hazırlanan " SciVerse Hub Kullanıcı Eğitim Videosu" için tıklayınız.  
SciVerseHubTürkçe tanıtım dokümanı
SciVerse ScienceDirect Türkçe tanıtım dokümanı

SciVerse Türkçe kullanım Kılavuzu

İlgili platform üzerinde yer alan uygulamalar bilimsel topluluğun araştırma ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik uygulamaları içermekte olup, uygulamalara ücretsiz erişim sağlanabilmektedir.

Science Direct Eğitim Videosu

Web
Web

SCOPUS

Açıklama

Scopus bibliyometrik araçlarla birlikte araştırmayı izlemeye, analiz etmeye ve görselleştirmeye yarayan; hakemli yayınlardan oluşan en büyük makale ozu ve atıf veri tabanıdır.Scopus Hızlı Başlangıç Kılavuzu(Eng)

Scopus Hızlı Başlangıç Kılavuzu(Tur)
Search millions of abstracts & index data with Scopus


Scopus is the world s largest abstract and citation database of peer-reviewed literature with smart tools that track, analyze and visualize research. Easy to use and comprehensive, Scopus is designed to quickly find the information researchers need. Tools to sort, refine and quickly identify results help you focus on the outcome of your work. You can spend less time mastering databases and more time on research.

• Over 20,500 titles from 5,000 publishers worldwide
• Contains 49 million records, 78% with abstracts
• Includes over 5.3 million conference papers
• Provides 100% Medline coverage
• Interoperability with ScienceDirect, Engineering Village and Reaxys, a unique chemistry workflow solution

SCOPUS Eğitim Videosu

 

 

Web
Web

SOBİAD SOSYAL BİLİMLER ATIF DİZİNİ

Açıklama
Sobiad Sosyal Bilimler Atıf Dizini Hakkında: Sobiad, Sosyal Bilimler alanında yayınlanan 570 derginin indekslendiği,atıflarının bulunduğu bir veritabanıdır ve aynı zamanda Türkiye merkezli en çok sosyal bilimler makalesinin bulunduğu milli bir indekstir.
Sobiad'da;
* 570 adet dergi bulunmaktadır.
* 170,281 adet makale bulunmaktadır.
* 3,382,514 adet atıf bulunmaktadır.
* dergi,makale ve atıf sayıları gün geçtikçe artmaktadır.
 
Hangi özellikler mevcuttur?
 
Sobiad (Sosyal Bilimler Atıf Dizini), en basit arayüzü hedefleyerek kullanıcıların atıflarını bulmasına olanak sağlayacak yardımcı araçlar sunmaktadır:
* Atıfta ara,İçerikte ara,Üniversite ara olmak üzere 3 farklı arama seçeneği mevcuttur.
* Arama sonuçlarında yıllara göre sıralama seçeneği mevcuttur.
* Her makale için yazar,özet,sayı,yıl,tür gibi bilgiler arama sonucundan makaleye tıklanarak erişilebilir, makaleler indirilebilir.
* Kurumsal başvuru alınır ve kurumsal kullanım uygulanır.
* Kurumsal kullanım sayısı ve makale indirme sayıları istatistik raporu olarak kuruma sunulur.
www.sobiad.com mobil uyumlu bir sitedir.
Web
Web

SPORTDISCUS

Açıklama

660’dan fazla tam metin akademik dergi ve 230’dan fazla tam metin kitap ve monografi içeren SPORTDiscus with Full Text veri tabanı, en saygın ve kaliteli spor ve spor hekimliği dergilerini içeren, bu alanlar için özel olarak hazırlanmış temel bir tam metin kaynağıdır. 970’e yakın dergiden özetlere, 150.000’den fazla dergi için taranabilir atıf bilgisine ve sporla ilgili 3.800’den fazla detaylı video kaydına erişimi sağlayan bu güvenilir kaynak, SPORTDiscus indeksindeki en çok kullanılan dergilerin tam metnini hiçbir sınırlama getirmeden araştırmacıların ve öğrencilerin kullanımına sunar. Tam metin arşivi 1930’lu yıllara kadar uzanan SPORTDiscus with Full Text, Eğitmenlik ve Antrenörlük, Rekreasyon, İnsan Anatomisi ve Kinesiyoloji, Spor Animatörlüğü ve Turizm gibi spor literatürüyle ilgili tüm alanları detaylı bir şekilde kapsar.

Dergi listesi

Web
Web

SPRINGER NATURE JOURNALS ALL

Açıklama
Nature Journals All 2007 yilindan gunumuze erisim saglanacaktir. Abonelik yili ve bir onceki yila surekli erisim hakki olacaktir.
Springer Nature – Palgrave Macmillan Journals1997'den gunumuze erisim saglanacaktir. Abonelik yillarina surekli erisim hakki olacaktir.
 
Springer Nature – Academic Journals: 1997'den gunumuze erisim saglanacaktir. Abonelik yillarina surekli erisim hakki olacaktir.

SPRINGER BIOMEDICAL & LIFE SCIENCES E-KİTAP KOLEKSİYONU

Açıklama

Springer Biomedical & Life Sciences Koleksiyonu e-kitaplarından 2010 yılına ait 364 adet e-kitaba satın alma yoluyla erişim sağlanmıştır.  

Kitap listesi

Web
Web

SPRINGER E-BOOK CHEMISTRY & MATERIAL SCIENCE COLLECTION

Açıklama

Springer e-kitapları 2016-2017 yılı "Chemistry & Material Science" Koleksiyonu erişime açılmıştır.

Kitap listesi

Springer eKitapları hakkında

•Springer Yayıncılık, Bilim, Teknoloji ve Tıp konusunda en geniş eKitap koleksiyonuna sahiptir. Springer eKitapları’nın tek kitap olarak ortalama değeri 130 Euro’dur.

•Her bir eKitap Springer Editörleri tarafından tüm dünyada seçilmiş çalışma alanlarında, en yetkin araştırmacılar tarafından yayınlanan bilimsel kalitesi tartışmasız olan kitaplardır

•Diğer eKitaplardan farklı olarak okuyucu sınırlaması, sayfa sınırlaması, chapter sınırlaması yoktur. Oturum kapatıp açmak, bölümleri tek tek indirmek gerekmez.

•Araştırmacı kitabı tek seferde indirebilir. Sınırsız print hakkına sahiptir.

•1840 - 2004 arası 110,000’den fazla arşiv ve 2005-2015 arası ise 60,000’den fazla güncel eKitaptan oluşmaktadır.

Konu alanlarına göre 13 eKitap Paketi vardır;
•Behavioral Sciences Energy
•Biomedical & Life Sciences
Engineering
•Business & Economics
•Humanities, Social Science & Law
•Chemistry & Material Science
•Mathematics & Statistics
•Computer Science Medicine
•Earth & Environmental Science
•Physics & Astronomy
•Professional and Applied Computing
eKitapların Temel Özellikleri
• Limitsiz erişim; kullanıcı sınırlaması yoktur
• Limitsiz indirme; sayfa sınırlaması yoktur
• DRM yoktur
• Kullanım istatistiği alabilme
• Kitap ve kitap bölümü bazında DOI
• 7/24 erişim
• Kitaplara SpringerLink platformu üzerinden doğrudan erişilebildiği gibi kütüphane kataloğu üzerinden erişim de mümkündür
• Kolay arama, erişme ve indirme özelliği
• Her türlü elektronik cihazdan (akıllı telefon, tablet, bilgisayar, android) hiçbir eklenti yüklemeden okunabilme, indirilebilme özelliği
• Kitapların tek seferda tamamı veya ayrı ayrı bölümleri indirilebilir.
• Tek kitap satışı mümkün değildir, konu paketleri olarak satışı yapılmaktadır
• Anlaşma sağlandıktan hemen sonra kitaplar kullanıma açılır
• Satın alma modelidir, bir defaya mahsus ödeme yapılmaktadır
• MARC kayıtları ücretsiz
• MyCopy: Satın alınan pakete ait kitaplardan istenilenler basılı olarak 25EURO’ya temin edilebilir.

 

Web
Web

SPRINGER E-BOOK ENGINEERING COLLECTION

Açıklama

Springer e-kitap koleksiyonlarından "Engineering" 2016-2017 paketi içerisinde 1970 adet e-kitap bulunmaktadır.

Kitap listesi

Springer eKitapları hakkında

•Springer Yayıncılık, Bilim, Teknoloji ve Tıp konusunda en geniş eKitap koleksiyonuna sahiptir. Springer eKitapları’nın tek kitap olarak ortalama değeri 130 Euro’dur.

•Her bir eKitap Springer Editörleri tarafından tüm dünyada seçilmiş çalışma alanlarında, en yetkin araştırmacılar tarafından yayınlanan bilimsel kalitesi tartışmasız olan kitaplardır

•Diğer eKitaplardan farklı olarak okuyucu sınırlaması, sayfa sınırlaması, chapter sınırlaması yoktur. Oturum kapatıp açmak, bölümleri tek tek indirmek gerekmez.

•Araştırmacı kitabı tek seferde indirebilir. Sınırsız print hakkına sahiptir.

•1840 - 2004 arası 110,000’den fazla arşiv ve 2005-2015 arası ise 60,000’den fazla güncel eKitaptan oluşmaktadır.

Konu alanlarına göre 13 eKitap Paketi vardır;
•Behavioral Sciences Energy
•Biomedical & Life Sciences
Engineering
•Business & Economics
•Humanities, Social Science & Law
•Chemistry & Material Science
•Mathematics & Statistics
•Computer Science Medicine
•Earth & Environmental Science
•Physics & Astronomy
•Professional and Applied Computing
eKitapların Temel Özellikleri
• Limitsiz erişim; kullanıcı sınırlaması yoktur
• Limitsiz indirme; sayfa sınırlaması yoktur
• DRM yoktur
• Kullanım istatistiği alabilme
• Kitap ve kitap bölümü bazında DOI
• 7/24 erişim
• Kitaplara SpringerLink platformu üzerinden doğrudan erişilebildiği gibi kütüphane kataloğu üzerinden erişim de mümkündür
• Kolay arama, erişme ve indirme özelliği
• Her türlü elektronik cihazdan (akıllı telefon, tablet, bilgisayar, android) hiçbir eklenti yüklemeden okunabilme, indirilebilme özelliği
• Kitapların tek seferda tamamı veya ayrı ayrı bölümleri indirilebilir.
• Tek kitap satışı mümkün değildir, konu paketleri olarak satışı yapılmaktadır
• Anlaşma sağlandıktan hemen sonra kitaplar kullanıma açılır
• Satın alma modelidir, bir defaya mahsus ödeme yapılmaktadır
• MARC kayıtları ücretsiz
• MyCopy: Satın alınan pakete ait kitaplardan istenilenler basılı olarak 25EURO’ya temin edilebilir.

 

Web
Web

SPRINGER EBOOK COMPUTER SCIENCE COLLECTION

Açıklama

Springer e-kitap koleksiyonlarından "Computer Science" 2017 paketi içerisinde 1086 adet e-kitap bulunmaktadır.

Springer eKitapları hakkında

•Springer Yayıncılık, Bilim, Teknoloji ve Tıp konusunda en geniş eKitap koleksiyonuna sahiptir. Springer eKitapları’nın tek kitap olarak ortalama değeri 130 Euro’dur.

•Her bir eKitap Springer Editörleri tarafından tüm dünyada seçilmiş çalışma alanlarında, en yetkin araştırmacılar tarafından yayınlanan bilimsel kalitesi tartışmasız olan kitaplardır

•Diğer eKitaplardan farklı olarak okuyucu sınırlaması, sayfa sınırlaması, chapter sınırlaması yoktur. Oturum kapatıp açmak, bölümleri tek tek indirmek gerekmez.

•Araştırmacı kitabı tek seferde indirebilir. Sınırsız print hakkına sahiptir.

•1840 - 2004 arası 110,000’den fazla arşiv ve 2005-2015 arası ise 60,000’den fazla güncel eKitaptan oluşmaktadır.

Konu alanlarına göre 13 eKitap Paketi vardır;
•Behavioral Sciences Energy
•Biomedical & Life Sciences
Engineering
•Business & Economics
•Humanities, Social Science & Law
•Chemistry & Material Science
•Mathematics & Statistics
•Computer Science Medicine
•Earth & Environmental Science
•Physics & Astronomy
•Professional and Applied Computing
eKitapların Temel Özellikleri
• Limitsiz erişim; kullanıcı sınırlaması yoktur
• Limitsiz indirme; sayfa sınırlaması yoktur
• DRM yoktur
• Kullanım istatistiği alabilme
• Kitap ve kitap bölümü bazında DOI
• 7/24 erişim
• Kitaplara SpringerLink platformu üzerinden doğrudan erişilebildiği gibi kütüphane kataloğu üzerinden erişim de mümkündür
• Kolay arama, erişme ve indirme özelliği
• Her türlü elektronik cihazdan (akıllı telefon, tablet, bilgisayar, android) hiçbir eklenti yüklemeden okunabilme, indirilebilme özelliği
• Kitapların tek seferda tamamı veya ayrı ayrı bölümleri indirilebilir.
• Tek kitap satışı mümkün değildir, konu paketleri olarak satışı yapılmaktadır
• Anlaşma sağlandıktan hemen sonra kitaplar kullanıma açılır
• Satın alma modelidir, bir defaya mahsus ödeme yapılmaktadır
• MARC kayıtları ücretsiz
• MyCopy: Satın alınan pakete ait kitaplardan istenilenler basılı olarak 25EURO’ya temin edilebilir.

 

Web
Web

SPRINGER EBOOK MEDICINE COLLECTION

Açıklama

Springer eKitapları hakkında

•Her bir eKitap Springer Editörleri tarafından tüm dünyada seçilmiş çalışma alanlarında, en yetkin araştırmacılar tarafından yayınlanan bilimsel kalitesi tartışmasız olan kitaplardır

•Araştırmacı kitabı tek seferde indirebilir. Sınırsız print hakkına sahiptir.

Konu alanlarına göre 13 eKitap Paketi vardır;
•Behavioral Sciences Energy
•Biomedical & Life Sciences
Engineering
•Business & Economics
•Humanities, Social Science & Law
•Chemistry & Material Science
•Mathematics & Statistics
•Computer Science Medicine
•Earth & Environmental Science
•Physics & Astronomy
•Professional and Applied Computing
eKitapların Temel Özellikleri
• Limitsiz erişim; kullanıcı sınırlaması yoktur
• Limitsiz indirme; sayfa sınırlaması yoktur
• DRM yoktur
• Kullanım istatistiği alabilme
• Kitap ve kitap bölümü bazında DOI
• 7/24 erişim
• Kitaplara SpringerLink platformu üzerinden doğrudan erişilebildiği gibi kütüphane kataloğu üzerinden erişim de mümkündür
• Kolay arama, erişme ve indirme özelliği
• Her türlü elektronik cihazdan (akıllı telefon, tablet, bilgisayar, android) hiçbir eklenti yüklemeden okunabilme, indirilebilme özelliği
• Kitapların tek seferda tamamı veya ayrı ayrı bölümleri indirilebilir.
• Tek kitap satışı mümkün değildir, konu paketleri olarak satışı yapılmaktadır
• Anlaşma sağlandıktan hemen sonra kitaplar kullanıma açılır
• Satın alma modelidir, bir defaya mahsus ödeme yapılmaktadır
• MARC kayıtları ücretsiz
• MyCopy: Satın alınan pakete ait kitaplardan istenilenler basılı olarak 25EURO’ya temin edilebilir.

Web
Web

SPRINGERLINK

Açıklama

 

1993 den günümüze Springer Yayınevinin dergilerine tam metin erişim sağlayan disiplinlerarası bir veri tabanıdır.
SpringerLink (http://link.springer.com )  üzerinden yaşam bilimleri, kimya, çevre bilimleri, davranış bilimleri, sosyal bilimler, bilgisayar bilimi, malzeme bilimi, matematik, tıp, enerji, fizik & astronomi ve mühendislik alanlarındaki 1989 dergiye erişim sağlanmaktadır. Bu dergilerin 391 tanesi Springer Medicine koleksiyonu, 22 tanesi ise Springer’in Drugs serisini de içeren yine sağlık alanındaki ADIS koleksiyonudur. Springer’in tüm makalelerine tam metin erişim imkanı sağlayan Springer Dergi koleksiyonu limitsiz kullanım, limitsiz indirme, limitsiz çıktı alma, kampüs dışı erişim ve mobil cihazlarda kullanım özellikleri içermektedir.  

Ayrıca Springer’in 4 Dergi Arşivi koleksiyonu erişilebilir durumdadır. Bu 4 koleksiyon; Bilgisayar Bilimleri, İşletme & Ekonomi, Beşeri Bilimler ve Çevre Bilimleri alanlarındaki 500’ün üstünde dergiden oluşmaktadır.
Dergi listesi
Hızlı kullanım rehberi

 

 

Web
Web

STATdx RADYOLOJİ KARAR DESTEK SİSTEMİ

Açıklama

Elsevier Health Science tarafından sunulan STATdx Radyoloji Online Karar Destek Sistemi ile Amirsys Siyah Seri Kitap içeriği ve daha fazlası online kullanımınıza sunulmaktadır.

 

Erişim sadece Tıp Fakültesi Radyoloji ABD öğretim üyelerine açılmıştır.

Kullanıcı Adı  : Radyoloji ABD öğretim üyelerinin sisteme kayıtlı e-posta adresleri

Şifre : Radyoloji ABD öğretim üyelerinin e-posta adreslerine gönderilmiştir.

 

STATdx, içerdiği çok geniş örnekler sayesinde radyoloji uzmanlarının daha hızlı ve daha doğru ‘tanı’ koymasına destek sağlar.

Radyologlar çok çeşitli hastalık ve hasta kategorilerinde doğru teşhiste bulunmak için büyük baskı altında çalışmaktadırlar. STATdx, radyologların  

(1) karmaşık imaj teşhisleri  (2) farklı uzmanlık alanlarındaki imaj çalışmalarını okuma ve (3) öğrenci ve asistanlara yönelik eğitimlerinde ihtiyaç duydukları, doğru ve güncel cevaplara anında erişim sağlayan Radyoloji Online Karar Destek Sistemi’dir.

 

Kapsam:  STATdx, tüm uzmanlık alanlarında önde gelen radyologlar tarafından yazılan, güvenerek kullanabileceğiniz geniş kapsamlı bir karar destek sistemidir ve aşağıdakileri kapsamaktadır:

 • 4300+ genel ve karmaşık teşhis bilgisi
 • Uzmanlar tarafından seçilmiş ve not eklenmiş 200.000+ yüksek kalitede İmaj
 • 1300 Ayırıcı Tanı Listesi
 • 20.000+ Hasta Vaka Örneği
 • 300 Geniş Kapsamlı Anatomi Modülü
 • 195 Temel ve gelişmiş prosedürler
 • Hesaplayıcılar ve Tablolar

Her bir tanının içerisinde temel bilgiler, terminoloji, görüntüleme bulguları, ayırıcı tanı, patoloji, klinik sorunlar, tanı kontrol listesi ve seçilmiş referanslar gibi ayrı ayrı bölümler bulunur.

Sağladığı avantajlar: 

 • Uzmanlarca oluşturulmuş STATdx ayırıcı tanı listelerini kullananarak hangi farklı hastalıkları  dikkate almanız gerektiğine karar vermenize yardımcı olur.
 • Tüm konular uzmanlar tarafından yazılmakta ve uzmanlar tarafından seçilmiş dergi ve kitap referansları tarafından desteklenmektedir. Teşhis konuları, ayırıcı tanılar, örnek imajlar, hasta vaka örnekleri ve anatomi bilgileri gibi hayat kurtaran kararları almanıza yardımcı nitelikteki bilgileri kapsamaktadır.
 • “Compare Anywhere” özelliği ile 3’e kadar teşhis görüntüsünü yan yana koyarak  karşılaştırabilirsiniz.
 • En nadir hastalık örneklerini dahi araştırmanıza imkan sağlar.
 • RADSearch ile en son dergi makalelerini takip edebilirsiniz.
 • X-ray, CT, MR ve ultrason görüntüleri ve canlı renklerde grafikleri kapsamakta olan yüksek kalitede geniş kapsamlı imaj görüntüleri içinde arama yapılabilmektedir.
 • Google benzeri arama motoru
Web
Web

TAYLOR & FRANCIS (INFORMAWORLD) E-DERGİLERİ

Açıklama

Veritabanı Sosyal ve Beşeri Bilimler ; Fen Bilimleri, Teknoloji ve Tıp alanlarında toplam 1626 elektronik dergiden oluşmaktadır.
Dergi listesi
Yeni arayüz bilgisi
Yeni arayüz kullanım kılavuzu

Web
Web

TEACHER REFERENCE CENTER (EBSCO)

Açıklama

TEACHER REFERENCE CENTER.
 

Web
Web

THE ANNALS OF THORACIC SURGERY (CLINICAL KEY)

Açıklama

The Annals of Thoracic Surgery dergisi 1995 yılından günümüze tam metin erişime açılmıştır.

The Annals of Thoracic Surgery provides outstanding original coverage of recent progress in chest and cardiovascular surgery and related fields. As the official journal of two of the largest American associations...

Web
Web

THIEME MEDICAL JOURNALS

Açıklama

Thieme dergi listesi

Web
Web

TOTAL MATERIA

Açıklama

TOTAL MATERIA 450,000'den fazla alaşım hakkındaki 10,000,000 'un üzerinde özellik kaydı ile dünya genelindeki en geniş metal özellikleri veri tabanı ve bilgi kaynağıdır. Total Materia, kimyasal bileşim, mekanik ve fiziksel özellikler, yüksek ve düşük sıcaklıklardaki metal özellikleri, ısıl işlem veri ve diyagramları, metal yorgunluk bilgileri ve çok daha fazlası hakkında hızlı ve güvenilir bilgi sağlamaktadır. Uluslararası çapraz referans tabloları, kompozit, lif, köpük, çimento, mekanik, fiziksel, termal elektriksel, jeolojik özellikler, metalografik özellik ve standart listeleri ile teknik destek içerir.Detaylı tanıtım broşürü ektedir.

Web
Web
Pdf
Ek

TSE - TÜRK STANDARTLARI ENSTİTÜSÜ STANDARTLARI

Açıklama

TSE - Türk Standartları Enstitüsü standartları için volkan.ozvatan@kocaeli.edu.tr ye mail gönderebilirsiniz.

Web
Web

TÜMER ALTAŞ ONLINE SINAV HAZIRLIK VE YABANCI DİL EĞİTİMİ VERİTABANI

Açıklama

Tümer ALTAŞ A.Ş. Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi veritabanı e-YDS/YDS, PTE, IELTS, TOEFL iBT sınavlarınana hazırlık amacıyla oluşturulmuş bir veritabanıdır. Mobil ve web platformlarında kullanılabilir. Tüm öğrenci ve akademik/idari personelimizin kullanımına açılmıştır.
Veritabanı İçeriği:
•    (e) YDS: 2005 -2012 yılları arası çıkmış 4500 adet KPDS, ÜDS (sağlık, sosyal, fen) soruları ve her bir sorunun video çözümü.
•    PTE: Sınavın 20 soru türüne ait tanıtım ve etkili stratejiler
•    IELTS: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.
•    TOEFL iBT: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.
•    Dinleyerek Kelime: 3600 Akademik sınav kelimesi ve her kelime için Hafıza Teknikleriyle oluşturulmuş ses bağlantısı. Sadece dinleyerek kelime öğrenme.
•    Cümlede Çevirileri: Kelimelerin cümlede geldikleri anlamı sağlamlaştırmak ve okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış cümle çevirileri.
•    Paragraf Çevirileri: Okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış 7 adet strateji videosu ve 91 adet metin çevirisi.
•    Görüntülü Gramer Konu Anlatımı: A’dan Z’ye tüm gramer konularının en ince detaylarıyla anlatıldığı 335 video anlatımlı içerik.
•    Toplamda 10.000 üzeri görsel ve işitsel içerik.
 
Kayıt olmak için:
•    http://eyds.tumeraltas.com.tr adresine giriniz.
•    Kurumunuz internet ağı üzerinde iseniz, "Kayıt Ol" a tıklayarak sadece bilgilerinizi doldurmanız yeterlidir, hesabınız hemen etkinleşecektir.
•    Kurumunuz dışında bir ağdan etkinleştirme yapacaksanız,  gerekli olan "kurum kodu" nu volkan.ozvatan@kocaeli.edu.tr adresinden öğrenebilirsiniz. 
•  "Kurum Kodu" edindikten sonra, Yine "Kayıt Ol" formunda altta yer alan "Kurum Kodu Girin" yazan kutucuğa kodu girerek hesabınızı hemen etkinleştirebilirsiniz.
Not: Hesabınız etkinleştikten sonra istediğiniz yerden veritabanına erişebilirsiniz; kurum ağına bağlı olmanız gerekmez.

Web
Web

TURCADEMY TÜRKÇE E-KİTAP VERİTABANI

Açıklama

Turcademy ile Türkiye'nin önde gelen yayıncılarından Seçkin Yayıncılık, Pegem Akademi, Anı Yayıncılık, Palme Yayıncılık ve Gazi Kitabevi’nden sağlanan Beşerî Bilimler, Sosyal Bilimler, Davranış Bilimleri, Bilim, Teknoloji ve Tıp ve daha pek çok alandan yaklaşık 2500 akademik kitaba elektronik olarak erişim sağlayabilirsiniz.

Web
Web

TÜRKİYE ATIF DİZİNİ

Açıklama

Türkiye’de Sağlık Bilimleri alanında yayımlanan 398 Türk dergisinin birbirlerine atıf yapmalarını ve ulusal atıf sayımızı yüksek seviyelere taşınmasını sağlayan, aynı zamanda tüm bu makalelere tam metin erişilebilen TEK ULUSAL ATIF TARAMA dizini olan “TÜRKİYE ATIF DİZİNİ” hakkında detaylı bilgiler incelemelerinize sunulmaktadır.

Üniversite içinden, ilgili fakültelerinizdeki her kullanıcının bir kereye mahsus ''yeni kullanıcı'' olarak yukarıda bulunan kayıt adresi linkinden kayıt yapması gerekmektedir.

Bu kayıt işlemi tamamlandıktan sonra, kendi oluşturdukları kullanıcı adı ve şifre ile her zaman kurum içi/kurum dışı erişim sağlayabilirler.

Kayıt adresi: http://www.atifdizini.com/search/tr-index.html?s=tıp

Web
Web

TURNITIN ÖĞRENCİ ÖDEVİ İNTİHAL PROGRAMI

Açıklama

Yükseköğretim Kurulu tarafından  güncellenen "Lisansüstü Eğitim-Öğretim Programı Açılması ve Yürütülmesine Dair İlkeler" in "D.Tezler" bendi, 1. maddesi gereğince "Lisansüstü eğitim tezleri savunmaya alınmadan önce, ilgili öğrenci tarafından düzenlenecek intihal programı raporu teslim edilir." koşulu getirilmiştir. 

Turnitin ile :               

• Öğrenciler daha iyi birer araştırmacı ve yazar haline gelirler. Daha orijinal içerikli çalışmalar ortaya koyarlar ve kaynak materyalleri doğru kullanmayı ve doğru alıntı yapmayı öğrenirler.
• Öğretmenler zamandan tasarruf ederler. Turnitin’in kolay okunur Orijinallik Raporu sayesinde, daha önce şüphelendikleri intihallerin kanıtlarını araştırmak için harcadıkları zamanı şimdi daha iyi yazarlar yetiştirmek üzere geri bildirimde bulunmak için kullanırlar.
• Kurumlar, eğitim ve öğretim düzeylerini geliştirirler. Turnitin’in sürekli kullanımı, kuruma,kendisini, eğitim misyonunu ve verdiği diploma derecelerinin tamlığını garanti altına almada yardım eder.

Sistemin kullanılmaya başlaması için:

• Öncelikle; öğretim üyelerimiz için sistemde hesap oluşturulma işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
Bu işlem kütüphane yöneticiliğinde gerçekleştirilecek olup, isim soyad ve e-posta bilgilerinin volkan.ozvatan@kocaeli.edu.tr adresine bildirilmesi gerekmektedir.
• Öğretim üyeleri belirttikleri e-posta hesaplarına gelecek aktivasyon mailindeki şifrelerle sisteme giriş yapabileceklerdir.

Hesap oluşturulabilecek akademik kadrolar :

• Araştırma görevlisi, Okutman, Öğretim görevlisi kadrolarında olup derslere giren akademisyenlerimiz, (yüksek lisans, doktora yapan bu kadrolardaki akademisyenlerimiz de sisteme kayıt olabilmektedir. Diğer yüksek lisans ve doktora öğrencileri kayıt olamamaktadır.)
• Yard. Doç. Dr., Doç. Dr., Prof. Dr. kadrolarında olan öğretim üyelerimiz için hesap oluşturulabilecektir.

Önemli not: Sisteme tez eklenirken -enstitü taramasında çakışmaması için- isteğe bağlı ayarlardan "depo yok" seçeneği seçilmelidir. Sadece enstitüler onaydan çıkmış tezleri depolayarak sisteme ekleyeceklerdir.

Kılavuzlar:

Kullanıcılar için Şifre Oluşturma Kılavuzu

Öğretmenler için Kolay Kullanım Kılavuzu

Öğrenciler için Kolay Kullanım Kılavuzu

Ödev Ekleme Kılavuzu

Öğretmen hızlı başlama kılavuzu Sisteme giriş yapan eğitmenler sınıflarını ve öğrenci hesaplarını kendileri oluşturabileceklerdir.

Öğrenci hızlı başlama kılavuzu öğrencilerimiz için sisteme kayıt olmalarında ve ilk ödevlerini göndermelerinde yardımcı olacaktır.

Broşür    
  
Turnitin bilgi

Ayrıntılı bilgi


Her tür soru ve problem için Sıkça Sorulan Sorular

Web
Web

UPTODATE ANYWHERE

Açıklama

YENİ: UpToDate Onsite aboneliğimiz, UpToDate Anywhere Klinik Karar Destek Sistemi aboneliğine yükseltilmiştir.

UpToDate Anywhere ile sağlanan ek hizmetler:

UpToDate’e hastane dışından erişim: Doktorlarınız; ilk erişim için hastaneniz içinden yarattıkları bireysel hesap ile evlerinden/ hastaneden/ kurum dışından UpToDate’e her yerden erişim sağlayabilirler. (Kayıt işlemi detayları aşağıda yer almaktadır.)

Mobil cihazlardan erişim: iOS®, Android™, Windows 8 cihazlarindan ödüllü aplikasyonu ile MOBIL erişime imkan vermektedir.

Hastane Otomasyon Sistemine (HBYS) Entegrasyon: HBYS sistemine entegrasyonu ile doktorların hasta ekranından çıkmadan doğrudan Uptodate’e erişimleri sağlanmaktadır.

CME/CE/CPD kredileri kazanma: Mobil cihaz/ kurum dışı/kurum içinden UpToDate’e erişerek CME kredileri kazanma olanağı sağlanmaktadır.

UpToDate Aynwhere Uzaktan Erişim (ev/ofis/ cep telefonlarınızdan, mobil cihazlardan ) :

Aşağıda takip edilecek adimlar ile, Kurumunuz içindeki bilgisayarlarınızdan bir kez kayit yaptiktan sonra, olusturulan kullanici adi ve sifre ile UpToDate'e evlerden/ telefon ve tabletlerden erismek mumkun olacaktir.

Kayit islemleri icin gerekli adimlara iliskin video: https://www.youtube.com/watch?v=KMe69G3vBm8          

UpToDate Anywhere – Evlerden / Uzaktan erisim icin Adimlar: 

Kayıt işlemi:

1. Kurumunuz icinden UpToDate’e giriniz www.uptodate.com/online
2. Ana sayfanın üstünde yer alan Log-in/Register sekmesine tıklayınız.

3. UpToDate kayıt sayfası üzerinde çıkan alanları doldurarak kendinize ait kullanıcı adı ve şifrenizi oluşturunuz.
4. Kayıt işleminiz bittikten sonra UpToDate Mobil Aplikasyonun nasıl yüklendiği bilgisini içermekte olan bir onay maili e-posta adresinize gönderilecektir.

Not: SIFRENIZIN AKTIF KALMASI ICIN 90 GUNDE BIR UPTODATE KISISEL HESABINIZA KURUM ICINDEN  LOG IN/GIRIS YAPMANIZ GEREKMEKTEDIR  (www.uptodate.com/online)

Kurum icinden yapilan her  girisden sonra erisim suresi otomatik olarak 90 gun uzamaktadir.

UpToDate aplikasyonunu mobil cihazlariniza indirerek ve oluşturduğunuz şifre ile giriş yaparak  kullanabilirsiniz.

iPhone/iPad mobil cihazlarina aplikasyon indirmek icin App Store ‘a girip “UpToDate” yazarak taratiniz.

Android tabanli mobil cihazlar icin Google Play Store’a girip “UpToDate” yazarak taratiniz.

Microsoft 8 tabanli mobil cihazlar icin Microsoft Store ‘a girip “UpToDate” yazarak taratiniz.

UptoDate Anywhere Genel Bilgiler

UptoDate Anywhere Sunum

-----------

İç Hastalıkları, Gastroentroloji ve Hepatoloji, Endochrinoloji,Aile hekimliği, Hematoloji, İnfeksiyon Hastalıkları, Nefroloji, Kadın Doğum Hastalıkları, Kardiyoloji, Çocuk Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları ve Romatoloji dallarını içermektedir. UpToDate bünyesinde çalışan 50 hekim ve dünyada 3000 editör hekim tarafından hazırlanan vaka sunumlarını içermektedir. Bu hekimler gerek klinik tecrübeleri gerekse tıbbi yayınlardan derledikleri vaka sunumlarını UpToDate sayfasında yayınlarlar. UpToDate veri tabanı dergi içermemektedir. Ancak vaka sunumları hazırlanırken yararlanılan abstractlar yer almaktadır.

Türkçe kullanım kılavuzu
İçerik ve Özellikler
Yazarlar
Uzmanlık alanları
Sık sorulan sorular

Web
Web

WEB OF SCIENCE (ISI)

Açıklama

WOS (Web of Science) 1970 dan günümüze Science Citation Index-Expanded ve Social Sciences Citation Index, Proceedings Citation Index ve Proceedings Social Sciences Citation Index e erişim sağlayan bibliyografik bir veri tabanıdır. Makalelerin bibliyografik bilgileri, yararlanılan kaynakları ve atıfları listeler.
Kullanım kılavuzu 1

Kullanım kılavuzu 2

 

 

Web
Web

WILEY INTERSCIENCE

Açıklama

Veritabanı İçeriği/Kapsamı: Finans yönetimi, Kimya, Bilgisayar Teknolojileri, Çevre , Eğitim, Mühendislik, Hukuk, Tıp, Matematik, İstatistik, Fizik ve Psikoloji alanlarında 1.422 tam metin dergi içermektedir. 1998 yılına kadar geriye dönük erişim vardır.  
WILEY Türkçe kullanım kılavuzu
Wiley dergi listesi

Web
Web

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors